DannyLady DannyLady komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho sem četla už hodně dávno když jsem byla mladší a teď mám pocit, že to čtu poprvé. První díl mi stylem psaní připadá cílený opravdu na mladší publikum, ale to ovšem neznamená, že jsem si to neužila. Děj de opravdu rychle a nejsou tam žádné nudné pasáže. Konec mi připadal trochu odfláknutý, čekala sem, že se dozvím něco víc o záchraně kamene než ve filmu a myslím, že ve filmu toho bylo víc. Ale je to úžasná kniha a jako fanoušek HP sem naprosto spokojená. Už začínám číst druhý díl.

10.03.2020 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Dle mého názoru skvělá oddechovka. I když sem už dávno mimo cílovou skupinu čtenářů moc sem si to užila. To tápání během víc jak půlky knihy kdo je vlastně princ a kdo je vrah bylo napínavé. Četla sem až do půl 2 do rána jen abych zjistila, že sem si to celou dobu myslela špatně. Úplně nesouhlasím, že by se v knize nic nedělo. Myslím, že příběh byl svižný a o různé napínavé scény a zvraty nebylo nouze. Musím uznat, že na to, že hlavní hrdince je -náct, tak mě ani nevytáčela jako hrdinky z obdobných knih. Hned se du vrhnout na druhý díl, ten konec byl moc napínavý.

12.03.2024 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Po tom, co jsem o knize slyšela tolik chvály musela sem se do ní pustit také. Jelikož sem absolutně nepolíbená oborama jako je chemie a fyzika, tak to pro mě asi nebylo tolik záživné a některé masáže byly nudnější. Na druhou stranu sci-fi je pro mě velice blízký literární a filmový obor. Všechno naprosto zachrání ústřední postava Mark Watney, který je chytrý, vynalézavý a opravdu je s ním sranda. Celou knihou mě provázeli jeho vtípky a kousavé poznámky a já se velice dobře bavila.

19.01.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pokračování smrtky mě naprosto uneslo. Autor píše stylem, který mě prostě dokáže vtáhnou do děje. Postavy jsou tak skvěle vypracované, že mi na nich prostě záleží a to mě k ději ještě více připoutává. Pokračování bylo ještě poutavější než díl první. Přibylo nám pár velice zajímavých postav. Úžasný byl vhled do "mysli" Nimba, který si jako UI uvědomuje sám sebe a přináší do děje velice hluboké myšlenky a úvahy. Děj knihy je provázen nečekanými zvraty a překvapivými momenty, které vyústí v srdcervoucí konec. Prahnu po dalším pokračování!

10.07.2019 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Tak a je to. Poslední díl této úžasné série je za mnou. Cítím stejnou depresi jako každý milovník knih, který přečte úžasnou sérii, zavře poslední knihu sérii a přemýšlí co teď bude dál se svým životem dělat. :D Dobře a teď už vážně. Mohla bych samozřejmě jen říct, že je kniha (a celá tato série) naprosto úžasná a že doporučuji každému si jí přečíst, ale ráda bych se zaměřila i na děj. Jistě jsme všichni fanoušci Dimitrie a Rose nadmíru spokojeni, i když si myslím, že to i tak nebudou mít úplně nejlehčí. Ale rozhodně mě trápí jak to dopadlo s Adrianem. Už se těším, až se vrhnu na pokračování této série a dozvím se, jak se z toho Adrian dostane. Konec knihy byl tak rychlí, že jsme se ani pořádně nedozvěděli, co se stalo s Eddiem a Sydney, ale to se naštěstí můžeme dozvědět v navazující sérii. VA je pro mě srdcovka a je to jedna z nejlepších sérií co jsem kdy přečetla a rozhodně se k ní budu s láskou vracet. Už s napětím očekávám až se budu moct začíst do Pokrevních pout.

PS: Dozvíme se někdy, čím se Abe vlastně živil?!

