Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Útěky – Lída Baarová Útěky – Lída Baarová Josef Škvorecký

Knížka zajímavá, jen jsem se trochu ztrácela ve všech hercích, rolích a útěcích.

22.05.2024 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

Zpočátku mi kniha, až na lehký rasistický nádech, přišla napínavá a líbila se mi, ale konec mě dost zklamal a motiv mi přišel dost přitažený za vlasy.

18.05.2024 2 z 5

Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Hallie Rubenhold

Bylo to určitě zajímavé a smutné čtení o osudu chudých žen tehdejší doby. Ale knihou jsem se nějak nemohla prokousat a něco mi tam jaksi chybělo.

01.05.2024 3 z 5

Zlověstné jaro Zlověstné jaro Agatha Christie

Moje oblíbená autorka, většinu příběhů jsem znala.

28.04.2024

Veselé Vánoce, Terezko Veselé Vánoce, Terezko * antologie

Mám ráda tyto knihy, takové oddechové čtení. Některé povídky mi sedí více, jiné méně

23.12.2023 3 z 5

Svědectví oběšence Svědectví oběšence Ann Granger

Zpočátku velké nadšení z knihy opadlo. Čekala jsem větší zápletku i dějový spád.
Škoda. I tak to nebyla špatná kniha.

27.10.2023 3 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Podle mě trošku nevyužitý potenciál námětu. A trošku předvídatelné rozuzlení.
Ale líbí se mi Tomasetti. :-D

08.10.2023 3 z 5

Všechny, které pohřbil Všechny, které pohřbil Victoria Selman

Knížka byla určitě čtivá, ale bylo to tak trochu plakání hlavní hrdinky nad rozlitým mlékemotázky pořád dokola to stejné a přestože na konci přišlo odhalení, tak velké waw se nedostavilo.
Lepší průměr.

21.07.2023 3 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Knihy z této série povídek mám moc ráda, vždy přečtu velmi rychle. Některé mi sedí víc než jiné, ale to mi nevadí.

17.06.2023 4 z 5

Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Alena Činčerová

Seriál jsem neviděla, ale kniha je rozhodně zajímavá.

14.06.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Opět jedna z knih, kde nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Nebylo to špatné.

27.02.2023 3 z 5

Hluboké soutěsky Hluboké soutěsky Arnaldur Indriðason

Mě to nějak nezaujalo. Podle popisku knihy jsem rozhodně čekala něco WAW, což se ani v nejmenším nedostavilo a jsem zklamaná. Četla jsem pár předchozích autorových knih a to bylo rozhodně něco úplně jiného!
Začátek kapitoly vždy navazoval na to, co bylo před několika stránkami. A chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. A jména některých postav mi unikala až do konce.
Přišlo mi, že půlka knihy je případ a půlka Konrádovo soukromí-případ otce.
Takže za mě průměr.

30.01.2023 2 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Už jsem četla lepší autorčiny knihy. Zdálo se mi, že se v ní stále nic pořádně neděje.

19.11.2022 3 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Na základě recenzí jsem se opravdu soustředila na text a postavy, i když jich bylo skutečně dost, se mi nepletly. Opravdu dobré je i soustředit se na datum před každou kapitolou. Kniha se četla skvěle, ale opět jsem čekala víc.
Některé pohnutky mi přišly zvláštní a některé reakce přitažené za vlasy. A asi mi vadilo i příliš mnoho smrtí a vrahů…

19.10.2022 3 z 5

Hroby se otevřely Hroby se otevřely Benjamin Black (p)

Asi bych dala 3,5*. Zločin, zápletka ani rozuzlení mě příliš nezaujaly. A hlavní postavy taky moc ne. Další autorovu knihu si už nejspíš nepřečtu.

25.06.2022 2 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Rozhodně zajímavá kniha. Nutí k zamyšlení, jak by se člověk zachoval v určité situaci.
Pro mě byla první polovina zajímavější než druhá.
Asi by mě zajímal i “vědečtější” a podrobnější pohled na danou infekci…

23.04.2022 3 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Takže…400 stran poměrně zajímavého příběhu, kdy se už už těším na jeho rozpletení. A pak překotné vyřešení na posledních 20 stranách? Proč? Navíc to překvapení na konec jako u autorčiny poslední knihy…ale už to tak dobře nefunguje. Škoda, škoda, škoda.

17.04.2022 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Nebylo to špatné čtení, ale konec byl trochu zklamáním.

28.12.2021 3 z 5