Criosphinxx Criosphinxx komentáře u knih

Neonomicon Neonomicon Alan Moore

Jako přečtený to má člověk raz dva, pač jsou tam krátké texty a i obrázky nejsou nikterak plné detailů (pominu-li hromadu vibrátorů:D) ale jelikož jsem nikdy nečetl nic od Lovecrafta, tak to pro mne nebylo asi tak skvělé, jako pro jeho fanoušky. Mrzí mě to, ale zas o důvod víc to napravit a potom… potom si to přečtu ještě jednou a v plné parádě! Zatím tomu dám 3 hvězdy, ale časem uvidíme.

04.07.2022 3 z 5

Strach a svrab v Las Vegas Strach a svrab v Las Vegas Hunter Stockton Thompson

Jízda plná drog, halucinací a bizarních situací! Tato publikace je specifická v tom, že byl autor schopen ještě něco napsat, ačkoliv jeho mozek musel bejt v totálním rozkladu, když prožil takovéto dny ve městě plném divných lidí, peněz, blikajících neonů a hlavně drog! Je to skvělý, zábavný, sem tam i trochu děsivý, ale rozhodně stojí za to se podívat na svět i trochu jinýma očima:D Po dočtení knihy jsem si hned šel pustit... Film, vy blázni! Ne pustit si žilou:D Za mě top a ilustrace v této knize jsou naprosto crazy, ostatně jako všechno zde.

31.01.2022 5 z 5

Hrůza v Dunwichi a jiné horrory Hrůza v Dunwichi a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

První setkání s Lovecraftem a né poslední. Nejsem z toho sice tak odvařenej, ale některé příběhy zaujaly, takže šanci mu ještě dám.

Rozhodně musím pochválit atmosféru, kterou autor umí navodit a skvělý popis okolí, ale že bych se bál těch monster, to se říct nedá. Konec konců jsme už v jiné době a jsme zvyklý už na něco trochu jiného.

Párkrát jsem v tom viděl dost Poeovský styl, ale nemyslím, že by autor kopíroval, spíše se nechal inspirovat a poté vytvořil svůj vlastní.

Nejsou to povídky, které si přečtete za den, ale chce si na ně vyhradit čas a nečíst někde v zábavním parku plném řvoucích dětí.

Obálka od Saudka potěšila:)

5* - Ve zdech Eryxu
4* - Rytina a Pickmanův model
3* - Ultharské kočky
2* - Hrobka
1* - Hrůza v Dunwichi

25.03.2023 3 z 5

Peruánský deník Peruánský deník Miloš Macourek

Kresba plná života, exotického prostředí a technicky vyspělé civilizace. To už je prostě klasika u Saudka a vždy si to užiju. Ale jako u předchozího komiksu, který jsem četl, musím napsat, že kdyby to bylo barevné, to by bylo teprve něco!

Příběh mě bavil. Na to jak je to krátké, tak se tam toho děje dost, ale myslím, že by tomu přece jen prospělo kdyby to bylo delší.

19.03.2023 3 z 5

Po stopách sněžného muže Po stopách sněžného muže Kája Saudek

Opět úžasná kresba K. Saudka. Jen škoda, že to není barevné, to by bylo teprve něco! Co se týká příběhu tak do poloviny mne to bavilo a pak jsem asi začal bejt mimo, pač mi třeba část ze Španělska přišla až zbytečná a vlastně i po dočtení nevim jeslli jsem to pochopil celý správně. A to mě dost mrzí.:(

02.03.2023 2 z 5

Dexter v temnotách Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

(SPOILER) Dexter řeší svatbu, děti na něho začínají tlačit, někdo po něm jde a ještě ho opouští “Temný společník” - to vše se tu děje! A přesto mě to bavilo ze všech těch dílů nejméně.

Byly tu samozřejmě momenty, které nutí člověka číst a dozvědět se pravdu a opět nechyběl černý humor, ale ta mystika (ačkoliv to mám rád) mi prostě k Dexterovi nesedí.

Doufám, že další díly se zase vrátí spíše ke krimi, než k horroru, ale i tak si to přečtěte, pokud máte Dexe rádi.

30.12.2022 3 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Jak už jsem psal u prvního dílu…nesmí se to srovnávat se seriálem. Když to uděláte, tak si to tak neužijete, věřte mi! A byla by to škoda, pač se jedná o skvělou krimi záležitost.

Rozhodně lepší, než první díl. Bylo to napínavé, nápadité a opět plné černého humoru a sarkazmu. Hlavní postavy byly taky super.

