dada0809 dada0809 komentáře u knih

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Kniha byla psaná zvláštním způsobem. Přesto to pro mě byl fascinující příběh. Rozhodně bych jí doporučil.

31.03.2015 5 z 5

Banco Banco Henri Charrière

Moc hezká knížka!

Pravda, že po předešlých dvou dílech už není tak akční, ale přesto doporučuji přečíst. Knížka na minulé díly přímo navazuje a dozvídáme se v ní vše, co se dělo nejen po propuštění z posledních galejí, ale je v ní upřesněn i Motýlkův život před vězením. Motýlek se několikrát také vrátí zpět do Francie i na místa, kde se stala údajná vražda, za kterou byl odsouzen. V závěru je vyprávění o tom, jak vydával knihy Motýlek 1 a 2.

01.12.2014 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Pravda, že na některých místech je kniha nudnější a zdlouhavější, ale i tak se mi velmi líbí. Přestože fantasy zrovna není můj oblíbený žánr, tuto knihu i další pokračování mám velmi rád.

16.10.2014 5 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Velmi zajímavá a poutavá knížka. Nikdy se asi nedozvíme jak to všechno bylo doopravdy, je jasné, že něco autor musel upravit. I tak mě kniha velmi zaujala a doporučil bych jí všem :).

14.10.2014 5 z 5

Motýlek 2. díl Motýlek 2. díl Henri Charrière

Přestože je 2. díl poněkud méně akční, doporučuji všem aby si tuto knihu přečetli.

14.10.2014 4 z 5

Miliardáři z Facebooku Miliardáři z Facebooku Ben Mezrich

"Příběh zakladatelů společnosti plný sexu, peněz, geniality a zrady." Tento popis, který je uvedený na obálce vystihuje tak posledních 10 stránek knihy, i když o tom sexu by se dalo pochybovat. Pravda je, že kdo se podíval na obálku odhadoval knihu spíše na červenou knihovnu.
To jsem ovšem od knihy nečekal a proto jsem s ní spokojený. Věděl jsem, že kniha byla předlohou filmu "Sociální síť", který jsem viděl, tak jsem tak věděl, na co se připravit.
Myslím, že knihu by si povinně měli přečíst všichni uživatelé Facebooku, aby věděli, k čemu byl primárně určen. Příběh nebyl tak moc čtivý a bylo v něm dost IT pojmů, jejichž vysvětlení bylo až na konci knihy. Mě to nevadilo, o IT se zajímám, ale pro obyčejného čtenáře by to mohlo lehce nezáživné.
Trochu mě mrzí to, že je kniha psaná dost z pohledu Eduarda Saverina a není autorizovaná Markem Zuckerbergem. To ovšem není chyba knihy, Mark Zuckerberg zatím snad nepotvrdil nic, co se týče založení Facebooku.
Když to shrnu, kniha se mi líbila, i když sem tam byli nějaké nepodstatné nedostatky. Je to výborný souhrn všech událostí kolem Facebooku od doby jeho vzniku do odchodu Eduarda Saverina.

18.03.2015 4 z 5

Zápisky šílencovy Zápisky šílencovy Ivan Mládek