chrudas chrudas komentáře u knih

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Přečteno jedním dechem, opět Harlan Coben nezklamal.

02.05.2020 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

I druhý díl této série se četl dobře. Detektivní zápletka byla pro mne zajímavá/neokoukaná a na závěr dobře vysvětlena. Osobní linka s Cormoranem a Robin je čtivá a dle mého dobře vymyšlená. Baví mě oba úhly pohledu jak od Cormorana tak od Robin.

24.05.2024 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Příběh mateřídoušky se mi líbil. Dějová linka z historie byla opravdu velmi zajímavá a čtivá, možná těch stránek o Věrce a Adamovi mohlo být o trošku více. Dějová linka ze současnosti také vůbec nebyla špatná, sice napsaná spíše povrchově, ale dojem z příběhu mi to nezkazilo.

10.04.2024 5 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Hluboký sníh se četl sám, velmi dobře psaná jak detektivní linka i vše okolo. Zajímavé příběhy ze života postav, jen mi vadila přezdívka Postýlka. Dle mého mohl více autor využívat jméno než přezdívku. Ale chápu, že v originále to může vyznít lépe než v našem překladu.

19.01.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Oko se četlo samo, ale přišlo mi to tentokrát moc temné. Asi bych uvítala více stránek s Martinem a jeho kolegy než o lidech z filmu a jejich až nezdravé nadšení v utrpení odehrávající v hororech. Předchozí knihy této série se mi líbili daleko víc.

07.01.2024 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Hezký vánoční příběh, četlo se samo. I když "červenou knihovnu" nevyhledávám měla jsem chuť si přečíst nějaký vánoční příběh a trefila jsem se dobře. Bavilo mě to.

02.01.2024 5 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Pěkný počteníčko jako u předchozího dílu. Líbí se mi styl autorky, detektivní linka trošku upozaděná té soukromé. Je to zase trošku něco jiného.

18.11.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Mně se kniha moc líbila a určitě bych nesrovnávala s knihami od R. Bryndzy, apod., je to dle mého úplně jiný styl psaní. Přijde mi sympatické spojení detektivního žánru s "romantikou". Zase trošku něco jiného, co se dobře čte.

02.11.2023 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Velmi čtivé, veselý příběh to není, ale bavilo mě to. Autorka zvolila zajímavé téma, a dle mého z toho vytvořila krásný příběh plný dobra a zla.

30.10.2023 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Tato série je dokonalá, napínavé počteníčko od první do poslední stránky, Josie a spol jsou sympatické postavy a jejich dějová linka třešnička na dortu.

25.10.2023 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila (díky čtenářské výzvě). Dozvěděla jsem se sposta nových podrobností o historii naší země. Jen mě trošku mrzí, že nebylo v knize více stran po roce 1948. Je pravda, že hodně lidí nerada slýchá o této době, ale i to je naše minulost a mělo by se o ní mluvit.

22.09.2023 5 z 5

Příběh plný lásky, nenávisti, odvahy i vůle přežít těžké období první a druhé světové války. Rozpůlený dům se četl dobře, nadchl mě autorčin styl, ve kterém nechyběly dva úhly pohledu.

01.07.2023 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Všechny tři časové linie se četli dobře. Domek Na útesu bych ráda viděla ..... autorce se velmi povedl popis.

01.05.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Ani tentokrát Kim a její parta kolegů nezklamala. Četlo se samo, napínavé od začátku do konce. Většinou o nějakou tu stránku dříve tuším kdo by mohl být padouch, ale tady mě paní autorka dostala......

26.04.2023 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Sestřičky nikdy nezklamou, skvělé odpočinkové čtení, člověk se dozví i dost zajímavých informací ze zdravotnictví minulého století. Tuhle sérii mám ráda, zatím žádný díl nezklamal.

30.12.2022 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Dobrý příběh, který mi dal zase něco nového. Jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla.

02.10.2022 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Smutný příběh, který se četl sám. Jsem ráda, že lidé píší příběhy o lidech, kteří si prošli hrůzami druhé světové války. Vždy, když si nějakou přečtu, říkám si jak byli ti lidé stateční a nezlomní, že ty všechny hrůzy vydrželi. Na těch to příbězích je vidět, jak víra a naděje jsou a budou důležité......

29.11.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Super počteníčko, smekám před paní autorkou. Díl od dílu lepší a napínavější, a to první díl byl skvělý. Už se moc těším na další zapeklité případy s Josii a spol.

31.10.2021 5 z 5

Tato knížka nebyla tak dobrá jako ty předešlé, ale určitě se od srdce zasmějete......

23.07.2021 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tento díl se mi, asi zatím líbil nejvíc co humoru se týče.... Přečteno jedním dechem

21.07.2021 5 z 5