dee101 dee101 komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Opravdu velmi strhující příběh o přátelství a zároveň i poučí. Přečetla jsem knihu jedním dechem a vystřídalo se ve mně x 100 emocí.... "Pro tebe třeba tisíckrát."

02.07.2016 5 z 5

Deník 1942 - 1945 Deník 1942 - 1945 Michal Kraus

Velmi silný příběh. Pan Kraus je velice statečný člověk, obdivuji ho a fandím mu!

21.03.2016 5 z 5

Dějiny výtvarného umění Dějiny výtvarného umění Alois Bauer

Užitečný a naučný přehled dějin výtvarného umění, ale obrázky byly dle mého názoru úplně nedostačující.

03.03.2016 3 z 5

Ravensbrück Ravensbrück Steve Sem-Sandberg

Jelikož jsem četla od autora knihu Vyvolení, tak jsem se rozhodla že přelouskám všechny jeho knihy. Avšak tato kniha mě zas tolik neoslnila, možná to bylo tím, že měla trochu jinou tématiku. Ale i tak jsem knihu přečetla a přišla jsem jí na kloub. Milena Jesenská byla statečná žena, na kterou by nemělo být zapomenuto.

24.02.2016 3 z 5

Paměť naruby Paměť naruby Rudolf Roden

Velice zajímavě napsaná a sestavená kniha z různých střípků vzpomínek a zážitků. Přesto mi tato kniha sedla a velmi mě bavila, je plná životních příběhů, lékařských diagnóz a nechybějí v ní ani rady do života. Ohromně mě fascinovala hypnóza a určitě si o ní vyhledám více informací. Tato kniha se mi líbila a autora vážně obdivuji.

16.02.2016 5 z 5

Filozofický depozitář. 50 nejdůležitějších filozofických myšlenek Filozofický depozitář. 50 nejdůležitějších filozofických myšlenek Reiner Ruffing

Upřímně filozofie mi do teď moc neříkala, jelikož jí mám ve škole a učitelé do nás hustí jen nic neříkající pojmy. Tuto knížku jsem si půjčila náhodou, jako přípravu na zkoušku s nadějí, že filozofii aspoň trochu pochopím a dokážu si rozšifrovat, co nám chtějí páni filozofové říct. Tato knížka však předčila moje očekávání a dokonce si mě i získala a já dokázala vstoupit do předsíně filozofie a nakouknout do ní o něco hlouběji. Kniha mě nečekaně i bavila a to hlavně z toho důvodu, že autor převáděl hlavní myšlenky filozofů i na dnešní dobu a dával úžasné příklady. Proto knížku doporučuji určitě všem, kteří ve filozofii tápají jako do teď já i ostatním zvědavcům. :)

12.02.2016

Lásky a nálezy Lásky a nálezy Lenka Lanczová

Půjčila jsem si knížku od Lenky Lanczové namátkově z knihovny jako oddechovku a odpočinkovou literaturu, po zkouškovém období a trefila jsem do černého. Jelikož mám za sebou první semestr na vejšce, opravdu jsem se v hlavní hrdince našla a prožívala jsem s ní stejné školní trable, jako jsem já měla také nedávno. Knížka ostatně jako všechny ostatní od Lenky Lanczové se mi velmi líbila a už se těším, až sáhnu po nějaké další její knížce. S románky Lenky Lanczové jsem dospívala a určitě mě nikdy neomrzí, tím si jsem jistá, ostatně je se mnou čte i moje babička a má tuto autorku velmi ráda. :)

12.02.2016 5 z 5

Stručné dějiny filozofie: od antiky k přítomnosti Stručné dějiny filozofie: od antiky k přítomnosti Susanna Mastroberti

Stručné, jasné a přehledné základy filosofie.. Super :-)

04.02.2016 5 z 5

Životy ve vypůjčeném čase Životy ve vypůjčeném čase Rudolf Roden

Velice silná kniha, jedna z těch, u kterých člověk nedokáže zabránit slzám... Jinak souhlasím s komentářem sumcicky, taky jsem to tak pociťovala, ale celé to bylo holt jen o štěstí, které naštěstí tento pár měl....

31.01.2016 5 z 5

Děvčata z pokoje 28 Děvčata z pokoje 28 Hannelore Brenner-Wonschick

Souhlasím s předešlými komentáři. Mimochodem jedna z dívek Eva Landová alias nyní Evelin Merová vydala svoji knihu s názvem: Opožděné vzpomínky a podtitulem: životopis, který se nevešel na jednu stránku. Určitě stojí za přečtení.

31.01.2016 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Knihy s andělskou tématikou zrovna moc nemusím, ale tahle knížka si mě získala!! Nepředvídatelný strhující děj, božský Kaidan, sympatická Anna... co víc si přát! Nemůžu se dočkat až bude další díl. :)

02.07.2014 5 z 5

Třicátníci na odstřel Třicátníci na odstřel Luděk Stínil

Knížka se mi docela dobře četla a dá se říct, že byla i pěkná, přesto bych jí hodnotila jako jednu z těch Luďkových slabších. Ráda čtu jeho knížky, ale tahle mi přišla dost přehnaná a přeplácaná, chtělo by to trochu ubrat a určitě by to bylo o dost lepší :) Jinak ale docela podařený, chvílemi nepředvídatelný děj, který si čtenáře získá, ale stačilo mi ji číst jednou, není to knížka ke které bych se vracela. :)

02.07.2014 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Sentimentální román s předvídatelným koncem, po přečtení první stránky knihy a otřepaný klišé typu "bad boy", který se zamiluje do holky a od základů se změní. Ale zároveň velice čtivá kniha, která dokáže člověka svým dějem připoutat. A musím říct, že mě spolu s Travisem bavilo zjišťovat o Abby její tajemství a kniha se mi opravdu velmi líbila. Prostě si mě získala, je to zkrátka taková příjemná oddechovka. :)

22.06.2014 5 z 5