Christien Christien komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tak jo, většinou když se mi kniha nelíbí, tak se na recenzi vykašlu, ale k tomuhle se vyjádřit musím....

Tak zaprvé mi hrozně vadí, jak tam říkají, že jsou holky ,,blbé".... Oni sami jsou přitom úplní Einsteini a neustále se hádají o kravinách apod... Přijde mi to jako ve školce s tebou ,,ka" a s tebou ,,neka", každý den úplně jiný názor. S tím se pojí i neustálé opakování sloves. Jo, je to malý kluk, ale celou knihu mi drásalo nervy neustálé pravil, odpověděl, což se vyskytovalo na stránce minimálně 5x. A ještě ,,abysme", přičemž ten samý člověk řekne v následující větě ,,abychom", kdyby to říkali ti kluci, tak chápu, že takhle většina lidí mluví neformálně, ale řekl to ten učitel, který si očividně neumí ujasnit, jak bude mluvit. (Tohle už bylo asi přehnané, ale když už jsem se do toho pustila.)

Navíc si tam nadávají, ne vždy slušně, že?! Co mne měla tato kniha naučit? Podvádět a lhát rodičům? Nebo nevím, proč je zařazena do povinné četby, když se v ní vyskytují takové věci jako úplně samozřejmé a kdyby to četlo mladší dítě, co z toho nemá rozum, tak si nejspíš řekne, že je to v pořádku. Raději bych v ní uvítala nějaké foglarovky, které se odehrávají v relativně stejné době, ale mají v sobě ten ,,dobrý vzor". To že tam vystupují starší postavy než zde, může čtenářům, kteří ji stejně jako já čtou jen do školy značně ulehčit četbu a nemají častokrát chuť si otřískat hlavu o zeď. XD Přičemž foglarovky čte i dnes několik desítek mládeže dobrovolně. Včetně mne samotné.

Abych tak řekla nějaké plus, tak je to to, že kniha je poměrně krátká a nemusela jsem se s ní otravovat příliš dlouho. Kdyby byla delší asi by mě kleplo. Taky jeho nemoc ke konci knihy byla zajímavější, než celý zbytek knihy a bylo to, řekněme.... Lépe čitelné? Alespoň pro mne tedy, jelikož se díky jeho blouznění dělo něco jiného, než klukovské strkanice a hádky.

Nakonec bych se chtěla omluvit všem, kdo knihu mají rádi za tento kritický komentář od ,,puberťačky", která ještě nemá rozum, ale vzhledem k tomu, že právě my ji máme za ,,povinnost" číst, tak se k tomu potřebuji vyjádřit jako ,,cílovka". Protože pochybuji, že si ji přečtou děti ve věku chlapců v knize. Je to můj subjektivní názor a takhle ,,ostrou" recenzi píšu poprvé, tak prosím neukamenovat. XD Chtěla jsem si vyzkoušet, jaké je to, když knihy jen nevychvalujete do nebes a neuctíváte jejich autory jako své bůžky.

Jinak doufám, že Vám se kniha líbila a četli jste ji s chutí. Pokud jste ji nečetli, tak doufám, že jsem Vám ji přespříliš neznechutila a bude se Vám líbit. Příště snad u nějaké veselejší recenze. :)

05.04.2021 2 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Knížka je prostě božská.❤️❤️❤️

09.02.2020 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Úžasná kniha, objevují se v ní citáty, které mi mění život.❤️❤️❤️ Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla.
Nejvíc mě dostal konec.... Šance je prostě nejlepší!!!:)

13.08.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Napíšu to takhle: Neskutečně mě mrzí, že jsem si nekoupila rovnou i druhý díl, protože... Já to prostě nevydržím! Konec mi naprosto vyrazil dech. Přiznám se, že jsem snad nikdy nečetla komiks o superhrdinech a celkově je nemusím, ale tahle knížka..... Nemám slov! Taky se mi líbí, že nám to ukazuje pohled obou stran a já si pořád nejsem jistá, které mám fandit... No, uvidíme, co přinese další díl.:D

29.05.2020 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Popravdě... Tuto knihu jsem přečetla až na druhý pokus. Poprvé jsem ji z neznámých důvodů odložila, poté jsem se nestačila divit. Příběh nabitý kouzly, působící spíše jako pohádka pro děti, ale pokud se pozorně začtete, najdete v něm něco hlubšího, co děti nepochopí. Takova mezigenerační knížka. Příběh pohladí po duši a po dlouhé době (což mě udivuje, že je to zrovna u knihy, které jsem dala druhou šanci a vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou četla více dobrých knih) jsem měla velkou chuť číst dál a dál, dozvědět se, jak se příběh vyvine a nepočítala jsem stránky do konce. Možná je to přemrštěné, ale subjektivně tak příběh působil na mne. Teď se těším na audioknihu.
Na závěr mi to nedá...
„Vědění je moc, ale když se křečkovatí a ukrývá před světem, je to strašlivá moc."
To poslední co potřebovaly, bylo, aby lidé začali přemýšlet. Myšlenky jsou koneckonců nebezpečné."
~pro nastínění temné atmosféry, aby se poznalo, že kniha není POUZE PRO DĚTI

12.08.2023 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Knihu jsem přímo zhltla, úžasně napsaný příběh.

