čef čef komentáře u knih

Tribunál smrti Tribunál smrti Noah Gordon

Výborný román jako vše od tohoto autora.

21.11.2011 5 z 5

Rabi Rabi Noah Gordon

Zajímavé vyprávění ze života židovstva v USA po 2. světové válce. Tak jak jsme uvykli u tohoto autora, vyznění je celkově optimistické a povzbudivé.

20.11.2011 5 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Typická britská detektivka současnosti - pochmurná, drsná s barevnými vztahy ve sboru. Stojí za to si jí přečíst!

11.11.2011 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Dick Francis (p)

Určitě souhlasím s Mignardem, děj je jako vždy jednoduchý a přehledný a nejde se od něj odtrhnout dokud knihu nepřečtete.

10.11.2011 5 z 5

Mississippské povídky Mississippské povídky John Grisham

Všechny povídky jsou zajímavé a hodné k přečtení. Těžko srovnávat s jeho romány - tady jde asi o něco jiného.

09.11.2011 5 z 5

Sharpův Trafalgar Sharpův Trafalgar Bernard Cornwell

Série o Sharpovi je velmi čtivá. Pokud mohu srovnávat s jinými zdroji o této bitvě a době, jsou i detaily velmi přesné. Plný počet hvězdiček si toto i další Cornwellova díla určitě zaslouží.

03.11.2011 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Deavera mám rád a rhymovky zvlášť. Román je dobře vystavěn a není šablonovitý, udržuje napětí tak jak má, závěr je překvapivý a i dojemný. Přesto jako profesní elektrotechnik musím konstatovat, že technická stránka zápletky je hodně odfláknutá a tedy nevěrohodná, někdy až směšná. Těžko říci kolik se toho "ztratilo v překladu", asi hodně, ale ani autor jistě nemá svědomí čisté. Samozřejmě chápu, že laik píše pro laiky a tak nebudou všichni naprosto spokojeni, stejné ba i větší bláboly jsou například i v Haileyho Přetížení, ale zároveň to navozuje pro mne nepříjemnou otázku, kolik je toho takhle povrchního a nesmyslného i v ostatních oblastech v jeho dalších románech. Jenom pro ilustraci a poučení jeden z mnoha použitých nesmyslů - pára se do elektrického generátoru nepouští - to by dopadlo hodně špatně. Horší je, že ani popisované vraždy elektrickým proudem se takto jistě nemohly stát.

03.11.2011 3 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Souhlasím a dodal bych, zajímavé i z pohledu severoirského života a zvyků.

28.10.2011 4 z 5

Bod dopadu Bod dopadu Tom Clancy

Vcelku zajímavá zápletka, přesto jsem mírně zklamán, očekával jsem více akce a méně vycpávek. Začíst se dalo práci, závěr byl už OK.

27.10.2011 4 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Literárně suché, ale o to více strhující vylíčení ohromné moci jedné ze zločinných struktur světa. Čte se to velmi dobře, příběh je uvěřitelný i v detailech a ti hodní jsou opravdu mazaní a úspěšní. Přestože kniha nekončí happy-endem, je podle mne ještě příliš optimistická.

24.10.2011 5 z 5

Oči soumraku Oči soumraku Dean Koontz

Tento sci-fi thriller mi tak úplně nesedl, Rhymovky jsou lepší. Zde jsou i hluchá místa. Nezatracuji, číst se to jistě dá.

19.10.2011 4 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Příjemné čtení něco na způsob Gardnerova Perry Masona, ale mírně barevnější a současnější. Zápletka slušná, pointa překvapivá.

19.10.2011 5 z 5

Černý vítr Černý vítr Clive Cussler

Trochu jako rodokaps, "velké" literatury se u tohoto autora nedočkáte. Jeho parketa je v líčení námořních operací a v tom je myslím dobrý. Neurazí a někdy i potěší.

13.10.2011 4 z 5

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Čtivé a pro čtenáře historických románů jistě zajímavé, jakož i celá trilogie.

09.10.2011 5 z 5

Město zmařených snů Město zmařených snů John Cheever

Kniha se nedá zdolat nesoustředěným rychločtením. Chvílemi velmi depresivní povídky jsou jinak velmi dobré a jistě poslouží k lepšímu pochopení některých podivností amerického způsobu života. Osobně však mám v tomto žánru oblíbenější autory a dávám přednost humoru a optimismu před nostalgií a beznadějí.

07.10.2011 4 z 5

Cestou zrady Cestou zrady Tom Clancy

Pozor toto není Casino Royale! Akce zde mnoho není, o to víc je zde intrik a pastí. Je to svět, kde chřestýš je bezbranná kořist, kde zakolísání v řeči, sklon hlavy, sevření prstů je nezvratný důkaz. Povinné čtení pro konspirativní manipulátory! :-)

30.09.2011 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Předcházející komentáře jsou příliš odsuzující na takto kvalitní thriller. Velká očekávání ovlivnila výsledný dojem? Kniha stojí v každém případě za přečtení i pro zmlsaného znalce tohoto žánru. Dotyky s čínskou kulturou jsou jistě inspirativní.

27.09.2011 5 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Výborně vystavěné, s vystupňovaným napětím. Myslím, že i medicinsky nelze popisu jednání schizofrenika nic závažného vytknout. Pointa nečekaná, ale celkem logická.

24.09.2011 5 z 5

Krvavý cejch Krvavý cejch Jan Bauer

Kniha čtivá, potěší a poučí.

20.09.2011 5 z 5

Jak se dělá chlapec Jak se dělá chlapec Ludvík Vaculík

Že by před koitem? Vaculík také svou sebestředností nepatří mezi mé oblíbené. Chválu na jeho osobu a dílo nesdílím - asi ho pořádně neznám.

19.09.2011 2 z 5