05.01.2019 5 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Zajímavý vývoj událostí. Spoilerově musím říct, že zlý Dimitrij mi opravdu lámal srdce. Kniha byla suprová, stejně jako celá tato série, ale musím ubrat hvězdičku, protože místy mi to přišlo hodně vycpávané a prodlužované a konec se zase seběhl až moc rychle. Každopádně jako veliký fanoušek páru Dimitrij a Rose se moc těším na další díl, který doufám skončí dobře. Rose mě místy až irituje jak furt nadbíhá Dimitriovi a plazí se za nim že ho miluje a o dvě stránky dál se vrhá na Adriana. Ať už si vybere (samo Dimitrije). :D

02.01.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

WOW. Když to srovnám s původní sérií ke které je tato kniha spinn-offem, tak je to podstatně lepší kniha. Troufám si říct, že sem si tuto knihu užila víc než všechny 3 díly kroniky pozůstalých dohromady. Vztah mezi hlavními postavami byl pro mě mnohem uvěřitelnější než u hlavní dvojice původní série. Zbožňovala sem vidět znovu postavy původní série, zjistit jak žijí po tolika letech od konce předchozích knih. Příběh byl poutavý, romantická linka nebyla postavena nad příběh a celkově život a příběh Ballengerových byl velmi zajímavý a těším se až se v druhé knize dozvím víc.

21.03.2024 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Uzavření celého příběhu je tady. O čtivosti se asi bavit nemusíme - všechny 3 díly sem dokončila za 6 dní a nemohla sem se odtrhnout. Sama se nad tím až pozastavuji, protože když se ohlédnu zpět za třema knihama, mám pocit že se tam prakticky nic nedělo. Celé je to prostě pojato formou dobrodružného románu a za mě to tedy určitě nějak zázračně fungovalo. Sympatické hlavní postavy, badass hrdinka, vedlejší postavy které si musíte oblíbit. Konec mi připadal nakonec trochu uspěchaný, ale myslím, že žádná dějová linka nezůstala úplně otevřená. Hned se musím vrhnout na Zlodějský tanec.

17.03.2024 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Završení celé hlavní série a také mého reradingu. Tato kniha má šmrnc, hlavně tím, že autorka nás nechala nahlédnout na příběh i očima někoho jiného. Jacob je opravdu skvělá a zábavná postava a jeho pohled na věc je přínosem. V druhé knize samozřejmě poznáváme nový upíři život spolu s Bellou, dokud se vše nepokazí. V tomto dílu jsme poznali tolik nových postav a skvělých upířích schopností. Jen mě trochu mrzí, že filmový konec bitvy se mi líbil trošičku víc než ten knižní. Je sice stejný, ale ve filmu to bylo více akční. Obecně má tato série značně uspěchané konce.

11.10.2020 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Tak toto byla má první komiksová kniha a trochu sem se bála, ale bavilo mě to a moc. Příběh měl spád a jedna napínavá scéna střídala další. Už se těším, až budu mít čas pustit se do dalšího sešitu.

30.05.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Autorka se s tím nepáře a rovnou nás hodí do rozjetého příběhu. Ze začátku sem byla úplně zmatená z postav, které mají každá dvě identity (pravou a svoje super-alterego). Říkala sem si, že si nikdy v životě nazapamatuju kdo je kdo a jakou má schopnost, ale po chvilce mě příběh natolik pohltil, že mi přišlo, jako bych ty postavy znala celý život. Jasně, zkraje je to trochu chaos, ale příběh ubíhá rychlým a svižným tempem. Ze začátku si říkáte že ti hodní sou zlí a zlí sou hodní, ale pak proniknete i na "druhou stranu barikády" a už nevíte co si o tom máte myslet. Knihu vřele doporučuji a už se celý třesu na další díl.

