CdC CdC komentáře u knih

Gloria Gloria Timothée de Fombelle

Velmi útlá knížečka, spíš povídka než novela. Sice se dal děj poněkud předvídat, ale to mi nevadilo. Asi nejvíc na mě zapůsobilo, jak znenadání zmizel jeden vypravěčský hlas - takový efekt jako bomba do nosu. Na velmi malém prostoru toho je spousta, což není vůbec nic jednoduchého. Nejspíš zalovím i v další autorově tvorbě.

24.02.2023 4 z 5

Tři poloviny Ino Moxa a další amazonští čarodějové Tři poloviny Ino Moxa a další amazonští čarodějové César Calvo

Lehké čtení to rozhodně není, ale toho, kdo vytrvá, kniha odmění. Krásné poetické pasáže, mýty o zrození světa, proniknutí do jiných světů... A velmi neobvyklý vypravěč, kde se stírá já a někdo jiný. Mile překvapilo, když se i jako jedna z postav objevil Julio Cortázar. K tomu přílohy - fotky, malby, slovník na konci. Ani tolik let po původním vydání kniha nepůsobí zastarale.

22.02.2023 5 z 5

Záhada zápalkového zloděje Záhada zápalkového zloděje Sally Gardner

Tenhle díl má opravdu jiskru, asi nejspíš proto, že se na scénu vrací Harpyona. Navíc se zase dozvídáme trochu víc o minulosti jednotlivých postav. Nemůžu se dočkat na další díly, doufám, že pan překladatel Kadlec bude dál pokračovat ve své trefě do filetu!

30.12.2022 5 z 5