denniys denniys komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Ale jo,bylo to dobré a napínavé,kniha si podržela úroveň předchozího dílu,bohužel plný počet hvězdiček si stále nezaslouží..jediné a o to větší zklamání je,že to stále nebyl poslední díl,jak jsem se mylně domnívala,takže se s Calaenou ještě setkám,přestože bych se už snad radši rozloučila :)

23.12.2018 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

První díl byl pro mě zklamáním,druhý díl byl příslibem,že by tato série nemusela být tak špatná a třetí díl byl velkým překvapením..normálně se mi tato kniha opravdu líbila..zápletka je dospělejší,hlavní hrdinové vyzrálejší a nebabrají se jen ve svých milostných životech,příběh je už opravdu napínavý a nové prostředí a postavy mu dodaly šťávu..na poslední díl se doslova těším :)

23.12.2018 4 z 5

Maronna: Příběh ze čtvrtého světa Maronna: Příběh ze čtvrtého světa Vladimír Medek

Maronna..nádherně vymyšlený svět plný originálních tvorů a postav,které jinde nepotkáte,s velmi silným příběhem!! Kniha mi místy připomínala jiná slavná fantasy,trochu Pána prstenu,trochu Hru o trůny,trochu Zaklínače,ale přitom si zachovala jedinečnost výjimečného díla (je možné,že ta podobnost je pouze můj subjektivní pocit)..Kniha je velmi komplexní,provázaná a zpočátku hodně složitá na orientaci zejména v množství hlavních postav a v různých bytostech,které jsem opravdu zatím nikde jinde nepotkala..četba se tím zprvu stává poněkud náročnou,ale ve chvíli,kdy do tohoto kouzelného světa proniknete,nebudete chtít pryč. Až mě mrzí,že tak úžasný příběh nemá další díly,zrovna tato kniha k tomu má silné předpoklady a zasloužila by si to. Milovníkům fantasy nelze jinak než doporučit!!

"Tři rychlé údery a po nich jeden hluboký,málem slavnostní."

23.12.2018 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Neurazí,nepřekvapí,neohromí,ztratí se v moři jiných knih..co nechápu,je fakt,že je kniha označená jako fantasy,scifi..se scifi má společného asi tolik jako jablko s hráškem,je to těžce průměrná teen romantická rádoby fantasy..v příběhu je mnoho nelogičností a i jakási provázanost zcela ztrácí smysl,ještěže je kniha krátká-což je velikou předností :) a abych jen nekritizovala,je nutno podotknout,že námět je zajímavý,chtělo to vybrousit,promyslet a mohlo to být velmi poutavé dílko.. škoda,jelikož například sérii Vampýrská akademie od této autorky mám velice ráda,tudíž vím,že napsat výbornou knihu umí..

23.12.2018 2 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Po Sapkowskim jsem znovu sáhla,jelikož všechny díly Zaklínače jsou pro mě perlami mezi knihami..bohužel Zmije byl trochu přehmat..rozhodně to není špatná kniha,ale něco tam chybělo nebo není prostě pro mě..válka v Afghánistánu je popsána věcně,realisticky a jaksi surově,což u tohoto tématu asi být musí,fantasktní prvky tam jsou vsunuty poměrně nenuceně,přesto nevim-za mě 50/50..a jen by mě zajímalo,zda jsou mezi vojáky opravdu tak rozšířené drogy,zejména heroin..