18.03.2020 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Ze začátku jsem byla šokovaná... Nejen tím skokem v čase, ale to že zemřela moje spřízněná duše... To už bylo na mě moc, občas mi přišlo, že čtu knihu od někoho jiného....:(

07.04.2020 3 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Opět jsem se nechala unášet dějem. Několikrát se mi málem zastavilo srdce, jak jsem se o ně bála, co dodat... Oko nezůstalo suché...:D

22.03.2020 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Alespoň půlku knížky si říkáte... No, nic si neříkáte, jelikož potřebujete číst dál a dál... Well, nikdo se tu s ničím nemaže, tudíž nepočítejte se zacházením v rukavičkách... Hlavně druhá půlka knížky ubíhala, aniž bych vůbec vnímala, že čtu. Geniální a děkuji! Tu první polovinu jsem si totiž říkala, ok, není to můj žánr, ale je to skvělý... Čekala jsem, že to bude super, jelikož si ani neumím představit, že by nebylo... Ale fakt... Možná jsem lehce zaujatá díky/kvůli autorovi... No....a? Lehce mě štvala skutečnost zjevu v podobě mého jména, jelikož jsem na to asi nebyla ready a vyskytovalo se nepřiměřeně často... Avšak... Hej, dobře, zpětně jsem ráda:D
Teď nevím, jestli si dávat pauzu a vydechnout.... Či si běžet hned pro další díl do knihkupectví? Well, těch knížek mám doma dost, takže asi chvíli pohov.
Děkuji autorovi za zavítání do vod žánru, který mým typickým a hluboce se klaním. Vlastně i celkově české (novodobé) literatury.
Ještě nemohu nepřidat citaci z knihy:
Večer padnul na Břevnov jako Brežněv do hrobu..."

22.07.2023 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Další skvělý díl plný nečekaných událostí, čte se to opravdu rychle. Když jsem dospěla k Epilogu, řekla jsem: ,,To už je konec? To mi nemůžete udělat?!"Poslední (asi) čtvrtinu knížky jsem netrpělivě čekala, kdy tam přijede (konečně) Horác a nějak to zachrání, ale ono nic. (Našla jsem dokonce spoustu situací, kam by to pasovalo.XD) Neuvěřitelně mi to drásalo nervy, ale dá se říct, že to na čtení (jistým způsobem) miluju!

26.03.2020 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

(SPOILER) Krása! Will s Alyss konečně pochopili, to co já chápu od prvního dílu! XD Trošku... No dobrá, hooooooooodně mi tam chyběl Halt...:( Ale co se dá dělat, opět jsem knihu přímo zhltla a sahám po dalším dílu!

28.03.2020 5 z 5

Mágyně Mágyně Hannah Mathewson

Skvělý příběh... Leckdy to tedy sklouzlo trochu k hororovému žánru, což není můj šálek kávy a číst to pozdě večer... Ufff... Jinak skvělý příběh, který by mne bavil o kapičku víc, kdyby šly knihy dějově popořadě. Jelikož snažit se vzpomenout, co jsme se o hrdince dozvěděli v díle prvním.
Ještě malá velká výtka, za kterou autorka nemůže - gramatické chyby/ překlepy, které opravdu ruší při čtení :(

06.08.2023 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Oukej... Do té knížky bych se nikdy v životě nepustila, ale dárek je dárek... Tak jsem si řekla, že když je léto, proč si nedat oddechovku... Ha ha... První čtvrtina se mooooc táhla a čekala jsem, že ten příběh snad ani nezačne. Ale část druhá už nebyla tak špatná a vlastně nakonec docela fajn, jakmile se příběh rozjel (jen dost trpělivosti vydržet ).
Koneckonců to asi jen nebylo, co jsem čekala a hledala při lehčím čtení, ale to není problém knihy...

29.07.2023 4 z 5

Vinnetou, rudý gentleman I. Vinnetou, rudý gentleman I. Karel May

Nevíte někdo, kde je možné sehnat?❤️❤️

19.09.2020