Dexter zde řeší hodně problémů. V životě osobním, kariérním a ve své oblíbené zálibě, takže se nudit nebudete, ačkoliv je zde “Dextrem dojemným.”

Mám chuť si zahrát šibenici.:)

29.08.2022 5 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Taková lehká oddychová detektivka z českého prostředí. Mělo to úsměvné momenty a i zápletka byla překvapující. Kresba se mi líbila a jde vidět, že paní Lomová už má něco málo namalováno.

Klidně bych ocenil další příběhy s Oulibskými.:)

23.08.2022 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

První polovina kniha byla extrémně čtivá, děsivá a nešlo to odložit, ale známka času se zde podepsala a druhá polovina mi už nepřišla tak kvalitní...Ovšem stále to bylo napínavé a já chtěl vědět, jak to skončí! Ale už jsem si to neužíval tolik, jako když tam byl uváděn přesný čas. Konec mi přišel přehnaně moc akční a nějak jsem v tom cejtil takové ty americké konce ve filmech a z toho jsem nebyl moc odvařenej. 4 hvězdy, ale u mě spíše potencionální 3,5.

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Nejsem filatelista, ale přesto mne ta kniha ihned upoutala. Myslím, že pro lajka jako jsem já, je to vlastně celkem lehce pochopitelná kniha, kde jste hozeni do tohoto "světa známek" aniž by jste byly zmatený nebo dezorientovaný. Příběh je reálný a oceňuji autorovu snahu o očištění jména svého otce a spravedlnost, ale zároveň mi chvilkama přišlo, že tam je dodána "dramatičnost" až moc na sílu. Ten konec byl takový, že nabídl odpověď, ale i otázku. Každopádně jsem šel a po dočtení jsem si ještě zjišťoval všechny okolnosti ohledně tohoto případu. Kniha mne bavila a to jak po dějové lince autorova hledání odpovědí, až po dějovou linku napříč historií. Knihu doporučuji už jen z důvodu, že je spjatá s naší krásnou zemí!

31.01.2022 4 z 5

Kniha vtipná, poučná a rozhodně v některých věcech dost na zamyšlení. Někomu asi bude vadit autorův styl psaní, ale já přesně tento styl miluju a mega jsem se u té knihy bavil a samozřejmě i zamýšlel sám nad sebou a svým chováním!!! Nenechte se odradit tím názvem, kniha z vás nechce udělat laxní idioty, ale naopak z vás udělat někoho kdo bude mít tyhle lidi doslova u prdele. A nejen to...naučíte se mít u prdele spoustu zbytečností a to si myslím je v dnešní době dost potřeba. Mám doma další autorovu knihu, tak jsem zvědav, jeslli se i ta povedla jako tato.

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

Naprosto souhlasím s komentářem od LadyCharlene a tudíž nemám k tomu víc co říct. Snad jen, že alternativní obálky mi přišly mnohem hezčí, než ta která byla nakonec zvolena.

05.01.2024 4 z 5

Terapie masem 2 Terapie masem 2 Albrecht Smuten

Dost vtipů se tam opakovalo, ale rozhodně se musí nechat, že ta kresba je zábavná a některé vtípky byly originální a vážně jsem se u toho dost bavil. Víc než u první terapie. Kdo má rád slovíčkaření a černý humor, tak doporučuji:) Nejlepší byl agent Fisting, to se fakt povedlo:D a zombýci! To je prostě geniální:D

-Za hezkého počasí bylo nad horským krematoriem možné vidět mraky lidí.-

22.04.2023 4 z 5

Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Ljuba Štíplová

Pro plno čtenářů zde je to nostalgie, návrat do dětství a hromada vzpomínek. I já (jakožto mladší ročník) jsem nebyl oškubán a hrál jsem minimálně hry se Čtyřlístkem a i pár příběhu jsem znal. Teď v dospělosti si chci přečíst minimálně první stovku, pač chci vědět a vidět co stálo za úspěchem tak dlouhotrvajícího díla a taky protože je prostě fajn si občas přečíst i něco nenáročného. A tak jsem si tedy přečetl první dvanáctku a moje hodnocení je průměrné. Chápu, že plno z Vás je ovlivněno silou nostalgie, ale já to jdu hodnotit svým současným pohledem.

