ctuvnoci ctuvnoci komentáře u knih

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Začátek nebyl špatný, ale potom se objevovaly postavy, které už dál v ději nefigurovaly (proč tam tedy byly více rozvedeny?), děj skákal přes delší časová období až nakonec touha vymanit se z rytmu, ale proč vlastně, na čem byl založen nesoulad rodičů poslední postavy, to mi zůstalo záhadou.

22.12.2021 3 z 5

Odpusť, že jsem se vrátil Odpusť, že jsem se vrátil Iva Tajovská

Už název napovídá, že to nebude jednoduché čtení. Ač se příběh odehrává před víc jak 100 lety, odcizení lidí po traumatu, který každý prožívá jinde a jinak, je téma naprosto aktuální. Moc se mi líbily detailní rozbory uvažování, často jsem se poznávala a viděla jsem i své blízké, hezky vykresleno rozdílné uvažování ženy a muže. Vytkla bych příliš pohádkový konec.

13.11.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Irituje mě název, kdy si pod pojmem pekárna představím chleba, rohlíky, bagety, dalamánky... a fakt ne svatební dorty. Samozřejmě jsem věděla, že jdu do oddechovky, ale i tak jsem čekala trochu víc než anglickou lady a amerického dokonale vypadajícího, zábavného, vtipného chlápka a uspěchaný sladký konec. Ale přiznávám, že pár momentů v knize zajímavých bylo a kdo touží po romantice, má ji mít.

07.03.2021 3 z 5

Zvířátkové básničky Zvířátkové básničky Vladimír Kovář

Kniha se ke mě dostala náhodou, od zděšené kolegyně. Nedoporučila bych ji ani po jazykové stránce, ani obsahem. Nevím, zda to tak autor skutečně myslel nebo si do narážek projektuju nějaké své myšlenky, ale narážky typu "starý ježek dopíchal", vyruší-li při množení mrož druhého mrože", "když tchoři se tchořům dvoří, i dům zboří, co je jim po majetku, maj spolu zápletku" bych asi v dětských knihách neočekávala. I přirozené téma množení jde podat jiným stylem. V rýmování autora taky nepovažuju za nejostřejší tužku v penále. IT věda mu jde očividně lépe. Ale dnes si může každý vydat, co chce, zvlášť, když si to zaplatí.

17.01.2023 odpad!

Železný klíč Železný klíč Marie Janíčková

Nakonec jsem knihu dočetla, ale chvíli to vypadalo, že k tomu nedojde. Chápu, že jako divadelní fraška mohl být příběh ze současnosti vtipný, tam člověk neočekává opravdové vykreslení postav, jejich pohnutek, stačí mu nadsázka a zábava a postavy mohou být klidně černobílé. Ale do knihy je podle mě potřeba víc a víc opravdovosti. Příběh z minulosti se zdál o trošku propracovanější, ale stále se točí kolem různých milostných dobrodružství, jejich zařazení mi připadalo prvoplánové. Jedovnické potěší, když čtou o místech, která jsou jim důvěrně známá, ale neznalým jsou ta místa cizí a bez popisu jim souvislosti nedojdou.

12.01.2023 1 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Jude Deveraux (p)

Pokud očekáváte dámskou oddechovku, je to přesně pro vás. Párek milých duchů, bohatý svalovec, ženská, která neměla život lehký. Líbil se mi pohled na Shelly z obou stran, protože nikdy není něco jen černé nebo bílé a i to, co může vypadat naprosto jasně, může z jiného pohledu vypadat zkrátka jinak.

02.08.2022 5 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Anna Jansson

Knížka mi naprosto sedla. Zajímavý příběh, pár životních mouder, napětí, humor. Jediné, co bych vytkla, jsou recepty (jako proč? píšu příběh nebo kuchařku?) a děj trošku naňahňaný do několika dnů. Dát si víc času, nemuset vše stihnout během pár dnů, natahovat pak každý den do nereálného času, kdy kolem Velikonoc je dlouho světlo... Ale celkový dojem mi to nezkazilo.

05.05.2022 5 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Nevím, jestli jsem z jiného vesmíru, ale dialogy mi připadaly naprosto ujeté. Opravdu někdo takový, jako hlavní postava, existuje?

13.03.2022 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Asi jsem čekala něco s příběhem, možná postupnou gradaci, ale přišlo zklamání. Na několika prvních stranách se dostaneme k orgiím několika lidí dohromady a dále je to už v podstatě to samé stále dokola. Dovedla bych si představit větší nádech erotična, postupné objevování technik a ne ve velké části knihy stále dokola jen kolektivní fantaskní mr"ačky - jak je ostatně v knihe stále dokola psáno. První část není špatná, pak už jsem tam nic nového ani zajímavého nenašla.

13.07.2021 2 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

(SPOILER) Kniha mě nadchla. Tempo děje postupně zrychluje, vyhovovalo mi, happyend byl až moc sladký, ale stejně jsem jim to přála:-) Dost aktuální mi přijde téma, kdy si dítě dává za vinu hřích, za který samo nemůže a nejbližší dospělí mu bohužel nepomohou, přestože o něm ví.

09.07.2021 5 z 5