čtenářka86 čtenářka86 komentáře u knih

Japonsko Japonsko Alice Kraemerová

Tuhle knihu mám opravdu ráda :-)

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Pěkné :-)

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

Moc pěkné čtení, rozhodně doporučuji :-)

Boččan, mazlíček staré Kijo Boččan, mazlíček staré Kijo Sóseki Nacume

Velice vtipně napsáno, pobavilo mě. Protože to bylo psáno více méně podle skutečných životních zážitků samotného autora, získáte při přečtení zajímavý vhled do japonských reálií a do východního pojetí a vnímání světa. Rozhodně doporučuji.

Sen deseti nocí Sen deseti nocí Sóseki Nacume

Kniha neuvěřitelně zajímavým a věrohodným způsobem navozuje snovou realitu. Klobouk dolů před autorem i překladatelem. Moc pěkné.

Česká kuchyně za dob nedostatku Česká kuchyně za dob nedostatku Čeněk Zíbrt

Velmi zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Přináší mnoho zajímavých nápadů i pro dnešní dobu.

08.10.2023 5 z 5

Šuriken Džucu - Vrhaní čepelových zbraní Šuriken Džucu - Vrhaní čepelových zbraní Seiko Fudžita

Zajímám se o Japonsko, jeho historii a kulturu, proto jsem si knihu koupila. A byla jsem mile potěšena. Jde o zajímavé dílko týkající se velmi specifické části japonských dějin. Jeden ani netuší, co všechno Japonci vytvořili a jak kreativní byli. Kniha bude rozhodně přínosná pro ty, kteří se věnují japonským bojovým uměním, ale i každému, kdo se zabývá Japonskem jako takovým. Velmi zajímavý doplněk např. ke knize "Japonská bojová umění" z téhož nakladatelství.

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Hezké, čtivé a příjemné čtení pro ženy.

02.05.2020 4 z 5

Démonova flétna: Japonské pohádky Démonova flétna: Japonské pohádky Věna Hrdličková

Super, co více psáti...

02.05.2020 4 z 5

Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Miluju je od malička. Krásně napsané, příjemný překlad, dobře se čtou i poslouchají, ať už jste dítě, dospělý anebo cokoliv mezi tím.

02.05.2020 5 z 5

Nezbedné pohádky Nezbedné pohádky Josef Lada

Moje oblíbená.

02.05.2020 4 z 5

Pohádky japonských dětí Pohádky japonských dětí Joe Hloucha (p)

Pěkné, líbilo se mi. Nevím, co bych mohla knize vytknout.

15.10.2019 5 z 5

Japonská bojová umění Japonská bojová umění Antonín Nowak

Miluju Japonsko a všechno kolem. Knížka je výborná. Líbís se mi jakým stylem autor píše - nadsázka, humor, nadhled. Kniha je velice odborná a jde opravdu do hloubky, na druhou stranu je všechno tak vysvětlo a popsáno, že to pochopí i obyčejný člověk a třeba i ten, který o problematice nic neví. Moc se mi líbila a jestli si autor udrží svůj styl, ráda si od něj přečtu i ty další.

15.10.2019 5 z 5