Denisa232623 Denisa232623 komentáře u knih

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Ztotožňuji se tady se spoustou hodnocení. Celá trilogie je výborná, propracovaná, má to spád, člověk má neustálou potřebu číst dál a dál až do samého konce, protože dříve není možné přestat. Také souhlasím s tím, že posední díl ze série obsahuje několik trhlin, ale nic se nemění na mém názoru, že je to skvělá trilogie a budu si ji pamatovat ještě hodně dlouho. Až mě mrzí, že je to jen trilogie :-)

06.10.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opravdu nevím jak to dělá, ale další z vydařených “Cartrovek”. Musím říct, že prostředí kybernetiky a s tím věci spojené mě nezajímají, ale zde to bylo dobře zakomponované. Co se týká různých vražd a usmrcení, lámání a trhání.. Na to jsem si zvykla a proto mě to baví. Ale tento díl mě trochu děsil. Kam až je možné zajít v on-line světě? Jak nechutné vědět, že lidi jsou tak snadno ovlivnitelní. Ale vidíme to dnes a denně v tomhle světě fakenews...Přečteno na jeden zátah :)

21.06.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Tahle série s Martinem Servazem je skvělé čtení. Člověk by si řekl že 600 stránek je moc, ale pan Minier to umí tak výborně podat, že jste v napětí od začátku do konce.

31.10.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další super případ Eriky a jejího týmu.
Skvělý příběh, který měl spád. Chytlo mě to hned na začátku a hltala jsem doslova každé slovo. Konec mě malinko zklamal. Podle mě to bylo ukončené moc rychle. Ale na druhou stranu oceňuji že alespoň v jednom díle má Erika klid a nejde po ní vrah..

04.04.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Musím říct, že v poslední době při čtení detektivek tak nějak podvědomě tuším kdo je vrah a jak kniha skončí. U Kříďáka jsem měla tip, ale špatný.
Začátek pomalejší na rozjezd, pletou se vám jména a nevíte kdo má jakou přezdívku, ale když se začtete musíte číst až dokonce. Konec už na mě byl trošku překombinovaný a moc velká shoda náhod, ale to k tomuto žánru patří.
Musím hodnotit 5* protože ač to mělo pár chyb pro mě to po dlouhé době bylo zajímavé a napínavé čtení.

10.03.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Klasika která nikdy neomrzí, krásný a dojemný příběh

11.06.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pro mě jedna z nejlepších knih tohoto žánru. Jsem sice nadšencem jiných knih, ale tahle mě pohltila a znám ji skoro nazpaměť. Krásný příběh který se dá číst stále dokola.

04.02.2018 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Je pravda, že postav je v příběhu až příliš, ale kdo čte postupně sérii od p. Marsons tak si to dá časem do souvislostí. Dobrý a čtivý díl, kterému až na tu várku postav nemám co vytknout.

17.11.2023

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Asi půjdu proti davu, ale za mě nejslabší díl.. Zbytečně moc postav, zase opakované téma pěstounství atd. Asi už je toho příliš. Barva pleti se řeší v médiích, televize to chrlí do všech stran a ještě je to i v knihách. Určitě je důležité upozorňovat na to, že barva pleti z nás nedělá ani lepšího ani horšího člověka a to stejné je i se sexuální orientací. Ale čeho je moc, toho je příliš a přijde mi, že tyhle témata teď převládají všude a zbytečně moc.
Každopádně už se těším, až si otevřu pokračování případů s protivkou Kim Stoneovou.

18.05.2023 2 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Nemohu napsat nic jiného než jen zas a opět chválu. Další případ s Martinem Servazem, který vás úplně vtáhne do děje. Místy je příběh možná trochu zdlouhavý, ale oceňuji podrobný popis i všeho ostatního. Jednu hvězdu srážím za závěr, protože ten byl dost překombinovaný a dost nereálný. Jsem zvyklá, že v Minierových knihách je spousta nereálných věcí a vlastně je to i to, co mě na jeho knihách baví, ale tohle už bylo trochu moc. Nicméně kniha jako celek výborná a já určitě doporučuji dál pro všechny příznivce BM.

31.01.2023 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Moje první setkání s autorkou, byť mám její knihy na seznamu, který se chystám číst. Krásné a zároveň smutné příběhy. Člověk musí po každém jednom z nich na chvíli přestat číst, protože se musíte zamyslet. Všechny byly krásné, ale pro mne velice emotivní druhá povídka: Vrátíš se?..

