cukrovka cukrovka komentáře u knih

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Jako vždy skvělá A.Christie. Zajímavé prostředí a úžasný H.Poirot se svým dedukčním myšlením. Jen v začátku jsem měla trochu problém se zorientovat ve všech těch postavách, jinak to bylo příjemné čtení.

15.08.2023 5 z 5

Čest nade vše Čest nade vše Sandra Brown

Příjemná a čtivá oddechovka. Autorka jako vždy dobře nakombinovala dobrodružství s romantikou. A i když je děj předvídatelný skvěle jsem si u knížky odpočinula.

15.08.2023 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásná, čtivá a poetická knížka. Sirotek, který svou bezprostředností a chutí k životu změní život dvěma postarším sourozencům. Knížka rozhodně není jenom pro děti.

04.08.2023 5 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Sandra Brown je pro mě sázka na jistotu. Vždy dokáže skvěle nakombinovat romantiku s napětím a i zde se jí to podařilo. Příjemné oddechové čtení.

02.08.2023 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Sci-fi není úplně můj žánr, ale tyhle povídky mě opravdu zaujali. Zajímavé, překvapivé, ale také temné až depresivní.

25.07.2023 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Posloucháno jako audiokniha. Skvěle načteno. Opět velmi zajímavý detektivní příběh od královny detektivek.

25.07.2023 5 z 5

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Božský bastard mě nadchnul, ale tento díl mi přišel skoro bez děje. Takový delší epilog k základnímu příběhu.

09.07.2023 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Zajímavý příběh. Taková pohádka pro dospělé ozvláštněná pohledem na královskou hru - šachy a lidi kteří dokáží přemýšlet hodně tahů dopředu. Trochu jsem se nudila při líčení šachových partií.

09.07.2023 4 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Čtivá oddechová. Zajímavé příběhy z lékařské praxe v zapadlé vísce na začátku 20.století.

07.07.2023 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Knížka kterou přečtete za odpoledne. Je plná fejetonů ve kterých autor s nadhledem, humorem a sebeironií líči radosti a strasti při práci s autisty.

30.06.2023 4 z 5

Zápisky z blázince Zápisky z blázince Miroslav Macháček

Posloucháno jako audiokniha a musím ocenit skvělé načtení Janem Vlasákem. Je to zajímavá sonda do života herce a režiséra M.Macháčka v pro něj nelehkém období. Velmi intimní a drsná zpověď.

30.06.2023 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Tak tenhle díl série mě moc nezaujal. První polovina byla dost nudná. Konec zajímavý a epilog vtipný.

26.06.2023 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Příjemná romantická oddechovka. Skvělé pokračování série o dalším ze sourozenců z rodiny Bridgertonů. Hyacint byla chytrá a vtipná a Gareth jí skvěle doplňoval.

26.06.2023 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Čtivá romantická knížka s originálním námětem. Skvěle vyvážené trable, romantika a vtip.

21.06.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Posloucháno jako audio kniha. Hodně zajímavé a poučné. Pan Hecl dokáže opravdu zaníceně hovořit o letadlech, létání, ale i lidech kolem letectví.

18.06.2023 5 z 5

Láska na splátky Láska na splátky Sophie Kinsella (p)

Velmi zdlouhavý a nezajímavý začátek. Příběh se začíná trochu rozjíždět až po půlce. Hlavní hrdinka mě rozčilovala svou naivitou a neschopností postavit se svým sourozencům.

17.06.2023 3 z 5

Pokrevní svazky Pokrevní svazky Sidney Sheldon

Čtivá a zajímavá knížka. Napínavé. Hodně možných pachatelů, jen ten závěr je trochu useknutý. Pachatel v závěru odhalen, ale chybělo mi dokončení příběhů ostatních párů.

16.06.2023 4 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Čtivá romantická oddechovka. Takový zajímavý propletenec - jedna žena vychovávající sama dítě a tři muži, kteří ovlivňují její život. Nereálné ale čtivé.

11.06.2023 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Posloucháno jako audiokniha. První knížka od autorky a vůbec jsem nebyla zklamána. Láska a pohled na ni od různých lidí z jedné rodiny. Příběh byl zajímavý, svižný a místy i vtipný.

11.06.2023 5 z 5

Mazlíčci z vlny Mazlíčci z vlny Renée Méry

Hezké a zajímavé návody na háčkované a pletené mazlíčky. Podle jednoho návodu jsem i upletla kočičku. Jen mi nevyhovoval strašně malý rozkreslený návod. Špatně se mi počítalo počet očí i řádků.

06.06.2023 4 z 5