Dalgiona Dalgiona komentáře u knih

K této knize mohu říci jen jedno, kdo ji nečetl, jako by nečetl. Je to kniha o velkém množství stránek, které se nakonec ukážou jako málo. Klidně jich mohlo být i více, protože jsem ji přečetla nějak moc rychle. Prostě super. To říká vše co potřebuje znát ten, kdo ji minul a nevzal do ruky.

24.09.2018 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Po letech jsem se znovu vrátila k této knize díky čtenářské výzvě a opět jsem nelitovala. Stejně jako po prve mě kniha okamžitě vtáhla do děje a já znova prožívala to vzrušení, kterým je kniha plná. Znovu jsem četla každou volnou chvilku a jen litovala, že ji nemohu přečíst najednou. Skvělý příběh, skvěle vykreslené postavy, se kterými je nemožné se neztotožnit prožívat s nimi to, co zažívají na Duně. Jen více takových super knih.

01.04.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

I tato kniha se mi líbila i když mám pocit, že je nějak čtu pozpátku, ale vůbec mi to nevadí. Možná i naopak. Tato kniha byla opravdu nejen čtivá, ale napsaná tak, že jsem fakt až do konce netušila, kdo by to mohl být. To bylo super. Vlastně ani nevím, u které knihy se mi stalo, že jsem nevěděla kdo je vrah. Čtenářkám a čtenářů detektivek mohu jen a jen doporučit. Hezké počteníčko

06.01.2024 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajímavé čtení o světě, který není až tak nereálný, co se týče žen, služebnic. Kdoví, co nás bude čekat za pár let. Každopádně trochu mrazivé čtení, ale čte se to dobře. Je to čtivě napsané.

30.08.2023 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Kniha, která se čte jedním dechem a nelze ji odložit, dokud nedojdete na konec. Nádherný příběh lásky, při kterém mi na konci kanou slzy a já je neutírám.

13.07.2023 5 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

četla jsem už podruhé a opět jsem vplula do děje a neodtrhla se od knihy, dokud jsem nedočetla. Prostě skvěle napsaná sci-fi. Doporučuji

01.05.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Přestože toto byla ze série kniha první a já ji četla jako poslední, nezklamala. Velmi dobře napsané i když.... pachatel mě napadl hodně brzy, ale psáno velmi dobře, takže trvalo až téměř do konce než to byl opravdu on

27.04.2023 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Úžasná krása českého jazyka. To je Máj. Verše nádherně plynou a jsou místa, kdy doslova okouzlí. Máj, to je pocta jazyku českému. Stojí za to si jej přečíst.

09.10.2018 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Velmi čtivé, děj s překvapivými zvraty a konec co se nečekal. To je kniha Vetřelec.

20.04.2023 5 z 5

Případ doktora Karpety Případ doktora Karpety Jaroslav Boček

Zajímavé téma s ještě zajímavějším rozřešením. Je a nebo není to pravda a může se to stát? Zejména se mi zde líbilo, jak autor pojal možnost jak takový život žít. Dobře promyšlená kniha.

01.05.2023 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Většina tu píše, že knihu četli jako náctiletí, nebo se zarděním po třicítce. No já se nestydím za to, že jsem ji četla po padesátce a náramně jsem si to užila. Kniha přesně zahrála na mou romantickou strunu ve zcela jiném, do té doby neotřelém podání. Četla jsem sérii tak rychle, že jsem pomalu nestíhala měnit knihy a na konci jsem měla pocit, že to skončilo nějak brzy. Filmy jsem viděla až po přečtení a jsem tomu ráda. Knihy jsou lepší. Filmy se sice daly, ale dost mi nabouraly mé představy o vzhledu hlavních hrdinů, což se u filmů stává pravidelně. Takže, milé čtenářky, nestyďte se a klidně si přečtěte, na věku nezáleží. Romantika potěší vždy. No a vy, pánové, zkuste raději něco akčnějšího. Tohle není zrovna trhák pro vás.

09.10.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

sice nečtu knihy tohoto autora po sobě tak jak je napsal, ale opět jsem se skvěle bavila a děj plynul tak rychle, až mě překvapilo, že jsem již na konci. Copak asi tak vezmu do ruky příště? A co vy, stojí to za to.

05.12.2023 5 z 5

Knihu jsem četla už před lety a je fakt, že je úžasná, jako i ostatní autorova díla. Jen nechápu, jak si ji někdo ve čtenářské výzvě může dát pod knihu od afrického autora. Nebo je to jedno odkud autor je, hlavně že se kniha odehrává v Africe? Ale to by se téma asi jmenovalo jinak, nebo ne?

14.01.2022 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět kniha, která se krásně četla, byla napínavá, prolínají se tam nakonec vlastně dva případy. Překvapil i závěr a vrah, kterého hledali. Kdo ještě nečetl něco od tohoto spisovatele, touto knihou neprohloupíte.

14.10.2023 5 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Opět další dobrý příběh plný bretaňských krás, jejichž popis miluji a detektivů, z nich Dupin opět perlil a nejen pitím kafe.

09.10.2022 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Skvěle napsané. Čtenáře to vtáhne do děje a on je tou ženou, která se každé ráno probudí a neví kdo je, kde je a co tam dělá. Závěr byl opravdu hustý. Doporučuji všemi deseti.

15.05.2021

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Tu knihu bych si normálně nekoupila, brala jsem ji jako nouzovou do čtenářské výzvy. Nyní mohu říci jen jedno DÍKY za to. Úžasná knížka, nad kterou jsem se usmívala a která mě navíc svou kocourovskou hláškou, že život je snadný a každý blbec umí žít, dostala. Krásné čtení pro příjemné chvíle zimních večerů. Díky kocoure Frankie.

27.01.2024 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Sice byl ten konec trochu rychlý, ale celá série se mi líbila mnohem více než film. Zejména konec byl fajn, více uvěřitelný než ten filmový. Tak pokud jste už přečetli první dva díly, neváhejte a hurá do třetího dílu.

30.09.2023 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

kniha mě bavila, je trochu jiná než film, ale řekla bych že lepší a zábavnější

12.09.2023 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Četla jsem ji jen díky čtenářské výzvě a vůbec nelituji. Viděla jsem sice film, ale kniha se mi líbila více. Pěkné počteníčko a já děkuji, že mě k tomu čtenářská výzva přiměla.

17.03.2023 5 z 5