denisa7430 denisa7430 komentáře u knih

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

Co všechno se stane během sedmi dní, během kterých se do světa živých probudí "oživlé mrtvoly"? Podaří se nakonec Camile přesvědčit okolí o tom, že její kamarádka byla zavražděna? Podaří se jí odhalit záhadného vraha? Nehrozí navíc Camile nebezpečí, když se do pátrání pustila na vlastní pěst?

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Překrásně napsaný román o osudech čtyř generací jedné jihokorejské rodiny.

Dřevěný král Dřevěný král Thomas McConnell

Povedený román Dřevěný král pojednává o českých historických událostech z druhé světové války pohledem amerického spisovatele. Jeho síla spočívá zejména v dialozích mezi postavami. Autor se nesnažil z hlavního hrdiny udělat typického všeználka odhodlaného nasadit svůj život za vlast, ale popisuje naprosto obyčejného jedince, který bojuje za záchranu své rodiny během války naprosto obyčejnými zbraněmi. Zvrat přijde na konci románu, kdy Trn ztrácí to nejcennější, co v životě měl, ovšem nikoliv následkem války...

26.09.2019 3 z 5

Temná strana lásky Temná strana lásky Rafíq Šámí

Kniha skvělého syrského autora Rafíqa Šámího, který stejně jako hlavní postava jeho románu Temná strana lásky, musel uprchnout z milovaného Damašku do Evropy, aby mohl volně a bezstarostně žít.

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

pět jsem se začetla do jedné z mnoha nádherných kousků z pera této vynikající spisovatelky. Nedám na ni dopustit. Ačkoliv zrovna tato kniha ve mně nezanechala ten typický pocit "wow" jako u jiných jejich děl. Avšak to neznamená, že by mě knížka nebavila.

26.09.2019 2 z 5

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

Malý chlapec, který musí brát nástrahy osudu během druhé světové války jako jedno velké dobrodružství....

Zavátá cesta Zavátá cesta Nell Brien

Elizabeth Ryanová od mládí věděla, že ji její rodiče adoptovali, ale kde sahají její kořeny, se dozvěděla až jako dospělá vystudovaná lékařka. Narodila se v Saudské Arabií, kde dostane možnost odjet a pracovat tam na místní klinice. Této příležitosti využije nejen jako možnost svého profesního kariérního růstu, ale také jako příležitost setkat se se svou pokrevní matkou...

Peklo jménem Rakká Peklo jménem Rakká Sophie Kasiki

Kde až může zajít člověk ve své nekonečné touze po získání něčeho víc, než co v životě dosud dokázal? Kde se člověk může ocitnout, když je nespokojený ve svém, pro jiné, naprosto harmonickém životě? Skutečný příběh ženy, zpověď kajícnice, které se podařilo uprchnout z bašty islamistů v syrském městě Rakká.

Všechny matčiny hříchy Všechny matčiny hříchy Danielle Steel

Olivia měla v životě neskonalé štěstí na oddaného a milujícího manžela, se kterým počala celkem čtyři potomky. Nikdy jí nezazlíval, že tráví raději čas v práci, než s rodinou. Joe se o rodinu staral, dbal o blaho dětí i své ženy, kterou neskrývaně obdivoval za její píli a k smrti miloval. Avšak jak berou celou situaci děti, které vlastně vyrůstají bez matky? Olivia na tuto otázku nikdy moc nedbala, tolik byla zahloubána do rozšiřování podniku, jenž za jejího vedení dosáhnul mezinárodních rozměrů. Podnik hodlala jednoho dne předat svým dětem, to byl její hlavní cíl, hlavní hodnota, kterou pro rodinu vytvářela.
Jaká propast se mezi ní a dětmi vytvořila, si začne plně uvědomovat až v jejich dospělosti. Po tragické smrti svého drahého chotě hledá ke svým čtyřem dětem cestu. Každý úspěch je vykoupen nemalou obětí. V případě Olivie je tou obětí vlastní rodina a ztracené roky, které už nemůže vrátit zpět. Ve svém pokročilém věku tak řeší existenční otázku – otázku záchrany rodinných vztahů.

26.09.2019 1 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Na román jsem slyšela jen samou chválu, tak jsem se na jeho čtení moc těšila, ale upřímně mě příběh zase tolik nezaujal. Číst se kniha sice dala, ale děj byl velmi snadno předvídatelný. Navíc se v něm vyskytovalo množství nesympatických postav.

26.09.2019 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Veselá knížka, která mi tolik připomněla vlastní dětství na Valašsku! Jak jsou si povahy Moraváků blízké, hodně jsem se při čtení pobavila a knížka putuje dále, ať se zasmějí i moji kamarádi a zbytek rodiny :-)

25.01.2019 4 z 5