Catwoman292 Catwoman292 komentáře u knih

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Přečíst knížku jsem se rozhodla po shlédnutí filmu a měla jsem velká očekávání. Kniha vyprávěla o tom, jak se výprava dostala do středu Země a následně zase ven... Dost mě zklamalo, že v Zemi viděli jednoho obra, mamuta a dva mořské tvory. Asi jsem čekala více akce, nebezpečí a zubů. A tuto část knihy mnohem delší.. Nicméně knížka byla kouzelná a velmi se mi líbila.

10.05.2019 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Do knížky jsem šla s tím, že má nízké hodnocení, avšak musím přiznat, že se mi do poloviny líbila... Ale posledních sto stran se hlavní hrdinka chovala jako bezcitná, sebelítostivá potvora... Pokud bych měla popsat obsah knihy, tak Mare se vydává hledat další novokrevné. Autorka však nijak zvlášť jejich schopnosti ani nalezení nerozepisuje. Celá knížka je ještě okořeněna neustálými hádkami ( Mare, Cal, Kilorn, Shade ), omluvami, zradami a nedůvěřivostí Mare ( dokonce i k svému bratrovi ).. Osobně bych se nezlobila, kdyby v knížce byla mapa. Musím přiznat, že z konce knihy jsem měla malou škodolibou radost a uspokojení ;)

10.05.2019 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Mám-li být upřímná, knížka mi připadala podivná, nejspíše to bude tím, že představa, že rozpustilá Amerika a princ Maxon jsou rodiči, mě upřímně děsila ( to, že i vaši hrdinové stárnou..) Nakonec ale knížka nebyla až tak špatná a plno postav jsem si oblíbila. Bohužel ne tu hlavní.. Eadlyn byla rozmazlená a arogantní a někdy bych jí nejradši propleskla ;) Kniha sama o sobě byla překvapivě čtivá a nakonec mě i bavila.

07.05.2019 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Upřímně knížka je lehce horší než známější Selekce, ale na autorčinu prvotinu je příběh kouzelný. Musím ocenit celý nápad a zpracování sirén, jelikož je knížka ukazuje v úplně jiném světle, než jsme asi zvyklí. Kahlen by se totiž ráda nechala unést kouzlem lásky, avšak sirénám je tato slast zapovězena... Na knize mi ale vadila sebelítost hlavní hrdinky a její "rebélie" ke konci služby.. Nicméně se mi kniha, i přes velmi uspěchaný konec, líbila.

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Knížka se mi líbila, i když jsem byla na začátku mírně zmatená. Příběh byl čtivý a připomínal mi pohádku Kráska a zvíře. Unavovalo mě ale, jak autorka neustále omílala, že je Liesl ošklivá. Král duchů mi připomínal takového podivína, od kterého nikdy nevíte co očekávat, jednou milého
kluka, podruhé neoblomného krále duchů.
Ocenila jsem odvahu a obětavost hlavní hrdinky. O to více mě pak mrzel konec knihy.

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Knížka se mi velmi líbila, zaujal mě především styl psaní a forma. Ocenila jsem, že knížka nabízela více úhlů pohledu a mi tak mohli nahlédnout do hlavy Lie ( hlavní hrdince), princi, zabiákovi a Pauline. Musím ale přiznat, že jsem si pletla kdo je kdo - princ nebo vrah? Milostný trojúhelník v této knize mi připadal milý a nebyl vynucený. Knížka mě bavila a občas jsem se musela smát... Hlavní hrdinka byla velmi sympatická, silná vůdčí osobnost, která se jen tak něčeho nezalekne. Knížku s klidným srdem doporučuji.

07.05.2019 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Knížka se mi poměrně líbila byla čtivá a především mě zaujal nápad světa rozděleného podle krve. Já osobně bych ale ocenila, kdyby autorka popsala a uvedla více schopností stříbrných. Kniha byla sešitá Selekce a Divergence dohromady. Hlavní hrdinka mi byla sympatická i přes její najivitu. Upřímě milostný trojúhelník v této knížce mi přišel snad nejvíce klišé, ale nakonec mě knížka (dík svému konci) přesvědčila, že jejím přečtením nic nezkazíte ba naopak.