Calla2002 Calla2002 komentáře u knih

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Jsem.......uchvácená...normálně čtu hlavně fantazy ale toto? Jsem strašně nadšená že jsem si to přečetla protože to bylo nádherné, opravdu jsem se strašně bála že zemře ale strašně.....rozhodně DOPORUČUJI je to romantické s humorem a má to i finální zvrat líbilo se mi to :-)

13.06.2017 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Emma je typická prořízlá huba bez pudu sebezáchovy a to já tak nějak naprosto zbožňuju xD celá rodina Blackthornových je naprosto úžasná. Už v Nástrojích smrti bylo jasné, že z Juliana a Emmy bude úžasnej příběh, a rozhodně jsem se nemýlila.

10.01.2020 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Miluju miluju miluju! Co víc říct? Ani k jednomu z dílů nemám námitky, miluju to! Kaz a Inej? O můj bože, orgsm! Stejně jako ostatní páry. Naprosto to zbožňuju. Jediné co tam mohlo být na víc, třeba i chvilička, je to, jak Inej představila Kaze své rodině. To bych chtěla vědět, jak by to vypadalo. Nejspíš by to dopadlo tak, že bych se potrhala smíchy. každopádně se autorka vyšvihla a já můžu jenom doporučit!

07.11.2019 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Asi to bylo přeslazený, někdy přitažené za vlasy ale prostě jsem pořád brečela a naprosto mě z toho bolelo srdce, kniha se mi strašně líbila ale zase ne tak aby jsem se k ní časem vrátila. Ten konec byl dokonalý, nemohla jsem si přát lepší ♥

08.04.2018 5 z 5

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

Nádherná série, ale skončilo to s otevřeným koncem! ☹

A nechci aby Lennox šel pryč... ”Lennox. Měl v očích slzy a zoufale se na Aleu díval. Potom něco řekl „Žij blaze” ”

Jinak doporučuji přečíst a těším se na další díly jestli budou :)

21.11.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nejlepší série vůbec!! Celá ta série byla tak dobrá že to ani neumím popsat :-D Jeřáb,Aein,Dorian,Manon,Král,Chaol a ostatní, prostě.......lepší to bejt fakt nemohlo a já se tak strašně těším na další díl že asi umřu napětím!!!! Pane bože Pomoc!!
ROZHODNĚ DOPORUČUJI SI PŘEČÍST CELOU SÉRII !!! (ale až vyjde další díl protože je to k nevydržení :-DD)

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Druhý díl se mi na rozdíl od prvního líbil mnohem více. Odehrává se to v šestnáctém století a já jsem měla tyhle doby vždycky ráda, navzdory spoustu negativ, které v té době byly. Diana i Matt si prošli velkým vývojem, zvlášť co se jejich vztahu týče i osobnostním.
Já osobně jsem byla nejvíce okouzlená Phillipem, Mattvoto otcem, nyní o Dianiným tátou. Popravdě, myslela jsem si, že to bude muž, který bude spíš krutý a zlý. Phillipe mě překvapil, a to velmi, absolutně mi ukouzlil a mně bude strašně chybět. Na konci, když oba přijížděli domů to bylo kvůli němu, kvůli komu jsem ronila slzy. Představa, jak poznáte muže jako on a pak vám plně dojde, že ho vlastně už nikdy neuvidíte. Páni. Bolí mě z toho srdce.
Další věc, která měla plus bylo to, že se část příběhu odehrávala v Praze, za vlády Rudolfa. Bylo to pro mě takové překvapení. Myslím, že je hodně málo knih, kde se aspoň na chvíli odehrává děj v České republice. V tu dobu tedy ještě království. Ještě méně je knih, kde se o Praze i zmiňuje. U série Mercedes Thompson, tam se Mercy zmiňuje o našich defenestracích a dokonce si sem k nám udělala i menší výlet :DD
Každopádně se mi to líbilo. Na rozdíl od prvního dílu to mělo z větší části to, co by dobrá kniha měla mít. Dobré zápletky, napětí i věci, které člověka dokáží dojmout.
Podle mě zasloužených pět, přinejmenším čtyři.

