bumble bumble komentáře u knih

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Díl začíná překvapivě ve vězení, kam byla zavřená Lisbeth za únos chlapce z minulého dílu a kdy se vůbec nebránila a bylo jí to úplně jedno. A nebyla by to ona, aby si ve vězení ihned udělala nepřátelé.
Tento díl byl asi o něco slabší než minulý a přeskakováni v čase mi možná i někdy trochu nudilo, ale postupně se vysvětlila záhada s dvojčaty a vše to do příběhu správně zapadlo.
Určitě si nenechám ujít (již jistojistě) závěrečný díl a i to, jak celá tato sága dopadne.

05.12.2023 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Hodně povedená trilogie. Po "Páté oběti" byla tato kniha nutnost a rozhodně nezklamala. Ano, bylo to hodně zamotané, myslím, že málokdo mohl někomu věřit, ale nakonec se vše odtajnilo a vysvětlilo. Opět jedna z knih, od které se nedá odtrhnout.
Za mě jasných 5 hvězd a ty kruhy pod očima druhý den za to určitě stály.

02.08.2023 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Když jsem začal tuto sérii číst, tak jsem netušil, že to bude taková bomba. Tohle je opravdu hodně, hodně, povedené a vždy už vyhlížím netrpělivě každý další díl. Rozjezd je trochu pomalejší a zjistit jak asi vypadá každý mimozemšťan a co je zač chvíli potrvá, ale pak už je to jen pořádná jízda.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Ano, po sérii různých detektivek se hodí trochu přehodit výhybku. Tohle se povedlo. Velmi pěkný a zajímavý námět. První díl se mi hodně líbil a už se těším na druhý. Pěkný nápad a kdo četl "Čaropisci", myslím, že se v této knize najde. Jak by mohl vypadat svět, když se "zvítězí" nad smrtí.

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

Zjistit kdo pro koho v Mexiku pracuje a kdo komu z drogových kartelů z řad policie a různých skupin kreje záda, se mi asi až do konce nepodařilo zjistit, ale jinak to byla opět jízda. Za mě zatím určitě nejlepší díl a já se opět bavil. Po "Šedém muži" už jde asi celý svět, ale to ho nemůže zastavit, aby nepomáhal rodině svého dávného přítele. A že se zase dostane do sakra spletitých situací, na to můžete vzít jed. Za přečtení rozhodně stojí a doufám, že brzy budou další díly. Jako hodně akční oddechovka SUPER.

05.02.2024 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Asi to chtělo čas. Zvyknout si na Lottie a její zlozvyky není snadné, ale tentokrát jsem tak nějak stál na její straně. Asi mi připadala lidštější než v předchozích dílech. A i tým začal pracovat sehraněji a držel víc při sobě (snad i z důvodu zastupujícího superintendanta, kterého nikdo moc nemusí).
Samotný případ měl spád a byl dobře propletený. Odhadnout, kdo může za únosy a vraždy, stojí Lottie a její tým nemalé úsilí.
Docela se těším na další případy této "svérázné" inspektorky a věřím, že se nudit nebudu.

24.08.2023 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Nevím proč, ale něco mi na těchto případech inspektorky Lottie baví. Vztahy v týmu jsou stále hodně prazvláštní a myslím, že kdyby vše bylo v souladu, byly by i případy snáze řešeny. Podobně jako u série Börjlindových i zde se řeší případ uprchlíků ze země a hrůz, co se za války (v Kosovu) dělo. Jak na lidech, lidských bytostech se dá vydělat a kouká se na ně, jako na věc, na kus hadru, který ani nestojí za slovo. Jak si někteří hrají na bohy a mají pocit, že si mohou dovolit vše.
Ano, tento díl byl asi o něco lepší, než první a opět se zde řešilo nepříjemné téma. Opět do toho byla zatažena rodina inspektorky a když se nad tím vším člověk zamyslí a uvědomí si, co všechno, krom vyšetřování musí řešit, snad i nad jejími zlozvyky musí člověk přimhouřit oči.

17.08.2023 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Za mě trochu zklamání. Čekal jsem od závěrečného dílu trilogie trochu víc. Hodně se to rozvětvovalo a ke konci, jako kdyby už nebyl čas s tím něco udělat.

03.06.2023 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další z knih, od kterých se nemůžete odtrhnout. Opět strhující, brutální (a tentokrát snad až příliš). Ale to je v této sérii celkem běžné. Opět si člověk říká, "Jsou to ještě vůbec lidi?!"

03.06.2023 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha Vás prakticky od začátku vtáhne do děje a má spád. S přibývajícím časem nemůžete přestat číst a čekáte, co příjde a co bude dál.
Postupně se člověk vžije do Jasena a do jeho života a říkáte si, jak byste Vy nastalou situaci řešili.
Myslím, že tato kniha je hodně o lásce, o rodině, o citu a k zamyšlení. Rozhodně ji vřele doporučuji k přečtení. Za mě hodně povedené sci-fi.

30.03.2024 5 z 5

To To Stephen King

U této knihy se ukazuje, jaký je Stephen King spisovatel. Dokonale a nenásilně dokáže popsat každý detail a po celou dobu má kniha spád. Ano, některé pasáže jsou trochu (možná až zbytečně) zdlouhavé, ale napětím a příběhem samotným, nechává čtenáře stále v očekávání, jak se to bude vyvíjet dál.

