cinka.h cinka.h komentáře u knih

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Knížka mě hodně zklamala. Čekala jsem příběh o Evropance, která se chce/musí stát arabskou ženou. Přitom je to příběh o Evropance, která se přistěhovala do arabského státu. Naivní mladá žena od začátku do konce s některými šílenými situacemi hlavně ze začátku (viz. návrat z maturitní plesu).. A její působení v muslimském rodině? Některé věci by se tam odehrát ani nesměly a ona je přesto může.. Podle mne, se to nedá brát vážně, ale čte se to rychle.

08.09.2013 2 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knížka je úžasná, pokud je vše opravdu podle skutečných událostí, pak obdivuju autorčinu odvahu a co vše dokázala. Základní informace, které psala o perské a především muslimské kultuře jsou pravdivé. Nemohu ale dát knížce plný počet bodů, neboť pro mě ten příběh byl děsivý a doufám, že můj takto smíšený vztah dopadne lépe. My ženský se prostě neponaučíme :)

08.09.2013 4 z 5

Tělo nad její duší Tělo nad její duší Vladimír Kavčiak

Spisovatel používá slova s nevídaným citem a gradací. Tím se stává jedním z mých oblíbených autorů. Příběh jsem očekávala silnější, a ač jsem se při čtení několikrát zasekla, nakonec rozhodně stálo za to, strávit nad ní čas.

20.03.2011 2 z 5