06.03.2021 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Moje prvotina od tohoto autora a určitě ne poslední. Skvěle napsaná kniha a konečně překvapivý konec. Tentokrát nemám co dodat protože jsem mile překvapena celou knihou.

15.07.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Musím říct, že poslední dobou knihy s názvem Bestseller neodpovídají tomuto označení a proto jsem byla mile překvapena, když jsem narazila na tuhle sérii. Tolik se o ní nemluví, ale svůj titul drží právem. ( Alespoň za mě rozhodně ano! ). Na pana Barkera jsem narazila náhodou a jsem za to ráda. Jako první jsem četla Pátou oběť takže už vím co bude následovat, ale také jsem věděla co bude v prvním díle. Proto jsem ho četla s odstupem abych si musela vzpomínat.
Tahle série mě opravdu baví. Sam Porter je "normální" vyšetřovatel. Né žádný nabušený Rambo s nadpřirozenými schopnostmi. Prostě normální chlápek s normálními problémy života, který se už nějakou dobu honí za nepolapitelným sériovým vrahem.
Je to mrazivé, je to děsivé a obzvlášť část s deníky kdy si říkáte jestli je ten kluk vlastně milej a nebo totální magor. Za mě jedny z top thrillerů!

!!!!! S P O I L E R !!!!!
Jedna jediná věc mi tam vadila a to při svižném rozplétání děje to rychlé odhalení, že Watson není tím za koho se vydává. Taková nedomyšlená pasáž a rychlý převrat.

02.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Jednoznačně nejpovedenější kniha od Lapeny. Samozřejmě jsem měla také svůj typ, ale úplně mi nevyšel. Skvěle propletený thriller. Jedno předměstí a spousta tajemství. Možná už těch tajemství a zvratů bylo až příliš nicméně to skvěle podtrhlo celý příběh.
Po Nezvaném hostovi, který pro mě nebyl úplně tak vydařený dávám téhle knížce palec nahoru :)

25.05.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno na jeden zátah, velice silná kniha. Má i své mouchy, ale nezmění to nic na faktu že mi je Báry líto a bylo to dost smutný.
Jen škoda toho konce, přišel mi dost rychle ukončený.

25.02.2020 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Každý máme rád jiný styl knih, ale opravdu nechápu kdo téhle kravině může dát 5*? Knihu jsem dočetla z jediného důvodu a to protože nemám ráda nedočtené knihy. Ale co se týče obsahu tak to byl nesmysl.

19.02.2020 1 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Není to tak dávno, kdy jsem v ruce držela první knihu od T.Gerritsen a naprosto mě uchvátila. A tentokrát tomu nebylo jinak. Za mě byla kniha napínavá od začátku až do konce. Je pravda, že začátek se rozjížděl pomaleji, ale autorka nás nahlodává už na samém začátku. Pěkně pomalu, postupně a člověk má tendenci číst dál a dál.

Zajímavý děj, zápletka i závěr a já rozhodně doporučuji!

17.04.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Po přečtení další knihy od R.B jsem dost na vážkách zda se mi líbila nebo nelíbila. I když se jedná o knihu a v knihách jsou příběhy z velké části smyšlené tak tady už byl děj dost překombinovaný s mezerami a něco mi tam chybělo. Nicméně jako celek se čte dobře, odehrává se v Chorvatsku a to bylo příjemné. Ale na série s Kate ani s Erikou to nedosáhne a víc než 2,5* dát nemůžu.

28.12.2023 2 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Před čtením dalšího dílu od pana Freemana jsem byla v rozpacích, protože si dost často čtu komentáře zde a trochu jsem se bála, že budu zklamaná po skvělé sérii s Frostem. A to se i z části stalo. Když jsem začala číst a do knihy se vmísil pojem paralelní světy tak už jsem v hlavě měla pomyslný vykřičník ve smyslu, že to bude hrozná kravina. Tento názor jsem měla docela dlouho, ale zároveň je kniha velmi čtivá a proto jsem hltala každou jednu stránku abych zjistila jak to vlastně dopadne. A ve finále to byl tak očekávaný konec až jsem se sama sobě zasmála, že mě to ani jednou nenapadlo. Každopádně tentokrát se nepřidám k těm co se to nelíbilo, ale ba naopak to byla velmi dobrá kniha a já pana Freemana hltám a doufám, že bude psát ještě dlouho.

13.07.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Jako vždy jedna velká jízda!! Asi přežiju i to, že je to mnohdy až neuvěřitelné i přespříliš Jurka Waltera. Co už bude horší, vydržet do dalšího dílu téhle skvělé série.
Pro fanoušky Keplera určitě doporučuji.

07.02.2023 5 z 5