Caro2002 Caro2002 komentáře u knih

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

(SPOILER) Totální emotivní jízda smrti. Za mě nejlepší díl celé série. Příběh je prošpikovaný akci a emocemi tak moc že jsem se prostě místama neudržela a brečela jsem. Hlavně při bráně Smrti tam sem slzy neudrzela. Putování po Tartaru mě naprosto dostalo a pomalu mě ani nezajímalo se děje tam nahoře.
Putování nahoře jsem si taky užívala a nejvíc, když byly z pohledu Lea, já ho prostě žeru. A přeji mu ten jeho malý leč nedobrovolný výlet, který zamíchal s jeho emocemi. Další moje srdcovka byl Nico, ten kluk prostě nemá chybu. Oblíbila jsem si ho už v původní sérii a vidět ho tady je bomba. A to jak se nám pomalu odkrývá jeho osoba miluju.

09.02.2023 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Percyho jsem si zamilovala už ve filmové adaptaci, ke knížce jsem se dostala až nedávno a musím říct, že lituji jen toho, že jsem ji nečetla dřív. Film byl oproti knížce slabý odvar.
Knížka je naprosto čtivá, knižního Percyho jsem si hned zamilovala (takový malý ňouma).

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Knížku jsem četla ve 12. Hodně se mi líbilo pojetí škol dobra a zla. Že začátku mi trvalo než jsem se začetla, ale pak jsem si ji zamilovala. Sofii jsem od začátku neměla ráda a Agátu litovala. Bavilo mě pozorovat jak se vyvíjejí jak objevují stránky sami sebe o kterých neměli ani ponětí. To jak se navzájem ovlivňují a jedna druhou potřebují se mi líbilo.
Pamatuji si jak jsem po dočtení byla celá na trní že potřebuji další díl.

18.02.2023 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Za mě o trochu lepší než první díl. Neuvěřitelně čtivý příběh, měla jsem ho přečtený za den. Nové postavy jsem si oblíbila hlavně Tysona. Hrozně se mi líbilo sledovat jak si Percy postupně utváří k Tysonovi bratrský vztah.
Je to příjemné oddechové čtení.

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

(SPOILER) No knížka se pro mě že začátku trochu vleče, překvapivě si více užívám Nicovi a Reyniny pohledy více než pohledy sedmičky (teda až na Lea).
Závěrečná bitva za mě byla nemastná neslaná v porovnání závěrečné bitvy z Percyho Jacksona.
Bitvu však kompenzuje znovu schledani Lea a Kalypso, nutně potřebuji knížku jen o nich dvou. Nevadila by mi i knížka o Nicovi.
Jako celek byla sérii dobrá a vřele ji doporučuji.

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Bomba, naprostá bomba, děj začíná nabírat obrátky. Všech 7 polobohů se dá do kupy a spolu vyráží na nebezpečnou misi.
Shledání Anabeth a Percyho pro mě bylo velmi emotivní, předtím jsem ani nepostřehla jak mi chyběla jejich vzájemná dynamika dokud se zas nepotkali.
Co se týká akce tak ta tady rozhodně nechybí, ale i přes to mi dala knížka zabrat a četla jsem ji poměrně dlouhou.
Leo se opět ukázal jako naprostý génius. Trochu je mi však líto kvůli tomu že jsou všichni na lodi spárování a on je tam vyloženě jako sedmé kolo u vozu.
No a konečně se dostáváme ke konci, tak to byla bomba. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Nebylo to přesně to co jsem si představovala. Na druhou stranu nejsem ani zklamaná. Cestování časem je tu ukázáno zajímavým způsobem. Trochu jsem se však ztrácela v pravidlech nestvůr co můžou co ne, podle čeho se orientují jak se rozdělují, za mě by to chtělo ještě trochu dovysvětlit. Jinak autorka píše docela čtivě. Zvrat na konci byl takový očekávaný a zároveň ne.
Ještě uvidím jestli si další díl přečtu.

18.02.2023 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Akce v tomto dílu rozhodně nechybí. Na scénu přichází další dětí velké trojky, a tím vlastně odstartuje vše.
Jde poznat že postavy stárnou vyvíjejí se, některé i moudří. Vidím posun ve stylu psaní oproti první knížce.
Opět jsem knížku přečetla na jeden zátah, jen mě mrzí že jsem celou sérii nezačala číst dřív.

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Z prvu jsem se sice spojení řecké a římské mytologie bála, ale mile mě nakonec překvapila.
Některé nové postavy mi moc neoslovily, ale to nemůžu říct o Leovi, toho jsem si na první pohled zamilovala.

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

(SPOILER) Percy se opět vrací na scénu.
Napínavé putování bez paměti, které známe už s prvního dílu knihy zde pokračuje, tentokrát však v hlavní roli s mým oblíbeným Percym Jacksonem. Objevování Tábora Jupiter jsem si užila, nový pohled na věc ze strany Římanů se mi zalíbil.
Co se týká nových postav tak Hazel a Franka jsem si oblíbila o něco víc než Jasona a Piper.
No nemůžu se dočkat jak se jejich příběh dál rozvine.