14.05.2021 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Zbožňuju Liu, a popravdě, první díl jsem fandila Rafovi, druhý Kadenovi a dokonce jsem chvíli shipovala Liu s Káčkem :D třetí díl se to střídalo xd Nakonec jsem ráda jak to skončilo, kdo s kým skončil a podobně. Je to úžasně sepsané a líbí se mi, jak se to všechno odehrává a vyvíjí, myslím, že si zaslouženě zaslouží 5 hvězdiček :3

14.11.2019 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Páni prostě páni
Fakt jsem se lekla že umřou ale nakonec vše dopadlo dokonale ❤
Zajímalo by mě kdo bude s kým..
Toto je kniha do které se člověk opravdu vžije a je nervózní jak to bude pokračovat
Musím sehnat 2 díl potřebuju pokračování
Doporučuji

25.01.2018 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Úžasné hodně jsem si ty díly užila a moc se mi to líbilo protože to bylo cestováni v čase a to není moc dobrých knih které za něco stojí. Řekla bych že tyhle knihy za něco stojí jsou suprový!!
ROZHODNĚ DOPORUČUJI !!

29.05.2017

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Jedna z nejlepších sérií vůbec !!!!!!! Tahle série je opravdu něco četla jsem všechny knihy asi 6x a neomrzelo to fakt že ne :-) je pravda že jsem v těch dílech trochu váhala jestli nebude s Renem ....
ALE ROZHODNĚ DOPORUČUJI

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tahle kniha byla zajímavá líbilo se mi to.Strašně se mi to líbilo a Já být na jejím místě a zjistila bych že jsem zabila někoho kdo protestoval proti otrokářství asi by jsem zabila Arobynna hned na místě.V tu chvíli jsem ho nenáviděla tak moc že jsem měla chuť něco rozbít :-D
Bylo by lepší to přečíst až po tom co přečtete sérii jinak se vám nebude chtít přečíst si další díly :-)
ALE VELICE DOPORUČUJI PŘEČÍST!!

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Znáte takové to, že když jste byli mladší, tak jste to nejvíc žrali, ale když to čtete po letech, málem si u toho smíchy lehnete na zem? Tohle je přesně první díl. Teda, ona je to dobrá kniha i série, ale jak jsem teď starší, strašně se nad tím směju. Třeba hned ze začátku? Jak vedla Bonese k autu? Víte jak se musel Bones bavit? Já bych se tam asi pochcala smíchy. Vůbec bych nezvládla udržet roli jako on. Zbožňuju to.

21.03.2021 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

MOHLO BY OBSAHOVAT SPOILERY!

Šok. Přesně tak bych to popsala. Dočetla jsem to a ještě se tak úplně nevzpamatovala. To, jak se to všechno odehrálo bylo neskutečné a pro mě rozhodně nepředvídatelné. Neustále se k tomu všemu vracím, ať už kvůli smrti, lásce nebo nezodpovězených otázkách. Povím tu jenom jeden SPOILER, takže ten kdo to tu čte, ať to POSUNE NÍŽE, NEBO VÝŠE.
Ohledně jejich pouta, neustále mluví o exilu, smrti, odebrání run a tak. Ale co by se stalo, kdyby se Emma připoutala k někomu jinému? Nezlomilo by se tím pádem pouto mezi Juliánem a Emmou? Zaráží mě, že to tam nikoho nenapadlo, Cristina by se podle mě k Jamiemu jako jejímu parabataiovi nevrátila, všichni kdo jsme to četli stejně tušíme, že z něj bude průser. Takže proč by Emminim parabataiem nemohla stát ona? K Diegovi se nevrátí a byla by přitom blízko k Markovi i Kairanovi i ostatním. Všechno by se tím vyřešilo, no ne? Kdyby se chtěl někdo ozvat a pokecat o tom, byla bych jenom ráda ;))))

10.01.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Autor opět nezklamal. Zvraty, temnota, stíny, sarkasmus a napětí. Musím říct, že se autor vyšplhal hodně vysoko v mých měřítkách. Jde vidět, že se nebojí toho, čeho se bojí ostatní autoři. Krutost, krev, vulgarismus a přitom do toho všeho dokázal přimíchat určitou..něhu? Dá se to říct takhle? Je to první slovo co mě napadlo. Radši tohle ukončím, než začnu blábolit. Každopádně konec mě dostal a překvapil a já už se třesu na další díl.

07.11.2019 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Sice už jsem u devátýho dílu, ale hodlám tady okomentovat všechny díly a to rozhodně velice kladným způsobem.

