Zápisky šílencovy

Zápisky šílencovy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4446/zapisky-silencovy.jpg 4 167 29

Seznamte se s příběhy a úvahami duševně i fyzicky mírně vyšinutého Zuzana. Povídky, které vyšly poprvé v 70. letech v novinách a časopisech nyní poprvé vycházejí v nezkrácené verzi. Typický suchý humor Ivana Mládka, který znáte z mnoha populárních TV pořadů, má v tištěné podobě neopakovatelnou atmosféru. Kniha je doplněna fotografiemi autorových antiperspektivních obrazů.... celý text

Kerberos
21.03.2024 4 z 5

Poslouchala jsem audio knihu namluvenou Ivanem Mládkem ,zasmála jsem se.

deauville
26.02.2024 4 z 5

Já mám tento typ humoru ráda. Ano, souhlasím, místy je to přes čáru a trapné, tak jako celá Mládkova tvorba. Ale celkově se tím dodnes bavím.

Dela111
30.12.2023 3 z 5

Tak jsem chtěla ke konci roku něco veselejšího a přestože má kniha hodně rozdílná hodnocení, pustila jsem se do ní. Bohužel se přidám spíše k těm méně spokojeným čtenářům.
Zuzan je bezesporu originální a svérázná postavička a asi dvakrát jsem se zasmála, ale také mi to několikrát přišlo spíše trapné než vtipné. Za mne jsou mnohem lepší osobní vystoupení Ivana Mládka, ty mě dokáží pobavit. Tohle prostě není ono. Hodnocení 2,5*.
Vtipný úryvek se mi vybíral těžko, moc jich tu není, snad aspoň toto:
---
Sluníčko bude pálit, na hlavu si dám slamák. Nechal jsem si ho dělat na zakázku, protože tak velké číslo bych normálně nedostal. Po kom já mám tu hlavu tak velkou?! Co já už kvůli ní zkusil! Ve škole jsem měl přezdívku "Libeňský plynojem", v práci mi říkají "Zeměkoule", nejvíc mě však bolí posměšky od Marušky. Když jsem se jednou pakoval do lázní, utrousila: "Zuzane, když se s tou svou velkou holou hlavou postavíš na kufr a připažíš, tak vypadáš jako razítko."
---
Na nástupním ostrůvku si asi dvě stě lidí krátí dlouhou chvíli sborovým zpěvem. Tramvaj musí každou chvíli dorazit, protože hodinu a půl žádná nejela. Muž, který celou dobu ležel na zemi s uchem na kolejnici, najednou vyskočil a radostně zvolal: "Jede!" A skutečně! Neuplynula ani hodina a tramvaj se objevila na obzoru. Všichni se radují. Tramvaj přijíždí k nástupnímu ostrůvku, je však plně obsazena. Narval jsem se dovnitř předními dveřmi jen za cenu toho, že jsem ze zadních dveří vytlačil nějakého staršího pána s nohou v sádře. Vypadl z tramvaje na nástupní ostrůvek - naštěstí šikovně na hlavu. Za odjíždějící tramvají jednou rukou hrozí pěstí, druhou si zatlačuje bouli. Pasažéři se v tramvaji nepřetržitě přetlačují, každou chvíli někdo spadne na řidiče. Tomu už došla trpělivost a zvolal: "Jestli se okamžitě nepřestanete tlačit, zmlátím výhybkovou tyčí průvodčího, který za nic nemůže!"

Robodlak
15.08.2023 5 z 5

Extrakt zábavy

Nermal
02.08.2022 odpad!

Ani se mi nechtělo věřit, že něco takového mohl vyplodit Ivan Mládek, můj oblíbenec.

Bakana
28.01.2022 5 z 5

Krátké, ale výživné :-).

Lenka769
30.08.2021

Po přečtení jsem knihu nechala v knihobudce ve Vrsaru v Chorvatsku (vyřazená z knihovny).

666Jitka
24.08.2021 4 z 5

Humor Ivana Mládka je rozhodně můj šálek kávy - u knihy jsem se srdečně zasmála a pobavila. Překvapilo by mě spíše, kdyby to bylo jinak, protože I.M. patří k mým velkým oblíbencům, se kterým je život hned o něco veselejší.

Vesmich
27.06.2021 5 z 5

Ivan Mládek je originál a veškerá jeho tvorba zrovna tak. Jeho TV pořady neznám, takže pro mě byly texty nové a svěží a kupříkladu hláška "Asi se budeme muset domluvit s Chramostou" se mi jeví jako velice e aktuální.

Pavouček2
03.02.2021 5 z 5

Poslechnuto jako audio a výborný :-)

Ladys
03.03.2019 odpad!

Četl jsem Upgrade z roku 2013.
Nečtěte to ,nečtěte to, nečtěte to!!!
Humor pana Mládka mám rád, ale tohle předělané vyprávění se mu opravdu nepovedlo.

jaroiva
06.08.2018 5 z 5

Velmi specifický a originální Mládkův humor nelze hodnotit jinak než plným počtom bodov... Kromě textu mě baví i obrázky kreslené v antiperspektivě

Evžen82
23.07.2018 3 z 5

Kniha obsahuje písně a čtyři povídky. Jako ddechovka dobrý, i když tento druh humoru moc nemusím. Stylově mi texty hodně připomínaly Šimkovy povídky. Některé pasáže jsou vtipné, některé skoro trapné.

rlupinek
10.05.2018 4 z 5

Prostě humor Ivana Mládka. Jak autor sám píše v úvodu je v knize použito hodně hlášek, které jsou známé z jeho televizních vystoupeních, což ale není na škodu. Asi bych nedoporučil číst tuto knihu u oběda, pokud nechcete poprskat gulášem ubrus...

RyonMathrin
11.04.2018 5 z 5

"Zvoní budík. Otevírám oči, podívám se na ruce, pak na břicho. Je to dobré - jsem vyspalý do růžova."
Miluji tento humor a na písních autora jsem vyrostl. Nemohu jinak, než 5*.

Pablo7
17.07.2017 2 z 5

Četl jsem rozšířené vydání z roku 2013. Ivan Mládek mě v minulosti mockrát pobavil v televizi, ale to se mu povedlo jen zřídka v této knize. Ty nejlepší vtipy jsou známé z televizních vystoupení, kde vyzní lépe než v knize.

blanka7271
07.04.2016 4 z 5

Smích léčí a první část této knihy je dokonalý lékař. :)

jarmik
13.03.2016 2 z 5

Zdůrazňuji, že píši o vydání z roku 2013, které bylo oproti původnímu znění např. Trilogie Úterý dosti podstatně upraveno.

Původní Úterý se mi pořád líbí a schovávám si pečlivě vydání z Mladého světa v roce 1980.

Přesto sborník Zápisky šílencovy doporučit nemohu: novější texty jsou již dosti pokleslé a bohužel ne úplně šťastným směrem bylo přepracováno i Úterý. P. Mládek pro mě zůstane tedy velkým skladatelem a interpretem písní - spíše než spisovatelem humoristických povídek.

aktak1203
03.03.2016 3 z 5

Upřímně musím říct, že jsem se u knihy párkrát zasmála. Ale pravda je, že jsem ji měla číst před 20 lety, dneska jsou již vtipy uvedené v knize tzv. "provařené". Kdo má chuť na úsměvnou knihu na odreagování může po ni sáhnout.

wooloong
08.10.2015 5 z 5

Mám ráda tenhle druh absurdního humoru.

Ivan Mládek
česká, 1942