Chytuš Chytuš komentáře u knih

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

OMG, proč, proč, proč??? Proč je tu zase to ohrané téma "ach mám milovat toho prvního, když je tak skvělý, báječný, vyjímečný a úžasný, nebo ach, mám radši milovat toho druhého, když i ten je tak svělý, báječný, vyjímečný a úžasný - ale trochu jinak?"... Připadá mi to už trochu otřepané klišé, ale zřejmě to bude u dnešní mládeže prostě COOL, protože tohle téma má každá druhá YA fantasy, pokud je hlavní hrdinka krásná a neohrožená dívka (Stmívání, Selekce, Hunger Games...). Bohužel pro nás, kteří se narodili v době pravěku (časová osa mých dětí, vše, co bylo před nimi, je pravěk), to už možná tak snadno za COOL nepřijmou. Nicméně rozhodně je knížka pořád velmi čtivá, takže se pustím i do třetího dílu (který už stejně mám půjčený doma), abych se dozvěděla, jak to nakonec Následníci s Bohy vyřeší. Ale prvotní dobrý dojem je prostě fuč...

22.06.2017 2 z 5

Jak běžet do kopce Jak běžet do kopce Jana Paulová

Nedávno jsem viděla film Divočina a připoměla si při něm své dávné dobrodružné cesty do hor. A zatoužila jsem si ještě i něco s podobnou tematikou přečíst, takže tahle knížka mi vstoupila do života přesně v ten pravý čas. Počáteční nadšení ale vystřídalo trochu rozčarování, nebylo to zkrátka to "ono". Nicméně jsem si při čtení znovu zopakovala, že o cestách člověčích nestačí jen číst, nebo je sledovat, ale že nejdůležitější a nejhodnotnější jsou pro nás nakonec ty cesty vlastní... Ostatním nemůžou dát to, co daly paní Paulové, ale můžou inspirovat. A to znamená hodně.

07.06.2017 3 z 5

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

Čteno dětem před spaním, hezké, poučné tak akorát... Moc se mi líbila hitparáda učitelských sloganů, u té jsem až slzela smíchy :-)

18.11.2016 5 z 5

Štěstí a bolest Štěstí a bolest Ondřej Kostka

Kniha mi vůbec nesedla, pro mě hodně rozporuplná. Na jednu stranu přeslazená a zároveň hodně drsná, nelíbila se mi ani jedna z těchto dvou poloh.. Při čtení jsem měla skoro neustále pocit, že autor všechny události používá hlavně pro efekt se snahou vyždímat ze čtenářů každou chvilku další a další emoce. A čeho je moc, toho je příliš.

Sophie mi byla od začátku nesympatická, to její neustálé romantické blouznění mi dost lezlo na nervy, navíc mi vadila její natvrdlost a nevhodné poznámky při vyprávění Miguela (to, jak to dopadlo s Caroline jí chuděře došlo , až když to Miguel natvrdo řekl, věřím, že většině čtenářů alias spoluposluchačů Miguelova vyprávění svitlo o dost dřív)..

Závěr tomu všemu doslova nasadil korunu. To jako vážně? Nebýt těch pár opět šokujících posledních stran, mohlo být i moje hodnocení o trošku lepší. Takhle bohužel nemůžu jinak...

09.07.2016 1 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

První polovina depresivní. Hodně smutná a těch dramat tam na mě bylo prostě moc. Takže sice dojemné, ale vzhledem ke koncentraci popsaných nešťastných příběhů už člověk tak nějak otupí... Druhá polovina (alias druhá šance) zase příliš sladká, znovu příliš poplatná žánru "romantická červená knihovna". Hodně mi to těmi přehnanými extrémy připomnělo Štěstí a bolest od pana Kostky. Tady ale musím pochválit větší uvěřitelnost příběhu. I když ždímačka na city to byla podobná a to já prostě nemám moc ráda...

10.12.2017 3 z 5

Bubetka v Praze Bubetka v Praze Ladislav Dvorský

Čteno dětem. Předchozí příběh z Picimberku se mi osobně sice líbil o krapet víc, nicméně i pražské pokračování stojí za to. Popis Prahy mi jako malé učaroval, protože jsem jí prakticky vůbec neznala, takže zbylo spoustu místa pro představy :-)

16.10.2017 5 z 5

Dave Barry je z Marsu i z Venuše Dave Barry je z Marsu i z Venuše Dave Barry

Pro mě osobně místy dost americké, nicméně fejetony, které se týkají obecných věcí, jsou vážně trefné a vtipné. Dostal mě hned začátek, kdy Dave Barry vysvětluje, jak vznikal název knihy. Hlasitému řehotu jsem se neubránila hned o kousek dál - při líčení výuky jízdy na snowboardu a vůbec o všech zimních radovánkách :-) Většinu času jsem se zkrátka dobře bavila a spolucestujícím v autobusu (kde jsem notnou část knížky přečetla) jsem musela připadat jako naprostý cvok.

