ctenarErikfXuu ctenarErikfXuu komentáře u knih

Dívka v podivné zemi Dívka v podivné zemi Karl Olsberg (p)

V době, kdy jsem knihu četla mě opravdu mile překvapila. Dostala se ke mě jako dar od příbuzenstva a rok po přečtení mám nutkání si příběh osvěžit znova. Svět mě nadchl a rozuzlení překvapilo, což bylo důsledkem toho, že jsem Dívku v podivné zemi četla bez znalosti obsahu Chlapce v bílé místnosti. Trochu mě mrzelo, že kniha není delší, aby čtenář stihl důkladněji prozkoumat všechny tři světy, z nichž mě nejvíce zaujal ten první a vůbec by mi nevadilo, kdyby mu autor dal v příběhu více prostoru. Určitě doporučuji každému, koho zajímá Sci-fi, ale i romantický žánr.

15.04.2024 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Ze začátku mě kniha bavila. To ještě měla děj a bylo zábavné ho sledovat. Jak ale ve čtení člověk postupuje, děj se stále více a více vytrácí a spíše čtete moudra, která se autor křečovitě snaží zabalit do něčeho, připomínajícího příběh, v čemž žalostně zklamal. Čtenář si pak připadá jako by se ho nějaký sektářský mnich snažil naverbovat do uzavřeného společenství, vlastnícího jedinou pravdu, ze kterého se po vstupu do něj už nikdy nedostane. Neodsuzuji myšlenky v knize, protože s většinou z nich souhlasím. Bohužel forma je opravdu úděsná. Shrnula bych to asi tak, že Mnich, který prodal své Ferrari je přeceňovaná kniha, kterou kdybych vlastnila v papírové podobě, ihned spálím.

14.04.2024 1 z 5