DeepSea21 DeepSea21 komentáře u knih

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

Třetí nejlepší Hemingway.
Prvenství drží Komu Zvoní Hrana,druhé místo Sbohem Armádo.

17.06.2019 5 z 5

Duše a sebevražda Duše a sebevražda James Hillman

Analýza otázky proč. Velká část věnována otázce důvěry mezi terapeutem a pacientem, rozdílu mezi analytiky a klasickými lékaři, prázdnotě, myšlenkovým pochodům ,,nemocných´´ .
Měl jsem jí vypůjčenou, ale nejspíš si ji pořídím, tohle si chci přečist ještě párkrát.

12.06.2022 5 z 5

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

Části které se odehrávaly u soudu a ty týkající se biologických zbraní byly skvěle napsané.
Simmel jak má být.

04.11.2020 5 z 5

S láskou k vlasti nejdál dojdeš S láskou k vlasti nejdál dojdeš Johannes Mario Simmel

Výborná kniha. Nejvyšší hodnocení neuděluji jenom kvůli tomu, že jsem od Simmela četl i lepší.
Jeho knihy mám rád a když si vybere politické téma, k tomu přidá zajímavé postavy s opravdu těžkými osudy, je to plnohodnotný čtenářský zážitek.

12.06.2020 4 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Život poznamenaný inflací a předzvěstí nástupu Hitlera k moci.
Rozhovory z blázince se slečnou Genevievou patřily k mým oblíbeným částem.

20.11.2019 5 z 5

Iron Maiden: Run to the Hills Iron Maiden: Run to the Hills Mick Wall

Fantastická biografie legend metalu.
Rozepře,hádky ale i přátelství,genialita členů kapely a mistrovství ve svém oboru.

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Moc pěkný příběh také i o tom že honba za statusem a bohatstvím vám nemusí vždy přinést štěstí a spokojenost.

Veřejní nepřátelé Veřejní nepřátelé Michel Houellebecq

Slovní přestřelka kterou jsem si užíval od začátku do konce.

23.07.2022 5 z 5

Strach a hnus v Las Vegas Strach a hnus v Las Vegas Hunter Stockton Thompson

Tahle kniha se četla sama. Rychlost, spád, akce, správná dávka šílenosti.
Pokud znáte život Huntera tak víte, že to nebyl žádný pozér a dost se inspiroval svými vlastními zážitky.
Miluju tu knihu.
(Jako Váš právník Vám radím: Přečtěte si to.)

09.01.2022 5 z 5

Povedený, spletitý příběh s prolínáním dvou světů.
Každá z dějových linek byla skvělá, obě byly důkladně propracované.

07.01.2022 5 z 5

Jarní vody Jarní vody Ivan Sergejevič Turgeněv

Hořký příběh D.Sanina. Vzpomíná na chybu které se dopustil vůči své bývalé lásce a přemýšlí, jak je možné, že se nechal svést někým kdo za to nestál a zahodit své štěstí.

11.02.2021 3 z 5

Svět v zádech Svět v zádech Thomas Melle

Nemoc popsaná s nadhledem. Často jsem si říkal, že mnohé stavy jsou přece normální, to ti lidi kolem jsou nenormální.
Prožívání všech věcí intenzivněji. Poté prožívání všech věcí utlumeně.
Extrémy v obou případech. Ale to je ok.
Není důvod vyčlenit někoho jenom kvůli tomu, že se na svět dívá jinak.
A přece se to děje.
Autor je sympaťák i když někomu by se mohl zdát jako otravný pobuda.
Víc takových lidí. Kolem by pak nebylo tolik černobílých pohledů na svět.
Zkrátka, bylo by míň nudy.

07.02.2021 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Příjemný příběh, o něčem co zažili všichni.

28.08.2020 3 z 5

Kruté moře Kruté moře Nicholas Monsarrat

Nesmyslnost války a odvaha lidí kteří si jí prošli, přežili a přesto se snažili neztratit chuť k životu.
Moc dobře napsané.

20.05.2020 5 z 5

Rakovina Rakovina Alexandr Isajevič Solženicyn

Těžké téma které bylo mistrně zpracované.
Možno číst i jako alegorii na tehdejší politickou situaci.

17.04.2020 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Ústřední postava knihy moc neřešila svou insomnii, což mi nepřišlo jako nejlepší rozhodnutí.
Opět se mi potvrdilo, že Murakami umí lépe psát delší knihy. Nebylo to ale vůbec špatné čtení.

27.02.2020 3 z 5

Nikdo není ostrov Nikdo není ostrov Johannes Mario Simmel

Knížka se zabývá především problémem těžce postižených dětí, eutanázií-argumenty pro a proti, ale také nahlíží do Hollywoodu a soukromého života jedné herečky - jak dokonale se někdo dokáže přetvařovat.

12.12.2019 5 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Tato kniha se mi hodně líbila.Otevřenost autora a jeho upřímnost,která je v tomhle případě zároveň i projevem veliké odvahy.
Už teď vím, že si přečtu i všechny další knihy od autora.

15.08.2019 5 z 5

Smrt odpoledne Smrt odpoledne Ernest Hemingway

Hemingway tak jak ho mám rád.
Surový,nepřikrášlený,skvělé popisy a myšlenky.

26.06.2019 4 z 5

Nebýt či být Nebýt či být David Benatar

Filozofický pohled na život a hlavně názor že by bylo lepší nikdy neexistovat.
Antinatalismus.
Protože kdybych nikdy nebyl, tak mi přece nemůže ani nic chybět, ani mi nic ublížit.
A argument který nadhodí naprostá většina lidí - nebylo by ti líto že nejsi naživu a že nemůžeš prožívat život a zažívat příjemné věci?
Nebylo, protože by to ani nebylo možné. Neexistujícího mravence nelze rozšlápnout. Neexistujícímu dítěti nemůže být líto, že nedostalo zmrzlinu.
Protože by nebyl nikdo ,komu by to bylo líto.