Dandulka Dandulka komentáře u knih

Cipísek Cipísek Václav Čtvrtek (p)

Klasika jak v televizi tak v knižní podobě. Měli jsme ji doma, ale kde je jí dnes konec? Škoda!

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Tuhle knihu mám v knihovničce psanou ve slovenštině, ale to vůbec nic neubírá síle klasického příběhu.

18.05.2012 5 z 5

Výlet pana Broučka do XV. století Výlet pana Broučka do XV. století Svatopluk Čech

Tohle je klasika do školních škamen!!! Ale moc ráda jsem si ji přečetla po letech znovu.

18.05.2012 5 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Silný příběh a moc hezky napsáno, čte se úplně sama.

18.05.2012 5 z 5

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Kimberly Pauley

Hezká "upírská" knížka, jsem moc zvědavá na druhý díl.

Svatyně Svatyně Raymond Khoury

Super kniha, jsem zvědavá na další autorovy počiny! Přečetla jsem ji na jeden nádech.

Hatšepsovet Hatšepsovet Dagmar Ledečová

Příběh egyptské faraonky. Není to jen sbírka historických faktů, ale moc hezky napsaný příběh .Knížečka je útlá a moc dobře se čte.

Hrdelní příběhy z Prácheňska Hrdelní příběhy z Prácheňska Vladimír Šindelář

A další zpracování pravdivých zločinů středověku.Moc se mi líbí použití citací z dobových kronik a dalších listin.

Zkažená krev Zkažená krev Vladimír Šindelář

Autor se soustředí pouze na Jižní Čechy, ale i tak je kniha poutavá, se spoustou dobových kreseb a také s použitím citací z kronik a Smolných knih. Líbilo se mi to moc.

18.05.2012 5 z 5

Po bitevních polích Jižních Čech Po bitevních polích Jižních Čech Vladimír Šindelář

Moc hezky zpracovaná témata historických bitev se spoustou dobových obrázků. Byla jsem spokojená.

Dračí oheň Dračí oheň Chris D'Lacey

Začátek celé série o malých hliněných dráčcích, jedné malé všetwčné holce, podnájemníka a dalších .....

Lucie, postrach ulice Lucie, postrach ulice Ota Hofman

Jako holka jsem koukala moc ráda na film, ani knížka není špatná. :-)

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

V podstatě je to druhý díl bestseleru Bez dcerky neodejdu.Kniha obsahuje několik autentických příběhů.

Bytosti odjinud Bytosti odjinud Arnošt Vašíček

Jako vždycky je tahle knížka čtivá a zajímavá. Procestujete s autorem celý svět.Moc prima čtení.

13.05.2012 5 z 5

Fiorella a záhada mrtvého netopýra Fiorella a záhada mrtvého netopýra Vlastimil Vondruška

Druhý díl o Fiorelle a Bratrstvu křišťálu, ale tentokrát se tři kamarádi dostanou opravdu do velkých potíží, ale taky do blízkosti samotného císaře Rudolfa II.Moc se mi líbila a přečetla jsem ji jedním dechem za večer.

13.05.2012 5 z 5

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Hezké čtení, ale zase se smutným koncem.

12.05.2012 5 z 5

Kapesní atlas rostlin Kapesní atlas rostlin Albert Pilát

Mám doma už 9. vzdání tohoto atlasu a moc se mi hodil právě na učilišti.

12.05.2012

Jak rostliny cestují Jak rostliny cestují Emanuel Opravil

Když jsem si ji kupovala, potřebovala jsem ji do školy, ale nakone mě zaujala a přečetla jsem ji celou.

12.05.2012 5 z 5

Naše stromy a keře Naše stromy a keře Alois Mezera

Tak tahle encyklopedie mě provázela celé 3 roky školy!!!!! Dodnes si z ní dost pamatuju.

12.05.2012 3 z 5

Silas Marner Silas Marner George Eliot (p)

Už je to dlouho, co jsem tuhle knihu četla....V dnešní uspěchané době je fajn se ponořit do relativního klidu....

12.05.2012 3 z 5