cukrovka cukrovka komentáře u knih

Café Robinson Café Robinson Jiří Žáček

Příjemné početní. S autorem navštívíme kavárny lidské hlouposti, touhy, vztahů a nadějí. Užijeme si verše plné vtipu, nadsázky, ale i cynismus.

21.11.2023 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

V rámci žánru opravdu příjemné čtení. I když nejsem cílovka, příběh mě zaujal. Zajímavá hlavní dvojice a stále se setkáváme se známými postavami z předešlých dílů. Asi by se mi víc líbilo, kdyby byl příběh vyprávěn z pohledu obou hlavních postav, ale i takhle jsem si čtení užila.

21.11.2023 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Opět příjemné oddechové čtení. I když nejsem cílová skupina, příběh jsem si užila. Víc by se mi líbilo, kdyby byl příběh vyprávěn z pohledu obou postav. Trochu jsem nerozuměla Dawn a jejímu traumatu z rozchodu a strachem z nového vztahu, ale to bude i mým věkem.

13.11.2023 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Ač nejsem cílovou skupinou, příběh se mi velmi líbil. Knížka se dobře četla a hlavní hrdinové byli zajímavý.

09.11.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Posloucháno jako audio kniha, která je skvěle načtena Jitkou Ježkovou. Začátek příběhu je pozvolný, ale postupně se rozjíždí a dramatizuje až k mrazivému závěru. Při čtení je znát, že autorka prostředí horolezců a osmitisícovek zná a čerpá z vlastní zkušenosti.

01.11.2023 4 z 5

20. oběť 20. oběť James Patterson

Další pokračování Ženského vyšetřovacího klubu a rozhodně zajímavé. V příběhu je několik různých zápletek které neřeší jen Lindsay, ale také její manžel a kamarádka Yuki. Příběh je čtivý a má spád, kterému napomáhají i krátké kapitoly.

01.11.2023 4 z 5

Do ložnic je vidět Do ložnic je vidět A. A. Fair (p)

Čtivá detektivní klasika. Měla jsem trochu zmatek ve všech těch postavách, ale četlo se to dobře.

29.10.2023 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Posloucháno jako audio kniha při cestách autem do práce a z práce. Načteno přímo Markem Ebenem. Příjemné a vtipné fejetony, některé k zamyšlení, jiné k pousmání.

25.10.2023 5 z 5

Rubínová pouta Rubínová pouta Carolyne Swann

Průměrná červená knihovna. Příběh je nudný a nezajímavý. Mezi hlavními hrdiny chybí vzájemné jiskření a napětí.

25.10.2023 3 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Posloucháno jako audio kniha při cestách do práce a z práce. Příjemné krátké postřehy ze života v malém italském městečku pod Dolomity.

22.10.2023 4 z 5

Dáma s hedvábnou maskou Dáma s hedvábnou maskou Diana Norman

Velmi zajímavý příběh. I přes trochu nudný začátek je knížka čtivá. Na životním příběhu Penitenc, která byla vychovaná v Americe v rodině puritánů a přijíždí za tetou do Anglie, se dozvídáme kousek z historie Anglie 17.století - přes velkou morovou epidemii v Londýně až po boj o anglický trůn. Nejsme ochuzeni ani o romantiku.

15.10.2023 4 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Posloucháno jako audio kniha pro zpříjemnění cest do práce a z práce. Skvělá směs povídek z nichž jsem většinu znala, ale rozhodně to nevadilo. V tomto výběru jsem si připoměla všechny hlavní postavy z autorčiných detektivek (Poirot, Marplová, Pentlička, Quin).

14.10.2023 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Posloucháno jako audio kniha a musím pochválit načtení. I přes pomalý rozjezd je téma zajímavé a příběh se postupně zdramatizuje až do překvapivého závěru.

08.10.2023 4 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

V rámci žánru zajímavá a čtivá knížka. Oddechová romantika odehrávající se na pomezí Anglie a Skotska z 11.století. Správně nakombinovaná láska s dobrodružstvím.

28.09.2023 4 z 5

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

Chvilku mi trvalo se začíst a hlavní hrdinka mi nebyla zrovna sympatická. Klasické schéma šéf x podřízená. Je to erotická oddechovka s předvídatelným dějem.

21.09.2023 4 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Mám ráda autorky styl, vždy dokáže správně nakombinovat napětí s romantikou. K tomuto příběhu jsem se vrátila po nějakém čase a vůbec jsem nebyla zklamaná. Zajímavá zápletka i hlavní hrdinové.

10.09.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Posloucháno jako audiokniha. Krásně načteno. Zajímavé střípky ze života farářky. Některé byli o všednostech života, jiné k zamyšlení. I když jsem ateista, hodně mě zaujalo několik úryvků z kázání.

01.09.2023 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Layton Green

Detektivní příběh se zajímavou zápletkou. Knížka má pomalý začátek, ale postupně se rozjede. Závěr je překvapivý.

01.09.2023 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

První knížka od tohoto autora a moc mě nenadchla. Zajímavý nápad, ale přišlo mi to dost překombinované, zmatené. Počínání hlavního hrdiny bylo podivné až nesmyslné.

26.08.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Autorka umí napsat skvělý příběh. Ač je téma hodně mrazivé a temné, rozhodně stojí za přečtení. Je to depresivní příběh dívky beze jména a její dysfunkční rodiny. Knížka se čte jedním dechem a udivuje mě, jak autorka dokáže pouze náznakem a metaforou popsat zlo a zvrhlost. Příběh má pomalejší začátek, kdy se zdánlivě nic neděje, ale vy už tušíte, že zlo tam někde je.
Kéž by takové příběhy mohly být pouhou fikcí, ale kolik takových cácor je?

18.08.2023 5 z 5