14.09.2017 4 z 5

Citlivá kuchyně Citlivá kuchyně Markéta Šichtařová

Rozhodně velký pomocník pro ty, kteří mají některou z alergií nebo intolerancí na lepek nebo mléko. Jelikož u nás těmito problémy nikdo netrpí, brala jsem spíš jako inspiraci pro zdravé vaření. Otevřela jsem kuchařku a bum.. prvních pár receptů kachna, další recepty kuře (sice bio, ale upřímně když v obchodě vidím bio kuře, které vypadá úplně stejně, jako "nebio" a pak porovnám s kuřaty, co se běžně prohání dědovi po dvorku, tak si říkám, čímpak asi to bio kuřátko krmili, že tak hezky ztloustlo...). Následuje v rychlém sledu králík, krůta, krocan, hovězí a pak! Super, tak přece - hlavní jídla bez masa NEBO S MINIMEM MASA. Takže shrnuto podtrženo, pokud jste masožrouti, jako pan Pikora, a navíc milujete českou klasiku (svíčkovou, řízečky, kachnička, knedlíčky), ale chcete klasiku navařit zdravě, tak je kniha právě pro Vás. Se mnou se většina receptů minula, ale já opravdu nejsem ani masožrout, ani milovník klasické české kuchyně...

12.09.2017 3 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Čteno dětem před spaním. Pro mě osobně krásná a milá knížka, ale bohužel musím říct, že děti zřejmě příliš nezaujala (k mé nelibosti dávali přednost zároveň čtenému Harrymu P.). Možná je to vinou mírně kostrbaté stylistiky a místy podivného slovosledu. Ale poselství je nádherné a za sebe jsem ráda, že se k nám tahle knížka s hlubokým poselstvím dostala :-)

27.06.2017 4 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Po prvním dobrodružství o mladičkém Karlu IV (http://www.databazeknih.cz/knihy/kouzelny-atlas-putovani-casem-karel-iv-69244) jsme se na rodinné radě usnesli, že rozhodně budeme s Bárou cestovat dál :-) A i tentokrát to byl perfektní výlet. Karel IV už je pán ve středních letech, ale na setkání s Bárou si stále vzpomíná. Znovu se děti nenásilně dozvědí spoustu věcí ze života Karla IV, navíc formou, která baví jak děti, tak čtoucí rodiče :-) Jako bonus jsme se tentokrát přiučili i nějaká latinská slovíčka (rozhovor mezi paní učitelkou a dětmi ve třídě o rozdílu ve výslovnosti "áno dominý" vs "anó dominý" nás všechny dokonale pobavil).

09.02.2017 5 z 5

Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Terezie Radoměřská

Musím souhlasit s komentářem od Lucissia. První pohádka o tom, proč má kočka zatahovací drápky byla báječná. Pak to šlo ale s kvalitou příběhů dolů tak, že jsme nakonec s dětmi celé ani nedočetli... Nevydržela jsem pasáže typu "andílek seděl na obláčku a kýval nohama"... Škoda, očekávání byla opravdu vysoká.

01.01.2017 2 z 5

IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví Joachim Bernd Vollmer

Zajímavá kniha, složená z teoretické i praktické části. V teoretické části autor hezky popsal chování "břišního mozku", který je z velké části zodpovědný za naše pocity a intuici (znáte to - motýlci v břiše, když je člověk zamilovaný, svírající se žaludek před zkouškou, pocity blaha, vycházející z břicha...) a v praktické části nám dává spoustu návodů a doporučení, jak se o blaho svého břišního mozku starat. Některé metody jsou běžné (správná výživa, hodně zeleniny, nepřetěžování vlastního zažívání těžkými, tučnými nebo chemickými potravinami apod.), jiné už jsou pro někoho možná až příliš kontroverzní (autosugesce, půst, hydrocolon, ajurvéda, nosody, Bachovy esence...). Já určitě některé postupy na sobě vyzkouším, nechala jsem svůj "břišní mozek", aby si vybral ty přesně vhodné pro mě :-) Ale pro každého to může být něco jiného. Přečtěte si a vyberte si :-)

15.12.2017 4 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Tentokrát bude hodnocení převážně citací:
" "A co ty?" řekne po pár minutách. "Tobě se to líbilo?"
Film se mi líbil hrozně moc, nevěřím, že bych dokázala odpovědět a neznít hloupě. "Ano," odpovím, neschopna převést emoce vířící ve mně do slov. "
A stejné je to s touhle knížkou. Jen ten závěr, ten prostě za sebe osobně nemůžu rozdýchat. To jak se Vivien zachovala, obzvláště poté, co si sama prožila, prostě nechápu a asi už ani nepochopím...

