čtenářka301 čtenářka301 komentáře u knih

Drtikol a Hajný -  za mysteriem tvorby Drtikol a Hajný - za mysteriem tvorby Karel Funk

Meditativní kniha pro všechny, kdo mají rádi tvorbu Drtikola a Hajného. nakouknutí za oponu jejich tvorby, i zamyšlení nad ní a vůbec tvorbou a jejím smyslem celkově. Kniha, kterou je dobré číst ráno po popbuzení nebo večer před spaním, alespoň pár řádek, pro naladění mysli.

28.10.2020 5 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Kniha je oddychové počtení, obzvláště pro brouky z openspaců. NIcméně pokud občas zvednete hlavu od klávesnice až za horizont kelímku ze starbucks, podobné filozofické myšlenky máte taky, takže nic nového. Vtipnost začne být předvídatelná a křečovitá, zkrátka se Jirka moc snaží. Většinu věcí, narážek, stížností a trablů všichni dost známe a zažíváme, a nemám pocit, že bych se tady o nich dozvěděla něco extra nového. Doufám, že tímhle ze sebe autor dostal životní frustraci a vrhne se na skutečnou beletrii, má na to. Hodnotit nebudu, protože nechci kazit průměr.

27.05.2018

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Bohužel tohle byla moje první kniha od Petry Soukupové a tak mě nadlouho od této autorky odradila. Přišla mi nekonečná, přešlapující na místě, nějak jsem se nedokázala na tu hlaví hrdinku napojit, neměla jsem ani chuť ji pochopit. Řekla bych, že tak trochu zbytečná kniha, ale mohlo to být také tím, že sje ji četla už trochu starší a téma možná nebylo pro mě.

22.05.2018 4 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvělá kniha, skvělé kulisy, postavy, psychologie, ale přeci jen trochu rozvleklá. Co mi dala nejvíc, bylo opravdové ponoření se do atmosféry tábora, nejlépe sesumarizované na konci, kdy vězni hledí tváří tvář osvoboditelům a ti jsou z nich vyděšení, z jejich lidské existence. Jinak se mi ale od Clavella víc líbí jiné knihy a přiznám se, že jsem vlastně ani tolik nepochopila, jestli se kniha snažila říct něco víc.

12.05.2018 4 z 5