david847 david847 komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Tleskám. Další výborný počin této autorky.

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tato islandská spisovatelka je můj nejnovější objev a tedy musím říct, že jsem si ji hned po první knize zařadil do svých top. Potrpím si na neotřelé konce, a u Yrsy si vážně přijdu na své. Klobouk dolů, kam se hrabou všichni ti mnohem profláknutější seveřané...

17.01.2023 5 z 5

Podoba Podoba Tana French

Pecka. Za mě jednoznačně nejlepší kniha této autorky (četl jsem všechny). Malókdo má takhle správně vyladěné hořké konce jako French, a konkrétně tenhle byl spolu s tím z V lesích přesně podle mého gusta :-) Prostě královna irské detektivky.

20.09.2022

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Byly i lepší knihy od autora, přesto nemohu říct, že bych od četby odcházel nespokojen. Takže asi netřeba se zbytečně rýpat v drobných mouchách. 4 hvězdy z 5ti.

18.09.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Opět skvělé čtení. Pozor, na případech dvojice z Oddělení Q může vzniknout závislost :-)

18.09.2022 4 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Milé překvapení, autora jsem donedávna vůbec neznal. Rozhodne přečtu i další knihy.

Slídil Slídil Tana French

Pomalejší tempo, ale ničemu nevadilo. Skvěle rozpracovaný psychologický thriller.

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Nebýt nedávno udělené ceny, tato kniha by mě nejspíš minula, což by byla škoda.

Trochu jsem se bál těch lockdownů, aby vzpomínání na tohle nemilé období nezkazilo dojem z celého příběhu, ale nakonec to ničemu nevadilo.

Četbu jsem si užil a jistě budu doporučovat dále.

11.05.2024 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Konec jsem čekal trochu jiný... Ale jo, celkově to bylo moc fajn.

23.09.2022 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Osobně hodnotím jako nejpovedenější z Keplerovek, ještě spolu s Lovcem králíků, nejspíš i proto, že se v obou případech děj odklonil od poněkud přepálené linky s Jurkem. To dle mého názoru této sérii pokaždé neskutečně prospělo. Pravda, konec byl na mě kapku přitažený za vlasy, ale to je prostě Kepler - a zážitek z knihy byl peckový, takže vše odpuštěno. 5,5 hvězdičky z 5 :-)

27.10.2022 5 z 5

Bojovali jsme za lidskost: Vzpomínky na Jordánsko, Sýrii a turecké vězení Bojovali jsme za lidskost: Vzpomínky na Jordánsko, Sýrii a turecké vězení Markéta Všelichová

Silné. Rozhodně stojí za přečtení.

24.02.2023 5 z 5