24.02.2019 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Závěr série mě bavil. Svázalo se hodně volných konců k sobě a myslím, že jsme dostali uspokojivé zakončení. Nejlepší díl za mě byl 5. Stříbrné stíny. Myslím si, že VA se mi líbila o trošku víc, ale tam přece jen byly trochu silnější postavy. Ale pokrevní pouta jsou také povedené a jednou si je moc ráda přečtu znovu. Co mě ale rozzuřilo do nepříčetnosti je otevřená dějová linka s Declanem. Celou sérii se vlastně řešila záchrana strigojů a obecně vampýří rasy. Pořád probíhaly pokusy a nakonec objevil Adrian klíč s éterem v krvi, ale tato stopa nakonec vychladla a oni se ocitli ve slepé uličce. Všechno se ale změnilo, když na svět přišel Declan, který je klíčem ke všemu. Ale tím samozřejmě je kniha ukončena a my se můžeme jen modlit, jestli nám na to dá někdy Richelle Mead odpověď.

03.02.2019 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Do této série sem se absolutně zamilovala. Pohltilo mě to a sem tím už opravdu posedlá. Autorka odvedla opravdu dobrou práci a divím se, že se toho neujal kvalitní režisér či scénárista. Jsem velikým fanouškem Rose a Dimitrije a musím říct, že takhle sem si u knihy už dlouho nepobrečela.

29.12.2018 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Kniha mě velice nadchla a našla jsem v ní vše co jsem hledala a mnohem víc. Filmové zpracování se mi líbilo a musela sem vědět jak to bude pokračovat, tak jsem se rozhodla pro knižní sérii. Knihy mě naprosto pohltily a peru to tempem jeden den = jedna kniha. Příběh nabízí nový upíří svět a společnost, která je velice zajímavá a nádherný milostný příběh.

27.12.2018 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Naprosto úžasné. Díky reakcím všech sem věděla, že musím začátek přelouskat a nenechat si zavařit mozek velkou zpoustou infa co je na nás vychrlena. Narozdíl od někoho se mi to líbilo už od samého začátku a nemusela jsem se přemlouvat abych se do příběhu ponořila. Maas je moje nejoblíbenější autorka vůbec a každou její další knihou to dokazuje. Postavy, děj, zasazení do velkého komplexního světa, detektivní část příběhu a pro mě naprosto nečekané rozuzlení. Perfektní! S dalším dílem ale počkám až bude 3. díl v originále. Byla jsem varována ohledně brutálního clifhangeru na konci 2ky

18.10.2022 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po prvním dílu jsem si říkala, že tato série nemůže být ještě lepší, ale opak je pravdou. WOW. Úplně mě to pohltilo a strávila sem nad tím až do 4 hodin do rána, dokud sem to celé nedočetla. Prostě se od toho člověk nedokáže odtrhnout.

05.01.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knihou jsem naprosto nadšená a s očekáváním vyhlížím další díl. Začátek byl trochu pomalý, ale potom se příběh rozjel a když byly hlavní postavy rozděleny začalo to být teprve zajímavé. A konec sem si užila, když už jsem se bála, že jsme Rowana ztratili navždy, tak příběh nabral opravdový spád.

06.03.2019 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Konečně! Toto slovo mě provázelo snad celým příběhem. Sydney se konečně trochu odvázala a příběh nabral obrátky. Nikdy asi nebudu milovat pouta tak jako VA, ale kvalitou zas tolik nezaostává. Od dalšího dílu očekávám pořádnou akci a spoustu napětí, když se Syd a její parta postaví proti celému světu.

27.01.2019 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Skvělí díl plný akce a hlavně Adriana. Předpokládám, že s pouty to bude stejné jako s VA a díl od dílu to bude lepší. Už se těším, jaký vývoj nabere příběh a vztah Syd s Adrianem.

26.01.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Na navazující sérii VA jsem se moc těšila. Trochu jsem se bála na vyprávění z pohledu Sydney, ale po prvním díle věřím tomu, že to utáhne. Adrian je stejně jako ve VA velice silnou postavou, takže se s ním nikdo nudit nebude. První kniha byla velice čtivá, dala jsem jí na jeden zátah a dokázala sem se odtrhnout až ve 4 ráno. Nejvíc mě ovšem dostala závěrečná věta knihy, kdy na scénu vstupuje můj milovaný Dimitrij Belikov. S nadšením se vrhám na další díl.

21.01.2019 5 z 5