DarKa37 DarKa37 komentáře u knih

Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Mark E. Pocha (p)

V porovnaní s autorovou prvou knihou "Krajina kanibalov" bola táto kniha pre mňa sklamaním. Postavy boli nesympatické, v porovnaní s prvou knihou plytké. Dej bol v podstate o ničom. Knihu zachraňujú iba Gore scénky, ktoré sa podľa mňa mohli objaviť oveľa skôr a mohli trvať oveľa dlhšie.

29.04.2021 2 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Autorkin námet, ktorý sa rozhodla knižne spracovať, mal veľký potenciál. Autorka tento potenciál zahrabala pod kopu klišé, tuctových postav a predpokladateľného deja. Kniha na mňa pôsobí ako nízkorozpočtový akčný film. Hlavná hrdinka Callie sa venuje lukostreľbe, šermu, plávaniu a dodáva že vie aj stierať pretože ju to naučil otec. Je samostatná, stará sa o malého bračeka a spolu s chlapcom Michealom sa pretĺkajú na ulici ako bezdomovci. Utekajú pred odchytovou jednotkou zostavenou z nenávistných dôchodcov ktorí ich chcú dostať do detského domova. Namiesto toho aby sa snažila držať sa svojho pôvodného plánu, zarobiť peniaze a postarať sa o brata, sa rozhodne začať si románik s akýmsi zbohatlíckym chlapcom. Absurditu tejto knihy podčiarkujú detské domovy, v ktorých sa k teenagerom správajú horšie ako k väzňom. Nehovoriac o konci, ktorý tvorí jedno veľké klišé.

27.02.2018 2 z 5