23.12.2018 3 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Začnu tím,že souhlasím se všemi,kdo zmiňují,že knihy je potřeba číst v krátkém intervalu..já osobně měla mezi knihami pauzu cca 3/4 roku a už to byl problém,což se mi normálně moc nestává..měla jsem problémy vyznat se v postavách,ale i si vzpomenout na děj předchozího dílu..sice je to na začátku knihy trochu naznačeno,ale přece jen to navazuje dost úzce a některé spojitosti se objevují klidně i po třech stech stranách..nicméně kniha je to úžasná,četla se sama,je napínavá,dojemná,skvěle vyvážená..první díl je možná o špetku silnější,rozhodně ve mě zanechal více emocí,ale i přesto je tato kniha klenot..teď jen doufám,že poslední díl budu číst co nejdříve,bojím se,že bych opět měla problémy s orientací v ději..první dva díly série Přechod nelze jinak než doporučit,jako jedny z nejlepších děl v rámci žánru :)

23.12.2018 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Andělskou tématiku mám ráda,proto mi tato kniha byla poměrně milá..je tedy dost pubertální a jako třicátnice nejsem cílová skupina,přesto jsem si oblíbila hlavní postavy (nejvíc Tuckera) i příběh,který je trošku tuctový,ale budiž..uvidíme,co přinesou další díly,ačkoliv to zavání pitváním se v milostném trojuhelníku šestnáctiletých "dětí"...

Zlo v Sethanonu Zlo v Sethanonu Raymond E. Feist

No,série to byla pěkná,to ano..nicméně poněkud rozpolcená..klidně mohly být první dva díly samostatné jako Trhlinové války a zbylé dva jako např. "Nepřítel"..přičemž války byly silnější,kdežto "nepřítel" pokulhával..vadila mi nesmrtelnost hlavních postav a to hodně,sérii to dost uškodilo,stala se z toho hlavní slabina knih..no a co v tomto díle potěšilo bylo hvězdné scifi putování mágů a závěrečné bitvy,které byly popsány velmi poutavě a napínavě..celá série v mých očích cca 80%

Stříbrný trn Stříbrný trn Raymond E. Feist

I přes plný počet hvězdiček je dle mého názoru tento díl jednoznačně nejslabší z celé série a nezabránilo tomu ani poměrně nabušených cca 100 posledních stran..závěr slibuje,že další a poslední díl by mohl být akčnější od začátku,hned se jdu začíst a zjistit,jak to všechno dopadne s oblíbenými postavami,které jak se zdá,jsou v této sérii "nesmrtelné" :)

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Moc jsem od této knihy neočekávala a ona se mi kupodivu líbila :) sice je dost předvídatelná a všechno už někde bylo (až na stříbrnou krev),ale i tak je to dobrá oddechovka..příběh má nevyužitý potenciál-jak vznikla zmíněná stříbrná krev,proč mají její vlastníci schopnosti a proč se vůbec vede válka..no,třeba to objasní další díl..

22.12.2018 4 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Tak musím bohužel říct,že tato kniha mě moc nebavila..byla mou druhou od pana Crichtona (první byl Kmen andromedy a ten mě bavil) a nejspíš bude na nějaký čas poslední..je sice vidět,že autor ví,o čem píše,kniha je prošpikovaná odbornými věcmi,které četbu ale spíš ztěžují..kniha je to určitě dobrá,ale asi pro jinou cílovou skupinu čtenářů než jsem já..

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Opravdu krásná fantasy série..velmi oceňuji vývoj postav a ani trochu mi nevadí vrtání se v jejich minulosti..autor mě tím nutí mít ráda i původně neoblíbené postavy..pouze musím podotknout,že se mi tento díl zdál poněkud slabší než dva předchozí..přesto rovnou otevírám další díl a nemohu se dočkat :)

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Po přečtení některých komentářů jsem zjistila,že většině vadí první část knihy o Jardirovi..nejdříve jsem to měla stejně,ale s každou další stránkou jsem měnila názor..Jardir je svým způsobem stejně obdivuhodný jako Arlen a jeho postavu jsem si také docela oblíbila :) moc se těším na další díly,příběh je skvělý a druhý díl je možná lepší než první :)

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Tetovaného jsem dlouho odkládala a byla to obrovská chyba!! Fantasy zbožňuju a tato kniha je dar..již po prvním díle si řadím Arlena na žebříčku oblíbených knižních postav vedle Geralta (Zaklínač)..těším se,jak se příběh bude dál vyvíjet a knihu doporučuji :)