Jde vidět, že je to pro děti a i zub času je zde znát. Ta přímočarost a občasná naivita je úsměvná, ale občas mi přišlo, že to bez vysvětlení přeskočilo určitou situaci a naprosto to ignorovalo panel vedle. K postavám výtky nemám. Bobík je prostě jedlík a mlátička, Myšpulín je kápo a vynálezce, Pinďa je strašpytel a Fifinka je ženská, která si umí zařídit pořádek.

Příběhy jsou dobrodružné a dost bych to přirovnal k českému Skrblíkovi a to je nejspíše důvodem úspěchu. Odkazy na různé české či československé výrobky jsou skvělé! A samozřejmě i kolikrát pohled na naší krásnou krajinu. Nejvíc ale mě baví příběhy, kde je zakomponován vesmír a jiné planety.

K malbě řeknu, že mi přišlo, že se to díl od dílu lepšilo a občas jsem se i pobavil nad hravostí autorů. (Letající talíř jako opravdický zvětšený porcelánový talíř) Co mi trochu vadilo je nelogičnost bublin a občas se to fakt špatně četlo.

Chápu, že to vždy bylo pro děcka, ale nějakej temnej hororovej dospěláckej Čtyřlístek - to by byla pecka:D!

26.02.2023 3 z 5

Jednou se zase setkáme, Sanam: Příběh o cestě za svobodou Jednou se zase setkáme, Sanam: Příběh o cestě za svobodou Oskar Ekman

Komiksový příběh, který byl vytvořen za nějakým účelem a asi i s dobrým úmyslem, ale je bezduchý, primitivní a jednostranný.

Co se týče prostředí a míst, tak je kresba povedená, ale co se týče postav, tam už jsem měl kolikrát problém poznat kdo je kdo - kord když jsou tam všichni bez charakteru.

22.02.2023 1 z 5

Balady - komiks Balady - komiks Lubomír Lichý

Tři balady od Jiřího Wolkera ilustrované Lubomírem Lichým je dost komplexním dílem. Je jak pro nadšence komiksů a ilustrací, tak i pro milovníky básní a poesie. Pro laika i pro fanouška J. Wolkera. Každý si v tom najde své. Líbilo se mi to a kniha účel splnila.

25.12.2022 5 z 5

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Ulrich Hub

Knihu přečtete během chvilky jelikož nemá moc stran. Je to kniha pro děti, což je dosti diskutabilní, protože mi to tak s přítelkyní nepřišlo. Pohádky mají mít kouzlo a kord když se jedná o vánoční tématiku.

Nevím zdali jsem četl jinou knihu, než ostatní čtenáři, ale mně to vtipné nepřišlo. Ty ovce neměli charakter, jediné co je rozlišovalo bylo tělesné postižení či nudle u nosu.

Příběh bez pointy a jediné co to zachraňovalo byly ilustrace.

01.11.2022 2 z 5

Sportovci Sportovci Ondřej Pýcha

Fotografie dělané jako do nějakého kalendáře.

Pýcha má talent, ale od knihy jsem očekával něco jiného.
Myslel jsem si, že se bude jednat o fotky sportovců v jejich okamžicích slávy, nebo při sportovních výkonech, ale zde jsou jen jako takovými modely. Ale chápu…móda, sport a fotografie - definice práce O. Pýchy.

Na začátku je zmíněná první fotka, která nastartovala kariéru, ale není tam, což je taky veliká škoda.

30.09.2022 3 z 5

Futurama dobývá vesmír Futurama dobývá vesmír Matt Groening

Seriálová Futurama je prostě klasa! Ale tento komiks je ale spíše lepším průměrem. Postavy se sice chovají tak jak mají, ale brzdí to zde ty příběhy samotné. Nebyly nudné, ale ani to nebylo tak zábavné, ani tak crazy… prostě lepší průměr.

12.09.2022 3 z 5

Simpsonovi: Čarodějnický speciál - Nervy v kýblu bublin Simpsonovi: Čarodějnický speciál - Nervy v kýblu bublin Bill Morrison

Mnohem lepší, než “Zuby jektající děsiál”.
Zde jsem se dokonce i pobavil, pač tu nebyl trapný a nucený humor a skoro žádné “počešťování”!!

Komiksové kapitoly byly fajn, ale ty příběhové části jsem přeskakoval. Postavy zde se chovají tak jak mají, jak je známe ze seriálu. Je lehké si k nim díky skvělému dabingu přiřadit hlasy.

Jsem rád, že alespoň tohle mě tolik nezklamalo, pač je to konec konců už legendární Simpsonovic rodinka.:)

10.09.2022 3 z 5