cucik14 cucik14 komentáře u knih

Zámek prince Bordelníčka Zámek prince Bordelníčka Benjamin Bécue

Skvělá kniha, děti v ní i po nalezení všech znázorněných předmětů samy hledají další zajímavosti a detaily. Určitě doporučuju.

11.05.2023 5 z 5

Stela a Vajíčkový strom Stela a Vajíčkový strom Richard Dungworth

Ideální pro prvňáčky, na stránce je vždy velký obrázek a málo textu.

29.12.2022 5 z 5

Byl jednou jeden život – kosti Byl jednou jeden život – kosti Jean-Charles Gaudin

Celá série je úžasná a synova věta po dočtení -"Mami, to je neuvěřitelné co všechno lidské tělo dokáže!" - přesně vystihuje tuto knihu. Děti se dozví určitě mnoho zajímavých informací.

26.09.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

(SPOILER) Autorka opravdu psát umí, ale za mě je toto zatím nejslabší díl. Nějak jsem se nemohla prokousat přes začátek a zarazilo mě, že vrah, který obětem "preventivně" hází mobily do záchodu, potom nechá mobil ležet v dosahu unesené.
Ale jinak celá série za mě povedená, těším se na další díly.

23.05.2022 5 z 5

Bezmezná ctižádost Bezmezná ctižádost Ken McClure (p)

Moje první kniha od tohoto autora.
Námět nebyl vůbec špatný, jak aktuální se zdá, když si to ještě všichni pamatujeme z covidu. Začátek je slabší, poté se ale příběh rozjede a čte se moc fajn. Konec byl ovšem hodně uspěchaný, autor mohl klidně více rozpracovat, co se s městem bude dál dít. Čtyři hvězdičky, ale autora určitě nezatracuji a pokud se mi dostane do rukou něco z jeho další tvorby, ráda si to přečtu :)

06.05.2022 4 z 5

Felix na návštěvě u dětí z celého světa Felix na návštěvě u dětí z celého světa Annette Langen

Syn je předškolák, četli jsme ji před spaním a líbila se mu. Za mě tedy trošku těžší u těch malých na představivost, doporučuji spíš pro děti školního věku.

09.04.2022 4 z 5

Garfield záchranářem Garfield záchranářem Jim Davis

Moc hezká kniha, měli jsme ji se synem na dva dny před spaním. Líbilo se mu, že je na jedné straně text a na druhé velký obrázek :)

22.02.2022 5 z 5

Jak překonat alergie Jak překonat alergie Leo Galland

Tuto publikaci jsem dostala jako dárek k objednávce knih, takže asi nejsem úplně cílovou skupinou, která by tyto věci nějak vyhledávala.
Celou jsem ji prolistovala a četla jsem si jen kapitoly a odstavce, které mě zaujaly.
V něčem s autorem souhlasím, ale spoustu věcí mi přišlo hodně "přitažených za vlasy", spíš bych ji doporučila lidem, kteří se zajímají o nějakou esoteriku a přírodní léčbu nemocí.

11.02.2022 2 z 5

Kačka & Mops Kačka & Mops Kateřina Perglová

Úžasný vtipný komiks. Mopsíka máme doma, takže jsem se v mnoha obrázcích poznávala :D

30.12.2021 5 z 5

I příšery si čistí zoubky! I příšery si čistí zoubky! Jessica Martinelo

Moc hezké ilustrace a určitě pomůže rodičům, jejichž děti si odmítají čistit zoubky. Jen má kniha málo stran a na každé jsou jen dvě tři věty a velký obrázek. Takže přečteno za pět minut.

04.10.2021 4 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

(SPOILER) Tak tady jsem hodně na rozpacích. Z anotace jsem čekala psychothriller o únosu dítěte a přitom to dle mého byla za vlasy přitažená nepovedená kopie Bryndzy, která si zaslouží asi tak dvě a půl hvězdičky.
Nejenže byla sériová vražedkyně naprosto geniální a naopak hlavní hrdinka a detektivka Robyn nebyly zrovna nejostřejší pastelky v pouzdře, ale vážně se policejní sbor soustředí na drogy a sériové vraždy vyšetřují TŘI lidé?
P. S. Na obálce je "dva unesení" ... První je miminko, kdo byl ten druhý?

28.09.2021 3 z 5

Jak to chodí na železnici Jak to chodí na železnici Josef Švarc

Jak to chodí na železnici je leporelo určené pro starší děti. Na každé dvojstránce je velký obrázek (například nádražní haly) kde děti můžou vidět spoustu detailů (pokladny, orientační tabule, bufet, hodiny..) a minimum textu popisující daný vyjev. Dole jsou pak tři otázky, ovšem rodiče si mohou sami vymyslet, na co se dál dětí ptát. Není to na dlouhé čtení, spíš na prohlížení, ale pětiletému synovi se moc líbila.

27.09.2021 5 z 5

Než jsme se odcizili Než jsme se odcizili Renée Carlino

Knihu jsem si pořídila na základě spousty skvělých hodnocení a zajímavé anotace a asi jsem od ní čekala víc...
Také mi vadil překlad některých frází, v knize se třeba několikrát objevuje věta "byl jsem s tím v pohodě".

19.01.2021 3 z 5

Maxipes Fík doma i na cestách Maxipes Fík doma i na cestách Rudolf Čechura

Pohádky pěkné, tak akorát dlouhé na čtení před spaním. U ilustrací mi vadili ty bubliny s textem nad hlavou.

19.01.2021 4 z 5

Létem políbená Létem políbená Lenka Lanczová

Pěkný oddechový roman, na který jsme od Lenky Lanczove zvyklý, řekla bych takový její průměr...trošku mě mrzí otevřený konec, ale celkově mám z knížky dobrý dojem.

26.04.2019 4 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Knihy od Lanczove mám hodně ráda, tato za mě patří k těm trošku míň zajímavým, konec zůstal hodně otevřený.

10.08.2018 4 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Všechny knihy od Lenky Lanczové mají v mé knihovně čestné místo. Poprvé jsem je četla v pubertě a ač je mi už o bezmála dvacet let víc, vracím se k nim stále, pokud si potřebuji přečíst nenáročnou oddechovku.

21.09.2023 5 z 5

Palác císařovny Niklchromové Palác císařovny Niklchromové Benjamin Bécue

Další kniha ze série o Bordelnickovi, opět skvělá, doporučuji.

11.05.2023 5 z 5

Ragnarok: Poslední boj 1 Ragnarok: Poslední boj 1 Takumi Fukui

Jde o první mangu kterou jsem četla. Chvíli trvá, než si člověk zvykne číst "naopak". Kresby jsou pěkné, celkově se mi tento styl líbí.
Co mě naopak nezaujalo, je téma. Kdyby třeba celý nápad autor zpracoval do jedné knihy, tak budiž, ale takto je to zbytečně roztahane. Takže myslím, že nemám potřebu číst další díly.

11.05.2023 3 z 5

O chameleonovi, který hledal svou maminku O chameleonovi, který hledal svou maminku Christine Beigel

Naše první kniha z této série. Ilustrace jsou hezké, ale zbytek opravdu nemohu chválit. Chybí poradny děj a ani rýmy nejsou příliš povedené.

30.01.2023 3 z 5