Bookworm345 Bookworm345 komentáře u knih

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

(SPOILER) Přijde mi, že mě to bavilo o trochu víc, než je normální, protože do poloviny to vypadá zhruba takhle:

Mare je nas*aná- rozbíjí nádobí (rip Mavenovy talíře :(
Mare je nas*aná- povídá si s Mavenem a snaží se ho naštvat
Mare je na*raná- dělá sedy lehy s pouty na rukách
Plus tam je pár kapitol z pohledu Cameron, která mě zas tolik nezaujala, ale jedna z jejích hlášek mě dostala:
"Už tak jsem se musela vyrovnat s ufňukaným chodícím hromosvodem. Nehodlala jsem se vypořádávat ještě s depresivním princem škrtni sirkou."
...
Asi bych stejně víc přivítala, kdyby to bylo z pohledu Farley, tu mám radši. Po polovině je Mare konečně na svobodě a chvíli se to rozjíždí a je tam tuna akce a chvilku nic.
Ke konci tam jsou kapitoly z pohledu Evangeliny, která je naprosto cool postava s cool schopnostma, doufám že se o ní v dalším díle dozvíme víc.
Celkově se mi na téhle sérii líbí ta organismu těch rodů a schopností. (Je to sice dost opotřebovaný téma, ale je to fajn)
Maven je docela dobrej záporák, ale stejně jsem tým Cal, říkejte si co chcete.
Doporučuju přečíst, vůbec to není špatná série.

20.04.2024 3 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Jéžiš, tak tohle bylo utrpení. Začátek a konec byly takové průměrné. Ale jinak to bylo strašně nudný, nezáživný, nezajímavý, nic se tam nedělo. Worldbuilding takový nijaký, nedotažený. Dost věcí tam nedává smysl třeba, že Havrana a Isobel někam vedou a drží jim ruce za zády a oni se přitom zvládají držet za ruce a spřádat plány o tom jak utečou, nikoho ze záporáků to překvapivě vůbec nezajímá.Ta romantická linka tomu ještě přidává na trapnosti. Celkově měla docela potenciál, ale nevyužitý. Postavy taky žádná sláva, k nikomu z nich jsem si nevytvořila žádnej vztah.
Je to prostě plagiát acotaru.
Ale zase musim říct, že Margaret Rogerson má docela solidní smysl pro humor a některé situace jsou celkem úsměvné.
Miluju Kouzla rodu Thornů, Vespertina byla taky docela fajn, ale tohle byla hrůza. Fujky, musela jsem mezitím na střídačku číst jinou knihu, abych to přečetla.

20.04.2024 1 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Mě se to líbilo. Ale zase to tolik a nehajpuju. Je to fajn příběh co zabaví, ale má svoje mouchy. Třeba ten retardovaný systém. Doslova rozdělit společnost do pěti frakcí, aby se "zabránilo válce" když si frakce stejně navzájem lezou do zadku a nakonec se začnou i rafat, to je postižený nápad/plán hodný Aelin Galathynius a Brumbála. Na druhou stranu se mi líbila ta myšlenka toho, že v tomhle světě prostě chcete a musíte někam patřit, jinak skončíte na ulici jako chudí a frustrovaní odpadlíci. A to je věc, kterou si dokážeme převést i do našeho světa.

Romantická linka u mě tady vyhrává titul té nejvíc shitové romantické linky z knih co jsem četla tenhle tok. Ten vztah mezi Tobiasem(Čtyřkou) a Tris působí tak strašně divně. Ani nedokážu úplně přesně popsat proč.
Tobias se teda chová hrozně divně. Chvíli si ní chce být a chvíli je to necitlivej parchant.(Upřímně se omlouvám všem fanynkám, který na něj mají fiktivní crush.) A Tris...o té moc nevím co si mám myslet. Mě nijak neštvala, ani mě nějak extra nezaujala. Ke všem postavám tady jsem si prostě nic moc nevybudovala.

Bavil mě ten trénink u Odvážných, jak si Tris postupně začala vést dobře a jak se mezi nimi začala cítit dobře a že tam patří. Ta scéna s lanovkou obzvlášt.

