bovinka bovinka komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

První kniha od tohoto autora. Možná jsem čekala víc. Ve srovnání s Miléniem a Hypnotizérem mi to přišlo poměrně těžko rozjíždějící. A než jsem se začetla dalo mi to. Ale závěr byl strhující a nedovolil mi knihu odložit.

06.08.2012 4 z 5

Putování mořského koně Putování mořského koně Petr Šabach

Další z mých oblíbených šabachovek

04.05.2012

Robin Robin Zdena Frýbová

Pomalu dočítám. Jsem asi zklamaná, čekala jsem něco více čtivějšího a snad i humornějšího.

24.04.2012 3 z 5

Deník: Leden - Duben 1943 Deník: Leden - Duben 1943 Ruth Laskier

Po strašně dlouhé době jsem se ke knížce dostala a přečetla ji asi za hodinku. Líbilo se mi vyjadřování autorky a pohled na situaci a i to, jak to s nadsázkou komentovala. Velmi dobrá grafika knížky i fotodokumentace. Jen mě asi zklamalo obsáhlé komentování, úvod knížky - kned v ůvodu se totiž dozvíte nejzásadnější ukázky z knížky.

13.03.2012 4 z 5

Má rád hudbu, rád tančí Má rád hudbu, rád tančí Mary Higgins Clark

Knížku vřele doporučuji, je lepší a tajemnější než film. Já osobně jsem byla nadšená. Myslím, že na aukru by se sehnat dala:-)

25.01.2012 5 z 5

Skvělé místo pro smrt Skvělé místo pro smrt Ann Granger

Perfektní a napínavé. Ann Granger je detektivkou od detektivky čím dál lepší

21.01.2012 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Na tuto knihu jsem se těšila. Asi mě zklamalo, že chyběl ten skvělý humor jako u Budžese a Oněgina. Ale jinak výborně napsané. Nadchlo mě desatero uvedené v knížce

06.01.2012 4 z 5

Vražda na Den díkůvzdání Vražda na Den díkůvzdání Lee Harris (p)

Napínavá, čtivá detektivka. Bez hrůzostrašného násilí. Doporučuji

24.11.2011 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Knížka napínavá. Hypnotizér byl pro mě lepší a Milénium vede.

04.11.2011 4 z 5

Čtyři slepé myšky Čtyři slepé myšky James Patterson

Napínavá zápletka. Jako vždy. Jediné, co mi nesedlo bylo to, že příběh byl zasazený do prostředí armády. Ale za to autor nemůže:-)

06.09.2011 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Po několika knihách Viewegha, které mě zklamaly, mě takhle docela nadchla. V některých situacích jsem se bavila a přidávám se k dalším komentujícím-dulu jsem ze srdce nenáviděla

22.08.2011 4 z 5

Žofka Žofka Miloš Macourek

Žofku jsem poprvé četla, když vycházela na pokračování v Ohníčku. Těšila jsem se pokaždé na další číslo a další příběh. Kouzelné čtení a super ilustrace a taktéž Večerníček. Přiznám se, nejsem obdivovatelka A. Borna (asi za to může výstava ve třetí třídě, kdy jsem se těšila na dětské obrázky a viděla samé abstraktní obrazy a hrozně mě bolela hlava), ale jeho Večerníčky miluju

14.08.2011 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Souhlasím s tím, že Milénium bylo lepší. Ale určitě jsem se perfektně začetla

06.06.2011 5 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Nevím, jak přesně to charakterizovat. Nesvatbová nepatří mezi mé oblíbené. Knížka mi přišla povrchní a neustále se točila dokola. Zasmála jsem se upřímně jednou.

26.04.2011 3 z 5

Deník sestry Lídy Baarové Deník sestry Lídy Baarové Adam Georgiev

Velmi zajímavé, i když některá srovnání s jinými deníkovými hrdinkami( A. Frankovou..., ) trošku chaotické. Vždy přemýšlím o tom, jak vyspělé jsou zápisy mladých v době války.
Pro mě též nové informace o Lídě Baarové a její sestře.

17.03.2011 4 z 5

Sex po telefonu aneb Nezavěšujte se Sex po telefonu aneb Nezavěšujte se Irena Obermannová

Má oblíbená od Ireny Obermannové, vtipná. Doporučuji

16.03.2011

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Skvělý román, bohužel s nádechem smutku, ale stojí za přečtení

09.03.2011 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Četla jsem ji ve škole a mám na ni docela hezké vzpomínky

04.03.2011 4 z 5

Tajný přítel Tajný přítel Jindřiška Ptáčková

Na tuto knížku si vzpomínám. A hru na Tajného přítele jsme hráli podle ní:-)

23.02.2011 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Moje milovaná kniha. Z téhle knížky si pamatuji asi nejvíc povídek. Trochu mi to připomíná naši rodinu:-). Perfektní humor. Jediné, co mi vadí je, že nová vydání ilustruje Adolf Born

20.02.2011