Desátý stupeň Desátý stupeň Arthur Charles Clarke

Tato kniha velmi zajimave a s lehkosti kombinuje nekolik zanru..chvili trvalo,nez me pohltila,ale kdyz k tomu doslo,nedokazala jsem se odtrhnout..prekvapive byla hodne napinava a strasne se mi libil konec...v knize se objevuje mnoho zajimavych veci,ktere by v budoucnu mohly byt realne-cipovi partneri a celkove cipovy system,oblak Masada (nasledek jadernych vybuchu),zamorena voda..zajimavy je zpusob kolonizace Mesice a situace okolo zlomu San Andreas,ktera by mohla byt predpovedi..a nejvice mraziva je situace ohledne islamu a islamskeho statu,ktera je zrovna v teto dobe palcivou otazkou...velmi dobra kniha

Krev a vzpomínky Krev a vzpomínky Fiona McIntosh

Stejne jako u prvniho dilu opet nechapu tak vysoke hodnoceni :(...dobre,zacnu klady-druhy dil je vice verny fantasy zanru a nastesti se jiz nepodoba young adult kniham..dej zacina byt vyzraly a misty dokaze ctenare zcela strhnout diky svym zvratum,se kterymi autorka v teto knize rozhodne nesetri tolik jako v te predchozi..vlastne musim podotknout,ze pribeh,ktery rozehrava (bohuzel velmi lenive),se mi zamlouva cim dal vic,hlavni postavy jsou vyspelejsi a vlastne obdivuhodne...zaporem je,ze prave ten dobre rozjety pribeh je strasne predvidatelny (az na ty zvraty,ktere ovsem autorka zvlada na jednicku),uz ted presne vim,jak skonci 3.dil a vsadila bych se o cokoliv ;) no a stejne jako v dile prvnim,opet ta forma!! Ta je snad jeste horsi..prvnich 40 stran je opravdu jen o jednicce (coz dokaze ocenit pouze ten,kdo ji necetl)..nevim,pani spisovatelka je originalni,vytvorila skvely svet,postavy jsou dobre,zapletka take,ale chybi ji um psani,nevim jak jinak to vyjadrit,ale pusobi jako amaterka,co dostala super napad..tato serie ma urcite tezce nevyuzity potencial,skoda ho..mozna jsem moc prisna a pred lety bych dala 5* jen za to,ze me to proste bavilo,ale kdyz prectete klenoty tohoto zanru,musite setrit hvezdickami..i ty 3* jsou moc v porovnani s tim,ze Hra o truny nebo Zaklinac ma 5*....pevne verim,ze se autorka ve svem stylu vypracuje a dalsi jeji knihy neutrzi tuto svym zpusobem zbytecnou kritiku :) a ted uz jen nejak prelouskat 3.dil..:)

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Bezesporu ma nejoblibenejsi knizka od pana Kinga :) a zustane to tak,je to proste srdecni zalezitost..

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Tak ja nevim..nektere kapitoly byly dobre,nektere ne..pribeh nebyl spatny,svet byl zajimave vymysleny,ale zapletka byla az moc pruhledna a vsechno uz nekde bylo..no uvidime,co prinese dalsi dil,jisty potencial tento pribeh ma..za me proste 50/50

Galejník Galejník Drago Jančar

Tuto knihu jsem cetla pouze proto,ze mi ji vnutil kamarad jako svou oblibenou..byla to narocna cetba,vadila mi absence prime reci a prvni polovina knihy me vubec nebavila,pak se to konecne zmeni,prijdou na radu galeje a mor..kdo ma rad carodejnictvi a knihy z obdobi stredoveku,bude mozna spokojen,za me slabsi 3 hvezdy a to opravdu jen za konec knihy..

19.12.2018 3 z 5