denoush denoush komentáře u knih

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Druhá kniha z žánru LitRPG po které jsem sáhl a ani tentokrát jsem nebyl zklamaný. Originální nápad, proč se hlavní hrdina stal herním testerem. Kniha je hezky psaná, rychle a dobře se čte a děj vás nenechá vydechnout. Ani chvíli jsem se u knihy nenudil a hltal jsem jí pomalu jedním dechem.

Hrozba třídy A Hrozba třídy A Dan Sugralinov

První LitRPG žánr co jsem četl a byl jsem z toho nadšený. Tak trochu jsem si přál, aby se jednou hry dostali na takovou úroveň. Děj skvělý, zápletka skvělá a kniha mi nedala spát. Chtěl jsem prostě vědět jak to dopadne. A když jsem se dočetl na konec, zjistil jsem, že to konec není, že má kniha pokračování, které ale není přeložené, tak jsem byl trochu zklamaný. Doufám, že se překladu druhého dílu dočkáme, ale pokud ne i tak doporučuji přečíst si alespoň tento díl.

Lidé Lidé Matt Haig

Tak trochu jsem čekal něco na způsob klasického fantasy, a tak mě potěšilo když jsem v knize objevil humor. Co mě překvapilo, ale ještě víc byl takový trochu filozofický možná až psychologický nádech, který se v knize vyskytoval. Já na takové věci moc nejsem, ale rozhodně to pro mě udělalo knihu zajímavější.

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Rozhodně zajímavá a humorná kniha, ve které je kladen důraz na akci. Chvílemi tam na mě bylo akce možná až moc a hodně často, a tak jsem u toho nebyl tak napnutý. Ale jinak bych jí hodnotil kladně a určitě jí doporučuji.

Vraždy na Dvojce Vraždy na Dvojce Ondřej Fanta

Skvělá knížka. Celou dobu napínavá a zajímavá, nudnou pasáž jsem snad ani nezaregistroval. Ale kromě děje se mi velice líbily ilustrace na začátku každé kapitoly a citace ze zákona na konci kapitol.

17.02.2024 5 z 5

Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed Hans Bankl

Velice zajímavá kniha i když trochu mě děsí, že by to klidně mohl být manuál "Jak někoho zabít aniž by se na to přišlo".
Možná bych tam ocenil víc ukázek případů, ale i tak to bylo fajn čtení.

07.01.2024 5 z 5

Převzetí Převzetí Vojtěch Záleský

Trošku déle mi trvalo se začíst, ale ke konci, když už se člověk zorientuje ve všech těch nových fantasy bytostech, to byla pecka.
Nápad velice originální, ale hrozně dlouhou dobu mi trvalo vcítit se do toho mafiánského prostředí. Tím, že to bylo fantasy, to na mě neustále působilo jako středověkým dojmem. Takže když byla někde zmínka o autě, tak jsem si musel říct "No jo vlastně, žádný koně.". Ale to opět jen přispívá mému názoru o originalitě, protože mě osobně by nenapadlo, že by v téhle době mohlo fungovat fantasy, a ono to jde.

19.09.2023 5 z 5

Dětství v pruhovaném pyžamu Dětství v pruhovaném pyžamu Bogdan Bartnikowski

Tahle knížka se mi moc líbila. Bylo fajn, že kapitoly nebyly nijak extra dlouhé a všechny byly něčím poutavé, takže se rychle četla.

30.07.2023 5 z 5

Střet myslí Střet myslí Martha Wells

Musím uznat, že se mi z celé série líbil jen první a čtvrtý díl. Možná by se mi víc líbilo, kdyby celá série byla jako jedna kniha, která by se odprostila od zbytečného sáhodlouhého popisování prostředí a způsobu jak bezpečnostní jednotka něco hackuje nebo programuje. Za mě by ne všechno hackování muselo být tak detailně popisováno.
Každopádně to, co pro mě začalo prvním dílem jako relaxační čtení, pokračovalo druhým a třetím dílem, přes které jsem se těžko prokousal k čtvrtému, který byl za odměnu a skončilo to pro mě noční můrou, která se mi válela na nočním stolku pěkně dlouho. Měl jsem velký problém se ke knize vracet, protože asi tak 90% pasáží mi prostě přišlo moc ukecaných a nebyly takové, že bych byl napnutý, co bude dál a nutně si chtěl přečíst další kapitolu.
Nakonec jsem to, ale dočetl a když jsem si napsal výcuc z děje, tak děj opravdu špatný nebyl, jen bych ho dost osekal, aby se to dalo pohodově číst.

