Booky84 Booky84 komentáře u knih

Život se psem není pro kočku Život se psem není pro kočku Petra Macková Hrochová

Příjemné čtení o dalších životních dobrodružstvích buldočka Evžena, jeho psí parťačky Belly a nového člena kocoura Rapla, který je prostě svůj, jak jen kočky umí. Kniha se mi líbíla, je to prostě pohodovka, při které jsem si odpočinula i se občas zasmála a některé příhody i vyprávěla kolegyni v práci, která má vlastního buldočka a na oplátku mi vypráví, co provedl zase on. :-) Vůbec bych se nezlobila, kdyby vyšlo další pokračování. Čteno jako e-kniha.

26.07.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Příjemná a nijak uspěchaná detektivka, kde nejsou žadné potoky krve. Přesně na tohle jsem od autorky zvyklá, a proto si její knihy postupně půjčuji v knihovně. Jsem ráda, že se Bergman vrátil zpět do Čech a ještě ke všemu do krásných Beskyd, které jsem již parkrát navštívila. Odhalila jsem motiv, ale vraha ne, ale to mi nevadí, protože čtení jsem si užila.

23.07.2023 5 z 5

Irské duchařské historky Irské duchařské historky Patrick Byrne

Zajímavé čtení, povídky jsou krátké, takže jsem je četla zrovna, když jsem měla náladu.

16.07.2023 3 z 5

Případ přelétavého starožitníka Případ přelétavého starožitníka Miroslav Macek

Knižní jednohubka na jedno odpoledne/večer, na kterou jsem narazila v knihovně. Je to spíše vyprávění o životě starožitníka, který se velmi dobře orientuje ve svém oboru, ovšem daleko více se zajímá o ženy, dobré jídlo a pití a tak nějak se připlete k vraždě. Žádné velké vyšetřování v knize nehledejte, jedná se o pohodovku, která sice nemusí čtenáře úplně nadchnout, ale ani nijak neurazí.

15.07.2023 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Další skvělá knižní jízda s Kim a jejím týmem. Na knihu jsem se moc těšila, jak jsem viděla, že ji mají volnou v knihovně, tak jsem si pro ni musela jít. :-) Kniha je jako vždy čtivá a to nejen díky krátkým kapitolám, ale i autorčinu umu. Rozuzlení pro mě bylo překvapivé a to mám ráda, když to nakonec je jinak, než jak jsem si sama myslela. Knihu doporučuji a jsem zvědavá nejen na další díl, ale i na vývoj jednotlivých postav a co s nimi má ještě autorka v úmyslu.

15.07.2023 5 z 5

Senzační příběhy Čtyřlístku 2002 Senzační příběhy Čtyřlístku 2002 Ljuba Štíplová

Všechny příběhy pro mě byly nové a o to krásnější. Tuhle čtveřici mám prostě ráda a líbí se mi jejich dobrodružství. Při čtení vypnu a jen si užívám obrázky a chvíle pohody.

15.07.2023 5 z 5

Dívka, která kopla do vosího hnízda (komiks) Dívka, která kopla do vosího hnízda (komiks) Denise Mina

Tohle byla skvělá komiksová jízda! Nejraději mám samozřejmě konec, jak to vše zapadne do sebe. Po přečtení komiksů mám chuť si opět přečíst celou sérii znovu a přidat i další pokračování.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Denise Mina

Nejprve mě strhla obálka a pak celý komiksový příběh. Úžasné čtení, stejně jako psané knihy. Lisbeth je prostě neuvěřitelná, hned jdu číst poslední díl.

Muži, kteří nenávidí ženy II Muži, kteří nenávidí ženy II Denise Mina

Milénium je prostě úžasná série a komiksové zpracování je taková krásná třešnička na knížním dortíku. Skvělý komiks, prostě nádhera.

Muži, kteří nenávidí ženy I Muži, kteří nenávidí ženy I Denise Mina

Četla jsem knihy, viděla filmy a teď ještě komiks, který je skvělý. Líbí se mi kresba i krátké dialogy - půjčila jsem si hned všechny díly. :-) Kdo má rád Milénium, tak tomu se určitě bude líbit i komiksové zpracování a já jdu hned na druhou část - nechápu, proč první díl rozdělili na části?!

Doktore, to se teda povedlo! Doktore, to se teda povedlo! Patrick Taylor

Lehce čtivé a krátké povídky, bohužel mě osobně tento díl příliš nezaujal, vhledem k tomu, že čtu knihy ze série postupně. Na druhou stranu, pokud by se jednalo o první knihu, tak si nejsem úplně jistá, že bych v sérii pokračovala... Přijde mi zvláštní najednou vložit povídkovou knihu doprostřed série... Snad další pokračování naváže na předchozí knihu.

10.07.2023 3 z 5

Temná magie Temná magie Linda Chapman

Krásné vyprávění, které se mi líbilo ze všech dílů nejvíce. Škoda, že není další pokračování, protože bych si ho s chutí přečetla. Celá série je čtivá, milá a poučná.

09.07.2023 5 z 5

Znamenité příběhy Čtyřlístku: 1999 Znamenité příběhy Čtyřlístku: 1999 Ljuba Štíplová

Opět krásné příběhy s mojí oblíbenou komiksovou čtyřkou. Při čtení se vracím zpět do dětství a ráda zažívám kreslená dobrodružství s hlavními hrdiny.

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Na knihu jsem se těšila, protože jsem velká milovnice koček, bohužel moc koček v knize není a celkově mi ani nepřišla příliš vtipná, škoda.

09.07.2023 3 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Robert Graves

Zajímavá kniha, která sice není k přečtení na jeden nádech, ale poslouží ke studijním účelům či samovzdělávání. Já po knize sahám, když si chci přečíst některé určité mýty nebo ty, které ještě neznám.

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Nějak nevím, co si mám vlastně o právě dočtené knize myslet... Je sice celkem čtivá, ovšem Baxterová mi úplně nesedla a u postavy Rouche jsem pořád čekala, co vlastně skrývá. Děj mi přišel hodně brutální a tak nějak přitažený za vlasy. Série má naštěstí už jen jeden díl, tak až na něj narazím v knihovně, tak si ho půjčím a uvidím...

09.07.2023 3 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Hezká a čtivá kniha pro všechny romantiky a milovníky jídla. Před lety jsem Řím navštívila a díky knize jsem mohla procházet některá místa společně s hlavními hrdiny. Kdo si chce přečíst milé a lehce plynoucí dobrodružství o hledání toho správného cukroví na svatbu v kulisách Věčného města, tak touhle knihou rozhodně nesáhne vedle.

04.07.2023 4 z 5

Čtyřlístek a záhadná karta Čtyřlístek a záhadná karta Ljuba Štíplová

Krásné dva příběhy - jedinečná dobrodružství jde zažít jen s touhle skvělou čtveřicí.

03.07.2023 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Skvělý a čtivý díl, na který jsem byla moc zvědavá, protože je v něm opět postava Millie, kterou jsem si oblíbila hned v prvním dílu. Kniha se čte lehce a stránky rychle běží. Celá série je moc povedená a všem ji doporučuji.

03.07.2023 5 z 5

Jak dostat tatínka do karantény Jak dostat tatínka do karantény Vojtěch Bernatský

Milé čtení, ze kterého je cítit pozitivní duch i nálada samotného autora a jeho rodiny, hlavně dětí, jejichž hlášky jsou skvělé a mnohdy jsem se zasmála i nahlas. Takové krásné čtenářské pohlazení a já za něj autorovi moc děkuji.

01.07.2023 4 z 5