Jinak má celkem dobře autorka celkem dobře rozehráno na další díl, závěrečný útěk/souboj mě bavil.
Ale stejně zatím 3*

23.03.2024 3 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

(SPOILER) *hluboký povzdech*
Nevím, co si o tom mám myslet. Je na tom hrozně vidět, že to je prvotina. Styl psaní byl ze začátku hrozně divný(což se dalo čekat) ale pak jsem si na něj buď nějakým způsobem zvykla, nebo se autorka zlepšila. Teď něco málo k hlavní hrdince. Ta má hrozně divný rádoby smysl pro humor, až někdy působí hrozně otravně. I když, některé její hlášky jsou super, to musím uznat. Štvalo mě, že ona vlastně hned potom co zkolabuje a probere se v nemocnici, tak asi třikrát za sebou zdrhne speciálním jednotkám, které se ji snaží chytit. Podotýkám, že jí je 17. A prostě to nevypadalo uveřitelně. Dobře, má superschopnosti, ale zjistila to asi před deseti minutama, sakra. Po honičce jako prase má ta holka pak chvilku klídek a hned jde zase do akce. Konkrétně se úspěšně dostane do nějaký zabezpečený budovy a někoho tam pokosí, i když vůbec netrénovala. A ten závěrečný útěk v autě s poutama na rukách asi ani nebudu komentovat. (V té době už za sebou měla nějaký výcvik, takže to aspoň dávalo smysl trochu víc)
Celou dobu jsem měla pocit, že čtu nějakou fanfikci z Wattpadu. Vemte si ten nejvíc klišé akční film co vás napadne, zkombinujte to se Stranger Things, dejte tomu úroveň wattpadové fanfikce a voilà máte tady Projekt Alfa. A romantická linka byla taky divná. Prostě si něco řekli, pak že spolu zdrhnou z tý laborky a pak najednou že se milujou, no to jsem fakt moc nevěřila.(Prostě je to prvotina, njn) Nápad ale fajn a obálka taky. Další díly si asi přečtu, protože mě zajímá jak bude pokačovat příběh a jak se autorka zlepší ve psaní atd. Krásné dvě hvězdičky

11.02.2024

Let přes kameny Let přes kameny Natalja Ščerba

Druhý díl je za mě lepší než ten první. Je tady víc akce, dozvídáme se další informace o dvoutvářném světě atd. Postavy mi pořád přijdou fajn. To je asi jediná série Natalji Ščerby kde nejsou postavy okopírované z Časodějů. Prostě super.

03.11.2023 5 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Je to úžasná kniha. Někdy sice pěkně drsná, ale to mi tolik nevadilo. Má zajímavej nápad s těmi stromovými sirénami a jak se normální kluk zamiluje do jedné z nich. Měla jsem přečteno za den.

10.09.2023 5 z 5

Hrozba z minulosti Hrozba z minulosti Radmila Tomšů

Z téhle knihy jsem docela dost zklamaná. Zaujalo mě to téma o Strážcích, kteří chrání náš svět před tvory z jiných dimenzí, ale v knize je ten systém strážců nepropacovaný a hrozně špatně napsaný a podaný. Taky jsem se chtěla zmínit o zasazení děje. Nemůžu si pomoct, ale kombinace začátku padesátých let, socialistické ozdravovny, Šumavy a řádu lidí kteří chrání náš svět před bytostmi z jiných dimenzí je prostě divná. Postavy mě moc nezaujaly a romantická linka taky stojí za prd, protože se vyvíjí moc rychle. I když se v průběhu knihy dozvídáme celkem dost informací o minulosti hlavní hrdinky, stejně mi to přišlo neúplné. (Btw, dost by mě zajímalo jak se vůbec dostala ke strážcům a jaký byl její výcvik atd.....chtělo by to prequel, třeba i špatný, ale prostě prequel). Docela mě překvapilo, že je to zařazené mezi "pro děti a mládež". Jak tady tak v knihkupectví. Za mě je to spíš šiťácká young adult kniha jak vyšitá. Dávám 2*. (Tolik potenciálu. Achjo)

13.08.2023 2 z 5