Cuchulainn Cuchulainn komentáře u knih

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

První kontakt s Františkem Niedlem dopadl na výbornou. Velice čtivé, zábavné, poutavé a věrohodné vystižení doby a událostí. Hlavní postavu Hynka Tase z Boru si zkrátka musíte oblíbit. A nejenom díky jeho charakteru. Autor také přesně popsal povahu Václava IV, především jeho změny nálad a přístup ke královským povinnostem. Nemohu jinak, než zatleskat a pustit se s chutí do dalších dílů.

15.03.2015 5 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Přetěžko jsem se loučil s touto knihou po jejím dočtení. Jako i s celou sérií Rytířů z Vřesova. Bez pochyb se může rovnat knihám Hynka Tase z Boru a troufnu si říct, že ji i nepatrně převyšují. Velmi poutavé, čtivé vystihnutí událostí ozdobené historickými fakty. Nezbývá, než se uklonit panu Niedlovi i jemu výtvoru a s neskrývanou netrpělivostí si počkat na pokračovaní.

03.11.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dílo, které si určitě zaslouží místo mezi bestsellery. Je pravda, že jsem narazil na pár slabších stránek, ale jinak si nemohu stěžovat. Autorka má dar udržet čtenáře v pohotovosti a donutí, že knihu zkrátka neodložíte. Napětí ˙˙˙˙˙, Čtivost ˙˙˙˙˙, Děj ˙˙˙˙, Postavy ˙˙˙˙

29.06.2017 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Úžasná kniha. Absolutní odpoutání od stereotypu společnosti a únik do kolébky života, přírody. Příběh mladého "poutníka" hledajícího něco, co nelze popsat. Cítil jsem s ním a prožíval všechny jeho radosti i útrapy. Ač byl Chris Mccandless v některých svých rozhodnutích lehkovážný, tak přesto jsem ho po celou knihu obdivoval a možná mu i tiše záviděl.

03.04.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Realisticky vykreslené hrůzy 1. světové války a jejich dopad na psychiku člověka. Dlouho mě žádná kniha takto nedostala.

01.10.2013 5 z 5

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Zajímavá knížka s myšlenkami, které nemůžete zcela vstřebat jedním přečtením. Podle mne nepoučovala, ale mohla pouze inspirovat. Škoda, že pro mnohé je to jen "soubor blábolů", protože spousta myšlenek dává smysl a stojí za zamyšlení.

15.03.2014 3 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Děj není rozhodně tak šokující a dramatický jako v Bouři mečů, ale je pořád velmi čtivě podaný. Musím přiznat, že mne nejvíce bavily linky Cersei a Jamieho. Přes Sama a Brienne jsem se musel přemáhat, přestože poslední kapitola Brienne byla rozhodně nejzajímavější. Pevně doufám, že se Tanec s draky opět přiblíží úrovni prvních třech dílů. Mám na mysli především svižnost děje. Občas jsem se přistihl, že nedokážu udržet pozornost a chvilkami se i nudím.

21.09.2014 3 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Stále mě to baví. Zdá se mi, že se na Uhtredovi začíná podepisovat věk, což nebylo u předchozího dílu tolik patrné. Na příběhu se mi líbila část o dobývání Bebbanburgu a konec mě mile překvapil. Jsem rád, že se zde konečně ukazala smrtelnost hlavního hrdiny. Souboj Cnuta a Uhtreda jsem zhltal jako malé děcko. :))

03.08.2014 5 z 5

1356 1356 Bernard Cornwell

Povedené pokračování, které se nese v podobném duchu, jako předchozí trilogie. Kniha se přesto četla jedním dechem a závěrečná bitva byla poutavě popsaná.

16.05.2014 4 z 5

Píseň pro Lyu Píseň pro Lyu George R. R. Martin

Souhlasím s níže uvedenými komentáři. Druhý stupeň osamění a Píseň pro Lyu jsou bezpochyby nejlepší povídky z celé sbírky. Ostatní lehce nadprůměrné až průměrné, přesto zábavné a k zamyšlení. G. R. R. Martin se přesně trefil do noty věčně snícího melancholika :)

20.01.2014 4 z 5