DejSemTuKnihu DejSemTuKnihu komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Dva tři roky zpátky jsem viděla filmovou adaptaci All the Bright Places na Netflixu a řekla jsem si, že si ji přečtu, jelikož se mi film tehdy líbil. Jak už je zvykem, tak film nebyl úplně podle knihy (největší rozdíl byl asi ve vzhledu Finche).
Theodore Finch a Ultraviolet Remarkey-able byli naprosto skvělí, mladí lidi, kteří si procházeli něčím tak těžkým, že si to ani nechci představovat. Šlo vidět mnoho problémů, se kterými se denně potýká snad několik miliónů lidí po celém světě a nejhorší na tom je, že to často ani nemusíme tušit.
"We can't always see what others don't want us to see. Especially when they go to great lengths to hide it."
Kniha byla neskutečně moc čtivá, pořád se v ní něco dělo. Angličtina byla lehčí, takže se všemu dalo, bez větších problémů, rozumět.

13.08.2023 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Hodně čtivá standalone knížka, kterou jsem měla přečtenou hned. Postavy jsem si docela oblíbila, ale ono nebylo ani moc času jim úplně propadnout, spíš jsem je brala jako normální postavy, které mě nijak zvlášť ničím neohromily. Fajn změnou byly ilustrace, které doprovázely celou knihu. Konec byl pro mě velkým překvapením. Ne že by to byl otevřený konec, ale jsou tam i jisté věci, které si člověk po přečtení může domyslet.

26.07.2023 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Po přečtení několika hodnocení od ostatních čtenářů jsem se trochu obávala, ale nebylo vůbec čeho. Kniha předčila mé očekávání a strašně moc se mi líbila!
Eadlyn mi dost sedla, i když občas nebyla úplně andílek. Celá rodinka je naprosto boží, vztahy mezi sourozenci krásně fungují a právě tyto části byly jedny z těch nejvtipnějších. Hodně se v knize opakovalo kolik povinností Eadlyn, jako nastávající královna, má a mi to vlastně ani nevadilo. Jde vidět, že se hlavní postava neustále vyvíjí a mění názory a postoje. Všichni mládenci, kteří se o ruku princezny ucházejí, mi přirostli k srdci (teda až na některé výjimky) a libí se mi, jak každý z nich má něco, co ostatní buď nemají, anebo ne v takové míře.
Snad jediná má výtka pak připadá k přebalu knihy, jelikož Eadlyn si představuju jako mnohem milejší mladou dívku a slečna a obálce (tím myslím zejména přebal druhého dílu) mi jako Eadlyn příliš nepřipadá.

06.07.2023 5 z 5

Tokijský motýl Tokijský motýl Emiko Jean

Strašně super knížka. Když jsem si četla popis, tak mi to trochu nápadem připomnělo filmy ''Deník princezny'', ale když jsem pak knihu začala číst, tak mi to podobné vůbec nepřišlo.
Jak dějová, tak romantická linka byly moc příjemné a dobře vymyšlené. Kromě začátku, kdy Izumi teprve do Japonska jela, jsem se nikdy u knihy nenudila a stránky utíkaly strašně rychle.
Postavy byly skvělé a knihu bych klidně zařadila k nejlepším Hate to Love, jelikož to neustálé popichování Izumi a Akia bylo naprosto skvělé a vždycky jsem se u toho musela křenit. :)
Oceňuju, že autorka zahrnula a dobře popsala i několik japonských tradic a přiblížila tak čtenáři tuto zemi o něco blíž.

02.08.2022 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Letní odpočinková knížka, která se rychle čte a neurazí.
Postavy byly celkem v pohodě. Jeremiah fajn, sympatický kluk, Conrad "bad boy", který je nakonec jako vždy v pohodě a Belly, která mě občas štvala a byla pro mě tak nevýrazná, že kdyby byl příběh psaný erformou, tak si budu myslet, že hlavními postavami jsou právě Conrad a Jeremiah.
Ještě uvidím, jestli se pustím i do dalších dvou dílů, jelikož si nejsem jistá jestli mě to bavilo natolik, aby jo.. Ale upřímně si neumím představit, co tam budou další dva díly dělat.
3,5/5*

18.07.2022 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Takový průměr řekla bych.. Nevím, co by jste od feel-good romance čekali.. Musím ale říct, že to bylo určitě lepší než Navždycky. Ava byla sympatičtější než Mei z předchozího dílu.. No prostě.. já nevím.. ušlo to, ale žádný odvar to teda nebyl, ale to ani ten první díl. Jediné mínus u Avy bylo to, že mě strašně štvala těmi písničkami a tím, že na mě byla až moc bláznivá. Omlouvám, že tohle hodnocení bylo kratší ale nevím co k tomu dál říct. :/ Za mě 3,5*
(Hodnocení prvního dílu a jiných knih na mém profilu nebo přímo u dané knihy)

02.05.2021 3 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Kniha má v celku dobrou myšlenku a nápad. Přenést některé z problémů do příběhů pohádek mnohým z nás dobře známých je fajn idea, ale musím říct, že moje očekávání bohužel nenaplnila tak, jak jsem doufala.
Začátek snad všech příběhů byl strašně utahaný, až po překročení půlky příběhu mi konečně přišlo, že se něco začíná dít a konec byl už obvykle zajímavý. Ke konci knihy už jsem se ke čtení musela celkem nutit, ale jsem ráda, že jsem ji nakonec dočetla, jelikož poslední dva příběhy byly podle mě jedny z nejlepších, ne-li dokonce nejlepší. Na závěr musím vyzdvihnou ilustrace knihy, ty se totiž dost povedly.
Někomu může kniha přijít určitě skvělá, avšak pro mě to bude jedna z těch, do které už se znovu s největší pravděpodobností nepodívám.

15.10.2023 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

(+ SPOILER) Musím říct, že jsem po nadšení z Dcery dost zklamaná. Moc jsem se těšila, až se vztah mezi Eikkem a Eadlyn rozvine, ale ono to bylo, stejně jako samotný konec knihy, strašně uspěchané až odbyté, zkrátka to bylo, jako by si Eadlyn ze dne na den řekla, že bez něj nedokáže žít. Rovněž mi přijde, že autorce už došly nápady, jak vyloučit Eana a Halea, a tak je napsala jako gaye. I když proti tomu nic nemám, tak mě tenhle konec trošku zklamal. Co se týče Marida tak podle mě nebylo vůbec nutné z něj dělat záporáka a ještě k tomu takhle. Jak jsem psala už u Dcery, tak má poslední výtka připadá opět k obálce knihy. Stejně jako někteří z vás také zastávám názor, že se toho za celou knihu příliš nestalo. 3,7/5*

09.07.2023 4 z 5

Čtenářsky ne tak zajímavá kniha jako Svědectví o životě v KLDR, ale i tak se četla dobře a dozvěděla jsem se z ní plno nových informací. Ideální pro ty, kteří se o Severní Koreu zajímají.

01.07.2023 4 z 5

Deníky ze Severní Koreje Deníky ze Severní Koreje Nina Špitálníková

Vůbec nevím, jak tuhle knížku ohodnotit. Zkrátka naprosto boží a zajímavé. :)

26.10.2023 5 z 5