25.07.2023 2 z 5

Strategie úniku Strategie úniku Martha Wells

První díl byl skvělý, druhý a třetí se mi zase tak moc nelíbili a tenhle, neboli čtvrtý, byl boží. Myslím si, že mi tam chyběla původní posádka, a proto se mi druhý a třetí díl moc nelíbil. Konečně se pár věcí vyjasnilo a začal jsem se orientovat v ději. Doufám, že poslední díl se mi bude taky tak moc líbit.

07.07.2023 5 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Mně osobně přijde, že díl od dílu je horší a horší. První díl mi přišel jako takové relaxační čtení a doufal jsem, že to v tom duchu bude pokračovat. Teď u třetího dílu se kolikrát musím vracet o několik řádku zpět, protože nevím o čem je řeč. Trochu se už ztrácím v intrikách a všech názvech skupin a vymožeností. Kousnu se a dočtu celou sérii a třeba se to zlepší a začnu se trochu ve všem orientovat. Jen tedy nevím čím to je, ale akční pasáže na mě vůbec nepůsobí akčně.

01.07.2023 4 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Moc se mi líbilo, že se víc popsal vzhled bezpečnostních jednotek a musím se přiznat, že si je prostě musím představovat jako lidi. Jinak skvělé pokračování, jen mě trochu mrzelo, že to hlavní kvůli čemu hrdina cestoval se odehrálo na asi dvou stránkách. Ale hezky to ukázalo jak ne vždy jde vše podle plánu.

27.06.2023 4 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Moc pěkná oddechovka. Děj byl zajímavý a kniha se velice rychle četla. Sáhl jsem po ní, protože byla na internetu sleva, že každý díl stál jen 99 Kč, a tak jsem se trochu bál, jak na tom bude obsahově. Ale překvapila a moc jsem si jí užil.

21.06.2023 5 z 5

Knihu jsem nedočetl, protože mi přišel autorův styl extrémně nudný. Ale jelikož jsem měl z knihy referát do školy, tak jsem si našel film Jeden den Ivana Děnisoviče, a ten mě překvapivě bavil. Takže po dějové stránce je tahle kniha skvělá, jen styl psaní mi neseděl.

13.06.2023 3 z 5

Cyberpunk 2077: Trauma Team Cyberpunk 2077: Trauma Team Cullen Bunn

Jako vyloženě špatný komiks to nebyl, ale že bych z toho byl nějak extra uchvácen, to se říct nedá. Hlavní postava mě trošku iritovala. Snažil jsem se vctítit do její role, ale moc se to nedalo, protože tam prostě chybělo seznámení s jejími parťáky, které ztratila při akci.

23.04.2023 3 z 5

Paroháč Paroháč Jan Cimický

Velice zajímavá kniha, ze začátku mi přišla trochu nudná, ale jakmile do sebe začalo všechno zapadat, tak jsem se do knihy dost začetl.

10.04.2023 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Za mě velice povedené převyprávění. Vždycky jsem, co se bitvy týče, fandil Tróje, a tak bylo fajn vidět to z jiného pohledu. Dozvěděl jsem se spoustu věcí, které jsem ani nevěděl. Chvílemi jsem měl, ale problém se ke knize vracet, protože mi přišlo, že se tam mnoho neděje, ale jakmile odplul Patroklos s Achilleem do Tróje, tak jsem knihu nedal z ruky.

22.03.2023 4 z 5

Aincrad 2 Aincrad 2 Reki Kawahara

Skvělý díl. Trochu jsem se bál, že kniha bude pokračovat, tam kde skončila a že to bude samá slaďárna. Nakonec jsem byl příjemně potěšen a překvapen, když jsem už u první kapitoly zjistil, že se děj odehrává pořád ve hře. Je to taková retrospektivní sbírka příběhů, ve kterých Kirito nějakým způsobem figuruje. Tyto příběhy jsou zajímavé, napínavé a vtipné.

Aincrad 1 Aincrad 1 Reki Kawahara

Tento žánr už jsem předtím četl a myslel jsem si, že už mě nic nemůže překvapit, ale uvěznit hráče ve hře a způsobit, že jejich smrt ve hře bude i jejich smrtí v reálném životě, to bylo něco. Kniha se mi dobře četla a ztrácel jsem u ní pojem o čase. Kromě akce tam byla i ta trocha romantiky, co podle mě v takových knihách nesmí chybět. Rozhodně doporučuji.

Klan Klan Adrienne Young

Knížka zajímavá a děj celkem dobrý, ale asi by to chtělo ukázat trochu víc té nenávisti mezi klany, protože na mě oba klany působili dost přátelsky a nebyl jsem schopný pochopit odpor, který k sobě měli. Samozřejmě fakt, že spolu válčili svědčí o nenávisti, ale z jednoho boje v knize popsaného jsem si nedokázal takový názor utvořit. Překlepy byly celkem opravné a chvílemi jsem si je chtěl začít podrthávat. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak to zase tak špatné nebylo.