Na konci knihy jsou části (Beverly), které mi, přinejmenším, překvapily a rozhodně jsem je nečekal, ale i to asi patří k době, kdy byla kniha napsaná.
Závěrem bych snad jen dodal, že za přečtení kniha určitě stojí a zcela jistě to bude jedna z mnoha knih, které od tohoto autora budu číst.

07.03.2024 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Velmi pěkné. Má to spád, výborný děj a vše je skvěle popsáno.
Rozhodně dobrá volba sci-fi k četbě nebo poslechu.
Film jsem zatím neviděl a nutno říct, že bude mít co dělat, aby se této knize aspoň z části vyrovnal.

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

I když byly pro mě některé pasáže nezáživné, určitě velmi pěkné pokračování a postupně se to slušně rozjelo. Už se těším na závěrečný díl.

03.06.2023 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Ernest Goodbody působí jak Fantozzi a stoletý stařík v jednom. Jeho naivita a smysl pro spravedlnost je ze začátku hodně vtipná a člověk se tlemí od ucha k uchu. Postupem času to však pro mě ztrácelo grády a už mě to tolik nebavilo.
A přesto, že mě to asi úplně ze židle nezvedalo, tak jsem si knihu užil a pohled na válku z pohledu účetního byl přinejmenším osvobozující.

16.05.2024 3 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Druhý díl byl o mnoho lepší. Hlavní hrdina je proti Lewenhartovi úplně jinde. Sympaťák, který pochází z jiného města na pilířích, je na svém místě a snaží se ostatním pomáhat, i když ani on sám to v životě nemá jednoduché. Díl se mi líbil. Má spád a sestup na povrch, kde je nestvůr víc než dost odhalí i jiná tajemství...

26.03.2024 4 z 5

Divím se, že jsem tak veselý Divím se, že jsem tak veselý Johannes Mario Simmel

Určitě hodně zajímavá kniha. Charaktery jednotlivých postav a doba, ve které se to celé děje nutí k zamyšlení. Některé myšlenky jsou jistě poplatné i v současnosti a člověk si říká, jak by se sám zachoval, kdyby se do takové situace dostal.
Tohoto autora si zapamatuji a rád si od něj v budoucnu ještě něco přečtu.

12.01.2024 4 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Asi je správné, že se všem nemůže líbit všechno. Bohužel pro mě, ze 4. knih, budu-li počítat i Seržanta, byl jediný díl, který se mi celkem líbil a to byl Veterán. Další díly po něm byly čistě militaristické a samý "rozkaz" a "provedu". Válka s tanky a magií bez jakékoli vzdušné podpory (což mimochodem trochu nechápu). Je škoda, že po Veteránovi se to hodilo na úplně jinou a pro mě nezáživnou (gumáckou) kolej. 2 hvězdy max a budu jen doufat, že Žamboch není do těch oficírů zamilovaný i v ostatních knihách.

25.10.2023 2 z 5

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

Další díl a vím, že asi půjdu trochu proti proudu nadšených komentářů , ale nemůžu říct, že bych by tak unešený. Možná to mám jen já, ale těch postav a lodí už je tam tolik, že kromě těch hlavních, už ostatní ani tolik neřeším. Příběh pokračuje, ale tak nějak se nám to nikam moc neposunulo a je to v podobném módu jako díl první.
A ještě jedna věc, kterou trochu nechápu. Oslovení Kapitánka nebo Desátnice je proti češtině? Když se jedná o ženu? Výraz "doktorka" je v knize normální (proč to tedy není doktor? ).
Další díl určitě dám a věřím, že se děj posune a že mě bude bavit o něco víc.

08.09.2023 3 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Detektivně-bitevní první díl této série. Postupně se seznámíme s posádkou a i tím, jak dokážou být Korzáři (vesmírní piráti) zatraceně nepříjemný protivník. Evidentně se jedná o začátek série a nemůžu úplně říct, že bych byl úplně nadšený. Věřím, že další díly (kterým dám určitě šanci) mě více pohltí a vtáhnou do tohoto vesmírného dobrodružství.

01.09.2023 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Ožehavé téma, o kterém se raději moc nemluví. Za to si první díl série zaslouží plus, ale bohužel moc dalších jich není.
Inspektorka Lottie je trochu zvláštní vyšetřovatelka. Její touha po alkoholu, cigaretách a prášcích (pravděpodobně z důvodu úmrtí jejího manžela Adama) je asi nejdominantnější charakteristika její postavy. Překvapilo mě i ne zrovna přátelské ovzduší v jejím týmu a to už vůbec nemluvím o jejím nadřízeném, který se chová hrubě a inspektorku v jednom kuse ponižuje.
Nedá se však říct, že by byla detektivka vyloženě špatná. Vyšetřování se dotkne mnoha postav a určit, kdo je vrahem a o co všechno jde, není snadné.
Závěr s chlapci byl trochu navíc, ale ...... uvidíme, co nám nabídnou další díly.

12.08.2023 3 z 5