christina6 christina6 komentáře u knih

Múza za zrcadlem Múza za zrcadlem Robert Macků

Nádherná knížka, která si mě získala hned na prvních stránkách. Je v ní snad úplně všechno, napětí, romantika, humor, ale především silná myšlenka. Moc ráda se k ní ještě vrátím, protože má v sobě takové to kouzlo, na které se nedá zapomenout....

20.10.2013 5 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

První díl série se mi docela líbil, ale druhý díl se mi nepodařilo dočíst ani do poloviny. Děj se opravdu táhl, jak už někteří zde psali, a já se do té "lepší" části nedokázala prokousat... No, třeba se ke knížce někdy vrátím, ale myslím, že když ne, tak o nic nepříjdu.

12.10.2013

Celá trilogie mě velmi bavila, i když jako nejslabší novelu bych vybrala Povětroně a to kvůli zdlouhavým pasážím, které retardovaly děj. Konec mě ovšem tak nadchnul, že zpětně novelu vnímám mnohem lépe. Hordubal mi přišel nejzábavnější z hlediska děje, ale myšlenkově byl asi nejméně hluboký. Obyčejný život trilogii vygradoval, nadchly mě vnitřní dialogy postavy a hlavní myšlenka, že každý máme v sobě nekonečně mnoho charakterů, které vycházejí na povrch jen ve svém přirozeném prostředí.

30.05.2013 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Oslovila mě pohledem na duši člověka majícího deprese, člověka, který "nezapadá" mezi vrstevníky, a který navíc nemá oporu v rodině. A byla tak jemná, svá a vcítivá.

“Before I die, I want to...be the person I’m meant to be and have that be enough.”

14.07.2016 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Celou dobu jsem byla přesvědčená, že tomu dám jen 3 hvězdičky. Ale ten konec... Krásný příběh.

28.01.2015 4 z 5