15.04.2017 4 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Vtipné? Ano, velmi, pro všechny, kteří se dokáží ztotožnit alespoň s jedním z následujících tvrzení:
a) Právě prožíváte ono těžké období zvané puberta
b) Milujete černý humor
c) Milujete britský humor
d) Milujete Pandoru
e) Všude samé pohromy a smůla. Je to už váš osud.
Pro ostatní na vlastní nebezpečí.
A co já a další deníky? Děkuji, již nebudu.

04.01.2017 1 z 5

Knížku jsme ani pořádně nezačali číst, proto nehodnotím hvězdičkami. Na základě nadšených komentářů jsem se na ní hodně těšila a za sebe musím říct, že je vizuálně, textem i příběhem opravdu krásná, ale bohužel rozhodně ne pro kluky (alespoň ne pro ty moje - když jsem jí donesla domů, dívali se hodně podezřívavě nejdřív na knížku a pak hned na mě, jestli to opravdu myslím s tou četbou vážně)... Pokud bych měla ve věku synů holčičky, věřím, že by byly nadšené! V našem případě ale bohužel zklamaně odnesu zpět do knihovny a věřím, že některé holčičce 8-9 let udělá radost...

13.01.2018

Podvědomí - Jak s ním spolupracovat Podvědomí - Jak s ním spolupracovat Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Mě osobně kniha vůbec nic nového nepřinesla, předchozí Sineľnikovy knihy (obzvlášť Dohoda s nemocí I a II) mne zasáhly mnohem víc. Navíc mi nesedl styl knihy - celé je popsáno opravdu formou semináře, kde jednotliví účastníci sdílí s ostatními svoje pocity a názory.Vypadá to tak, že vystoupí účastník, představí se, nastíní svůj problém, někdy i s řešením, někdy se obrátí na pomoc k lektorovi. Následně školitel něco málo k jejich problému vysvětlí, což účastník zpravidla okomentuje: "Aha, skvělé, tak teď už to chápu!" Takže konečné hodnocení slabší průměr.

07.10.2017 3 z 5

Tajemná síla slova Tajemná síla slova Valerij Vladimirovič Sineľnikov

I v téhle knize najdete pár zajímavých myšlenek, to určitě ano, jen jsou trochu zacloněné oponou ruského velikášství. Opravdu Praslovan = Rus? Opravdu ruština = prazáklad veškeré moudrosti na zemi? Opravdu POUZE ruské báje a pověsti = studna mouder pro budoucí generace? Čekala jsem, že Sineľnikov vysvětlí obecně vliv pronášených slov na ostatní a na sebe obvzlášť, ale tohoto tématu se týkala snad ani ne polovina knihy... Překladatelka se navíc nesnažila ani trochu text učesat tak, aby bylo přístupné a přínosné pro češtinu, takže se na několika místech můžeme setkat třeba s perlou typu "S-LO-VO" čteno pozpátku "VO-LO-S". Takže hlavně si nenechávejte zkrátit vlasy, neboť vlasy, jak je vidno, souvisí se slovem...

08.06.2017 3 z 5

Staň se tvůrcem svého života (160 lekcí) Staň se tvůrcem svého života (160 lekcí) Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Kniha plná informací, jak sám autor ale říká: "Je důležité udělat z informace poznání. I kdybychom přečetli jakékoli množství knih, dokud je budeme pouze číst, nikdy nepoznáme pravdu." Uskutečňujme tedy nabyté informace ve svých životech, ať nám všem slouží k maximálnímu užitku! Je to dřina, ale stojí to za to.

23.03.2017 5 z 5

Tajemství jógy Tajemství jógy Jennie Bittleston

Knížka vhodná opravdu pouze pro začátečníky. Pokud už s jógou koketujete delší dobu, poohlédněte se spíš po jiných titulech, protože tenhle Vám nic nového nepřinese...

20.09.2017 3 z 5

Dohoda s nemocí (kniha první) Dohoda s nemocí (kniha první) Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Nádherná a pravdivá kniha, krásně mi pomohla utřídit si pro mě známá fakta. Geniální věci jsou vždy jednoduché :-)

08.11.2016 5 z 5