brizaaborovice brizaaborovice komentáře u knih

Matky, synové a milenky Matky, synové a milenky Michael Gurian

Bavily mě mytologické části a příběhy. V knize je i plno dílčích úkolů a otázek k zamyšlení a zpracování, dá se s ní pracovat po delší dobu. Je založená na Cestě hrdiny.

10.07.2019 5 z 5

Buď chlap. Příručka opravdového muže Buď chlap. Příručka opravdového muže Jonathan Catherman

Dobrý dárek pro teenagery: jedna dvojstránka = jedna dovednost.

25.02.2019 4 z 5

Uber a Airbnb mění svět Uber a Airbnb mění svět Brad Stone

Aktuální téma, zábavná novinařina.

28.01.2019 5 z 5

Uvědomělý život Uvědomělý život James Hollis

James Hollis je psycholog specializovaný "na druhou půlku života". Knihu by si ale měl přečíst každý, kdo přehodnocuje, co je důležité a co není. I pro mě, coby relativně mladšího čtenáře, byla přínosná. Nedodržovala jsem čtení jedna kapitola/jeden den, ale spíš jsem se ke kapitolám podle potřeby vracela.

28.01.2019 5 z 5

Typologie osobností u dětí Typologie osobností u dětí Šárka Miková

Super, hodně mi to jako pedagogovi pomohlo. MBTI typologii jsem znala i předtím, ale aplikovat ji na děti a v rámci vzdělávání pro mě byl nový rozměr. Hodně pomůže s tím, co od koho lze chtít a ne, jak motivovat, jak hodnotit nebo nehodnotit, jaké role ve skupině komu navrhnout, nebo jakým směrem koho rozvíjet.

Orientace v přírodě Orientace v přírodě Tristan Gooley

Autor je chvílemi trochu rozvláčný, ale i tak je text plný zajímavých faktů. Naučí vnímat krajinu kolem jinak.

Jak rychle porozumět druhým Jak rychle porozumět druhým Paul D. Tieger

Na MBTI docela ujíždím a tady u té knihy oceňuji:
1) tipy, jak s každým typem komunikovat
2) kapitolu o extravertním a introvertním cítění
3) tipy, jak rychle jednotlivé typy odhalit :)

Jóga podle čaker Jóga podle čaker Anodea Judith

Super! Pomohla mi uvědomit si, ve které pozici se pracuje se kterou čakrou. A jak. Protože se józe věnuji už celkem dlouho, oceňuji i "vodítka" na upřesnění pozic.

Tady a teď Tady a teď Alexandra Frey

Mindfulness v praxi.

Malá bojovnice Malá bojovnice Jennifer Adams

Knížka je spíš pro dospělé než pro děti. Je to taková ta knížka, co dává sílu dospělým ženám a stará se o jejich vnitřní dítě. Dá se asi i číst s dětmi, ale přijde mi hlavně jako dobrý dárek pro ženy, které potřebují povzbudit.

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

Hodí se pro lidi, které čeká vyklízení, i pro ty, kteří chtějí mít méně věcí a potřebují odněkud začít. Bavil mě přístup autorky, určitě je inspirativní pro lidi jakéhokoliv věku. Kniha je něčím hodně skandinávská, lidi v ČR mi nepřijdou tolik individualističtí. Dá se číst i jako memoáry i jako sonda do života ve Švédsku.