Catwoman292 Catwoman292 komentáře u knih

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Do knížky jsem šla s tím, že má nízké hodnocení, avšak musím přiznat, že se mi do poloviny líbila... Ale posledních sto stran se hlavní hrdinka chovala jako bezcitná, sebelítostivá potvora... Pokud bych měla popsat obsah knihy, tak Mare se vydává hledat další novokrevné. Autorka však nijak zvlášť jejich schopnosti ani nalezení nerozepisuje. Celá knížka je ještě okořeněna neustálými hádkami ( Mare, Cal, Kilorn, Shade ), omluvami, zradami a nedůvěřivostí Mare ( dokonce i k svému bratrovi ).. Osobně bych se nezlobila, kdyby v knížce byla mapa. Musím přiznat, že z konce knihy jsem měla malou škodolibou radost a uspokojení ;)

10.05.2019 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Knížka se mi velmi líbila, zaujal mě především styl psaní a forma. Ocenila jsem, že knížka nabízela více úhlů pohledu a mi tak mohli nahlédnout do hlavy Lie ( hlavní hrdince), princi, zabiákovi a Pauline. Musím ale přiznat, že jsem si pletla kdo je kdo - princ nebo vrah? Milostný trojúhelník v této knize mi připadal milý a nebyl vynucený. Knížka mě bavila a občas jsem se musela smát... Hlavní hrdinka byla velmi sympatická, silná vůdčí osobnost, která se jen tak něčeho nezalekne. Knížku s klidným srdem doporučuji.

07.05.2019 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Upřímně k této knížce jsem byla velmi skeptická. Dříve jsem viděla první sérii seriálu a musím přiznat, že jsem tam Clary přímo nenáviděla.
Avšak mé obavy a předsudky se nenaplnily. Možná je to tím, že jsem od knihy neočekávala nic, ale příjemně mě překvapila. Clary byla úplně v pohodě holka, proto nechápu, co s ní v seriálové adaptaci provedli... Mnohokrát jsem měla chuť do knížky skočit a Alekovy s Izy vynadat, za to, jak se k ní chovali.
Do knihy jsem šla s tím, že je to přesně ten typ knih, který nemám ráda. Ach, jak jsem se spletla! Knížka chytla a už nepustila!

P.S. Četla jsem staré vydání knihy. Krasomil Pohroma, jako vážně?! Kdo překládá jména?! Navíc Magnus Bane je tak hezký jméno!

19.07.2023 5 z 5

Válka propuká Válka propuká Masaši Kišimoto

Aaaahhh, nemůžu už dál čekat! Kdy konečně vyjde další díl? Dva měsíce bez Naruta a já mám absťák!

Ano, miluju to. A ano, mohla bych si pustit anime, nebo to dočíst v aj, ale pšššt.

04.08.2022 5 z 5

Gantz 1 Gantz 1 Hiroja Oku

Jak jen začít? Do Gantzu se mi nejdříve nechtělo, ale pak jsem ho objevila v knihovně a navzdory hodnocení se do něj pustlila.
Po přečtení pěti dílů, mohu říci, že se mi samotný nápad a příběh vážně líbili! Ocenila jsem, že hlavní hrdina se vůbec nechoval "hrdinsky" a neměl potřebu všechny zachraňovat a do všeho se plést...
No ALE, co mě vážně otravovalo, byla doslova všude přítomná ženská nahota. Zvláště, když byla na každé stránce nové kapitoly, zatímco muži byli "hrdinsky" zakryti. Nic osobního proti prsům nemám, ale nedá se zrovna říci, že bych je potřebovala vidět každých 30 stránek... Chápu, že je manga převážně určená pro mužské publikum, ale tohle už bylo vážně moc! Co mě ale štvalo nejvíce a čím pro mě manga ztratila cenu je opakovaný pokus o v podstatě znásilnění jedné z ženských postav, a to několika různými postavami.
Závěrem, nejsem si vůbec jistá, jestli chci v této sérii pokračovat. Upřímně nemít mangu půjčenou asi bych ji hodnotila jinak...