1,2,3,4 a (nevím proč) 7 díl jsem měla doma už snad od vydání a i když jsem to měla ty roky celou dobu na očích, ani jsem se neobtěžovala přečíst první stránku. Upřímně toho teď lituji, protože jsem udělala obrovskou chybu. Po knize jsem sáhla, protože se mi nechtělo číst mladším sourozencům na dobrou noc medvídka Půl nebo Rose od Holly Webové. Ani tu Rose jsem ještě nečetla a to to mám taky doma snad od vydání (celkem by mě potěšil názor někoho kdo Rose četl, aby mě na to trochu navnadil. Jestli mě chápete). Jakmile jsem přečetla pár prvních stránek, svět Hanky, Rafana a Sváti, mě úplně pohltil. I když sourozenci po první kapitole usli, šla jsem k sobě do pokoje a četla dál. A jak sama vím, když mě něco hodně zaujme čtu až neuvěřitelně rychle. Alespoň polovinu knihy jsem měla přečteno než jsem sebe samu donutila k tomu jít spát. Další den jsem vstala a první co jsem udělala bylo, že jsem vzala do ruky knihu a četla. Ještě ten den, jsem začala číst i druhý díl. Ale to už jsme jinde.
Hanka je mi strašně sympatická, její chování a impulzivní osobnost, mě velice zaujala a okamžitě jsem si jí oblíbila. Rafel a jeho autorativní chování, vždy dobrá rada a a vždy ochota pomoct. Paula byla velice dobrá kamarádka Hanky a měla jsem jí také ráda, ale zase ne tak Moc. Z dětí si nakonec nechávám Sváťu, protože se z něj stala moje nejoblíbenější postava. Sváťa je prostě náš svatoušek *-* Naprosto mě okouzlila jeho neutuchajíc loajalita a láska k Hance. Jeho čistá dušička, čisté a velké srdce. Nejsem si jistá jestli to všechno bylo vidět už v prvním díle, jestli se mi to třeba neplete. Možná bych tohle všechno měla nakonec psát až u posledního dílu, ale tak to je fuk xdd
Ohledně Sváti, okouzlilo mě i jeho..jak to říct..nadání pro léčení a jeho řekněme vztah ke květinám a k přírodě.
Potom Vron. Myslím, že byl pro ty děti, i když mu to nikdy neřekli, jako otec. Pro mě by to tak určitě bylo. Hlavně kdyby mě vytáhl ze sirotčince a dal mi všechno co bych potřebovala k učení k životu a podobně. Ano, něco z toho dělal z nařízení dračice, ale on ty děti měl taky rád.
Potom Plam, juj! On je prostě awwh! Víte jak to myslím! ❤
Snad jsem nikoho nevynechala. Kdyby jo, tak mám ze všech kladný pocity ❤ jedinej kdo to kazí je Dráp, všichni víme proč.

13.10.2018 5 z 5

Zpívající město Zpívající město Christoph Marzi

Je to taková oddechovka, četlo se to strašně rychle měla jsem to za chvilku přečtený.
Ale čekala jsem od toho víc, já miluju fantasy knihy ale toto mi takový nudný, na konci jsem se musela nutit to dočíst.
Ještě uvidím jestli si přečtu další díly
Za mě 3*

30.09.2017 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Dobrá kniha...
Zajímalo by mě kdy jim přizná že je holka
Těším se na další díl

13.07.2017 5 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Páni prostě páni...je to úžasná kniha opravdu jsem nečekala že to bude tak dobrý myslela jsem si že to bude prostě průměr a že to nebude tak zajímavý a zauzlovaný.
Po celpu dobu jsem byla napnutá jak to skončí na konci už jsem si byla jistá že už se nikdy neuviděj a že to skončí blbě ale on vybral tak rostomilýho kluka Alexandra(teda alespoň mě připadal rostomilej) a bude si myslet jak na A hned zapomene a začne si s ním.
A ještě k tomu jsem v půlce knihy zjistila že čtu druhej díl ale asi to není nijak hrozný když 1 díl je o něm nebo z jeho pohledu ne ?
A korunku tomu nasadilo ještě to že to skončilo s otevřeným koncem
Rozhodně si zaslouží 5*

07.07.2017 5 z 5

Únos Únos Kathy Reichs

Dala mu pusu!! Díky!! Už bylo načase..zajímalo by mě jestli se to mezi nima ještě nějak vyvine..
Ale pane bože!! Chance je takovej idiot!! Udělat ten virus znova a ještě tím nakazit sebe i jiný lidi tak primitivní myšlení to je nemožný co je to za blba!! Dokonalej díl (zase) každej díl ke čím dál lepší ! Jsem unašená....a přitom mě to silně znepokojuje....další smečka by mohl být problém..řekla bych že velkej...a rudý oči nevěstěj vůůbec nic dobrýho..
Strašně se těším na další díl kvůli Tory a Benovi ale taky kvůli rudoočkám
No dočetla jsem knihu 00:11 takže než se vrhnu na další díl tak se prospim XD

05.07.2017 5 z 5