denisa7430 denisa7430 komentáře u knih

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

"Jen skrze bolest dosáhneme krásy. Jen skrze utrpení dojdeme klidu."
Nemám slov, naprosto dech beroucí dílo...

26.09.2019 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Nádherná kniha. Od začátku do konce jsem se od ní nemohla odtrhnout.

26.09.2019 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Tento příběh vypráví autorka Eviným hlasem. Coby dospělá žena se vrací do doby, kdy byla malou holčičkou a pevně držela třesoucí se ruku své jednovaječné sestry. Stály před branami své děsivé pouti - a přežily.

26.09.2019 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Opravdu krásný romantický příběh z období druhé světové války, pobrečela jsem si.

26.09.2019 4 z 5

Po stezkách Po stezkách Raynor Winn

Tihle dva mají mou neskonalou poklonu a obdiv za to, co dokázali překlenout a hlavně způsob, který si oba dva dobrovolně zvolili. Dálkové túry musí být dokonale nádherné, ale pustit se do nich chce hodnou dávku odhodlání, síly a motivace! Všechno z toho tito dva mají!

16.01.2024 4 z 5

Listy z Mexika Listy z Mexika Zuzana Erdösová

Miluji tyto odvážné ženy, co se provdají za cizince a žijí s ním v jeho domovině. Mexiko mě láká, snad jednou tuto krásnou zemi navštívím. Cestopis, nebo spíše povídání o životě v Mexiku, se autorce moooooc povedla. Čtivé, pohodové a plné zajímavostí.

05.01.2023 4 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Svižné a vtipné vyprávění o lásce a běžném životě.

03.12.2022 4 z 5

Červený pokoj Červený pokoj Kerstin Signe Danielsson

Skvělá, čtivá krimi.

23.11.2022 4 z 5

Dům pod jasany Dům pod jasany Stuart Neville

Skvělý thriller.

07.09.2022 5 z 5

Vyvolení stát se popelem Vyvolení stát se popelem Pavel Hewlit

Nemám slov. Bylo to...tak bolestné a tak jiné než ostatní knihy na toto téma. Klobouk dolů před autorem.

16.08.2022 5 z 5

Světlo v temnotách Světlo v temnotách Sharon Cameron

„Svět je krásný, ale lidé ho dělají ošklivým.“

01.07.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

Krásná kniha, plná historických údajů a k tomu jde o téměř umělecké dílo - velmi pěkně zpracované ilustrace. Pastva pro oči.

11.01.2022 5 z 5

999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi 999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi Heather Dune Macadam

Jsem dojatá k slzám.
Velmi emotivní a podrobná kniha o ženách z prvního transportu do pekla jménem Osvětim. Mnohé osudy zmiňovaných žen jsou známé již z jiných románů.

25.12.2021 5 z 5

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Odvážný útěk zamilovaného páru z pekla jménem Osvětim, který je založený na skutečných událostech. Ač neúspěšný, tak velice inspirativní pro další vězně. Mala a Edek ukázali ostatním vězňům, že naděje umírá poslední.

30.10.2021 5 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Celý příběh má neuvěřitelnou vypovídající hodnotu. Každé slovu vyzařuje nepopsatelné emoce. Čtenáře chtě nechtě vtáhne do děje, a ačkoliv popisuje hrůzné události našich dějin plné lidské zrůdnosti, není vůle přestat číst. Je surová, ale svým způsobem nádherná. Nádherná ve smyslu neutuchající síly člověka přežít takřka nemožné. Kniha se stane jedním z klenotů na toto téma v mojí osobní knihovničce.

29.03.2021 5 z 5

Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Bill O'Reilly

Za mě čtivé, napínavé a neuvěřitelné...

18.03.2021 5 z 5

Krysy z Ravensbrücku Krysy z Ravensbrücku Anna Ellory

Nádherná, na konci jsem brečela jako malá holka.

28.12.2020 5 z 5

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

Velmi kvalitně zpracované téma z pohledu 3 žen, které přímo zasáhl koncentrační tábor Ravensbruck - americké bojovnice za práva žen, Kasia, která byla v táboře uvězněna a znetvořena a v neposlední řadě Herta, lékařka v táboře působící a zvěrstva na vězenkyních páchající...

25.12.2020 5 z 5

Zvon zrady Zvon zrady P. E. Caquet

Ucelené informace o této zradě českého národa. Kniha se četla velice dobře.

09.12.2020 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Čtivě napsaná kniha o tom, jak naivita nezná mezí... Hlavní hrdinka pro mne byla na facku od první stránky, avšak její "konečné řešení" bezvýchodné situace, si žádá mou obrovskou poklonu.

01.12.2020 4 z 5