22.09.2021 4 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

(SPOILER) Na úvod bych ráda napsala, že jsem od autorů četla celou sérii Illuminae, která se mi moc líbila, i když samozřejmě své chyby měla také. Tím chci říct, že jsem od knížky měla vysoká očekávání, čekala jsem skvělou vesmírnou sci-fi se super postavami, a to se mi bohužel tak úplně nesplnilo.
Nejdříve bych ráda začala s postavami. Kniha je vyprávěna z pohledu sedmi postav, což je poměrně dost na to, aby jsme je prostřednictvím jejich vyprávění lépe poznali a udělali si o nich ucelený obrázek. A právě s tím jsem měla asi největší problém, jen několik málo postav mě zaujalo / oblíbila jsem si je natolik, abych s nimi soucítila a fandila jim.
Tyler a Scarlett mi přišli nijací, ničím nezajímaví. Kale podle mě byl takový klasický bad boy, který se kvůli své "vyvolené" nakonec přeci jen změní, v YA v podstatě nutnost. Prostřednictvím Kalea se dostáváme k Auroře, která mě vytáčela, ale k tomu později :) Naopak postavy, které mě bavily byli Finn, který sršel sarkasmem a jeho hloupé vtípky v tu nejnevhodnější chvíli mi dokázaly vyloudit úsměv na tváři. Zila, která byla vždy připravena kohokoliv bolestivě zpacifikovat a ještě si to i užít. Ač byly kapitoly se Zilou krátké a bylo jich jen pár, tak se mi líbily asi nejvíce. Nejblíže mi ale byla Cat, která snad jako jediná přemýšlela...
A teď něco málo k ději... Proč? Proč se všichni hnali za cizí holkou až někam na konec světa, když byla asi 200 let v přehybu a s největší pravděpodobností zešílela, jelikož to se zkrátka lidem, co strávili v přehybu více času stává? Dobře asi trochu přeháním, ale proč jí všichni poslouchali, když i ona sama neměla nejmenší tušení co a proč vůbec dělá?! To jsem vůbec nepobírala, jediná Cat byla ochotná jí předat lidem, kteří se Auroru snažili chytit, jelikož nestála o to, aby se z její posádky stali zločinci přechovávající na své lodi uprchlici.
Další věc, která mě štvala byla romantická linka, kdy podle mého skromného názoru mezi Kalem a Aurorou nebyla žádná chemie ani nic podobného... Snad to nemohlo být tím, že se vůbec ale vůbec neznali a strávili spolu sotva pár dnů??!
Co mě ale nejvíce vytáčelo, byly Aurořiny vtípky na Kalea typu "Ahoj Legolasi." a "No nepovídej Elronde." Poprvé mě to pobavilo, jelikož já sama jsem na Legolase pomyslela, když autoři v knize Kalea představili, ale když je ten rádoby vtip v knize nejmíň dvacetkrát, tak už vtipný rozhodně není. Právě naopak bylo mi za Auroru trapně, jelikož ostatní ty její vtipy, zcela očividně, jako Kale, nechápali, jelikož ve svém volném čase nejspíše neabsolvovali maraton Pána prstenů...
No, abych jen nekritizovala. Knížka byla opravdu čtivá, i přes mé všechny výtky mě knížka bavila a další díl si rozhodně přečtu. Pokud ale od knihy čekáte druhé Illuminae, tak jako já, asi budete zklamaní...
Knížku bych ohodnotila 3,5 hvězdičkami jako lepší průměr.

10.02.2021 3 z 5

Jednou ranou Jednou ranou ONE (p)

Nebylo to špatné, ale asi nic, v čem bych nutně potřebovala pokračovat. Manga mě rozesmála a četla se skvěle, kresba je krásná, ale příběh a souboje mě pak už nudily.

25.10.2022 4 z 5