bumble bumble komentáře u knih

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Hvězdná pěchota - film byl proti této adaptaci vynikající, tohle bylo o dlouhosáhlých popisech oficírů. NIC MOC. S velkými obtížemi jsem dočetl. Velice vzácně mnohem lepší film než kniha. Ale rozumím, že někdo to může mít opačně.

03.06.2023 1 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Chvilku mi trvalo, než jsem se do této knihy začetl, ale nakonec to stálo za to. A určitě za to stojí celá série. Názvy jako Lars mele maso nebo láme kosti je trochu zavádějící. Vypadá to neuvěřitelně drsňácky, až brutálně, ale ve skutečnosti to tak úplně není. Metalica však zní celou sérií.

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Tak tahle série je doslova geniální. Tady nechybí snad vůbec nic. Kdo má rád tenhle žánr, tak si rozhodně přijde na své. Člověk louská jednu knihu za druhou a stále se nemůže nabažit.

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Tak to byl strmý sešup. Strašně těžké na čtení. Dlouhé, nudné a nic neříkající pasáže. Kam se poděla ta napínavost a zajímavost z prvního dílu. Zde jsem si opravdu sáhl až na dno a dočetl. Ale bez obalu, bylo to náročné.

03.06.2023 2 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Je vidět, že je to hodně staré. Člověk musí pochopit, že to bylo psané v době, kdy vše bylo ve hvězdách a nevědělo se prakticky vůbec nic. Přesto chování lidí a vlastnosti jednotlivých postav si nezadají v ničem ze současnosti.
Dočetl jsem, ale jen se zájmem o klasiku. Nemyslím, že v tom budu pokračovat.

Aréna smrti (speciální vydání) Aréna smrti (speciální vydání) Suzanne Collins

Filmové zpracování viděl asi každý. Celá série v knize se mi zdá však ještě o level výše. Velmi povedené. Rozhodně všem vřele doporučuji.

Artemis Artemis Andy Weir

Tak to bylo úplně něco jiného než Marťan nebo Spasitel. Řadil bych to mezi Young Adult knihu a asi nemohu úplně říct, že bych z toho byl nadšený. Bylo tam hodně pasáží, kdy ať už slovníkem nebo laciným humorem dostávalo příběh do opravdu naivní náctileté knihy. Začátek poměrně zajímavý a postupně..... No jak jsem psal. Prostě jsem rád, že jsem začal úplně jiným levelem od Andyho Weira.

06.06.2023 3 z 5

První kniha o staříkovi se mi líbila mnohem víc. Jak se to říká s tou nastavovanou kaší?

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Takový mix všeho možného. Taková humorná oddechovka. Když chcete vypnout a nenuceně odpočívat s knihou.

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Vybráno jako oddechovka. Chtěl jsem porovnat filmové zpracování a knihu. Zde se musím jednoznačně přiklonit k filmu. Stále jsem zde čekal něco nového, zajímavého a to se bohužel nedostavilo.

03.06.2023 2 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

V momentě, kdy se člověk začetl a dostal se do děje, nebylo to špatné. I některé zvraty v osazenstvu. Vzhledem k tomu, že mám načteno hodně knih Chrise Cartera, tak mi brutalita a líčení některých scén už ani nepřijde tak děsné. Rozhodně dobrá detektivka, thriller.

03.06.2023 4 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Intriky a úskoky a zase intriky i tam, kde už by to člověk ani neočekával. První kniha byla opravdu super a tak navnadila, že se mi tuto sérii opouštět nechce. Problém je v tom, že se do dalších dílů člověk nutí a to není dobré. Proto si budu pamatovat Dunu jen jako první báječnou knihu.

Truhla času Truhla času Andri Snær Magnason

Kniha k zamyšlení. Je to spíše kniha pro mladší, ale myslím, že i starší si zde najdou ponaučení a že ošálit čas není vždy ku prospěchu. Pohodová, dobře čtená kniha.

03.06.2023 4 z 5