Books_by_Dee Books_by_Dee komentáře u knih

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Jé, tohle byla ale milá oddechová romantika, která mě překvapila tím, že byla i docela spicy, spíše ke konci, ale přeci. Tenhle první díl série na mě čekal v knihovně nějaký ten pátek, ale konečně mi přišla pod ruku a sedla do noty.

V knize potkáváme malou Olive, která se zamilovala do nejlepšího kamaráda svého bratra Jasona Thorne. Jason vzhledem k tomu, že byl starší její lásku neopětoval a bral ji spíše jako tu „maličkou“. Osud jejich cesty však rozdělí a Jason se stěhuje do Kalifornie. O několik let později je však stejný osud dá znovu dohromady. Olive je totiž úspěšnou autorkou romantické knihy, která čeká na své zfilmování, a právě Jason má hrát ve filmu hlavní roli. Začínají se spolu více vídat a přesto, že ji Jason stále říká „maličká“ začíná si uvědomovat, že už zas tak maličká vlastně není a začíná k ní něco cítit.

Jasona jsem si naprosto zamilovala, hlavně to jeho oslovení „maličká“ to mě přišlo děsně roztomilé. Kniha mě opravdu začala bavit ve chvilce, kdy se v ději objevil nápad s předstíraným vztahem. Tenhle trope já prostě miluju. A v knížce mě také bavila Lucy, kamarádka Olive (o té je příběh v druhé knize série).
Ale ano bylo tam pár klišé a některé dějové linky mě přišly zbytečné, proto knížka nemá plný počet hvězd , ale rozhodně bych knihu doporučila dál.

V listopadu vyšla u Mystery Press autorčina stand alonka Manželství pro jednoho, na kterou se také chystám. A v únoru nás čeká pokračování série – Nenávidím tě, Adame Connore.

13.12.2023 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

V prvním díle Lov se znovu shledáváme se Summer, sestrou Deana (3. díl Off Campusu), která je už delší dobu zaláskovaná do hokejisty Collina Fitzgeralda. Tihle dva by nemohli být více odlišní, tedy na první pohled. Summer by totiž kdekdo mohl považovat za hloupou bohatou párty holku, a i Collin pronese na její osobu zrovna nehezká slova při Silvestrovské párty, a právě Summer ho slyší a tak se odmiluje, nebo si to teda namlouvá. Náhoda nebo osud, ale Summer končí jako jeho spolubydlící. Nikdy kluky neloví, takže nehodlá lovit ani Collina. Už tak toho má dost s novou školou, novým „divným“ učitelem a přípravou módní přehlídky.

PANEBOŽE! Miluju Elle Kennedy. Knížku jsem přečetla za jeden jediný den, protože prostě nešlo přestat. Elle tohle umí. Dostane mě do děje a já se z něj nemůžu vymotat.

Summer jsem si zamilovala hned, miluji bláznivé holky, co se nebojí říct, co si myslí, ale Collin – ten mě v tomhle díle trošku štval a jenom kvůli němu knížka ztrácí půl hvězdy. Jestli ji chceš, tak ji to ŘEKNI a nečekej, až ti ji sebere někdo jinej

Jsem ráda, že je knížka součástí universa a potkáváme se napříč knížkou s postavami, které známe s Off Campusu, ale zároveň potkáváme nové postavy, o kterých budou knihy v Briar U.

13.12.2023 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Jediný seriál, který v současné době, teda vlastně už tak 12 let, sleduju, je seriál Chirurgové, takže tahle romantická knižní série z nemocničního prostředí mě nemohla chybět v knihovně. Od autorky Avy Reed jsem ještě nic nečetla, přestože její Truly - Madle - Deeply docela knižním světem hýbalo, mě nějak minulo (asi že jsem slyšela spíš negativní recenze).

Tenhle její počin pro mě byl však příjemným překvapením a hodnotím 5, protože tohle byla opravdu skvělá knížka, ve které nechyběly smutné části, vtipné části, trocha té erotiky, ale hlavně krásná love story.

Lauře se splnil sen a získala práci lékařky v nemocnici ve Phoenixu. Čeká ji tedy dlouhá pracovní doba, nedostatek spánku a těžká rozhodnutí. Taky ji čeká výzva v podobě jejího školitele, doktora Nashe Brookse.
Všechny postavy jsem si zamilovala, v podstatě celý lékařský tým, a o to víc se těším na další díly série, které jsou celkem 4. A ten cliffhanger na konci – panebože

Nutně potřebuji další díl, snad se dočkáme hned někdy na začátku roku.

20.11.2023 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

IG: @books_by_dee

Cane Brothers did it again Baronet vydává druhý díl série a autorce Meghan Quinn se opět podařilo napsat skvělou romantickou komedii, která vás několikrát během čtení dostane neuvěřitelně vtipnými scénami, ale hlavně na vás čeká krásná romantická linka, kterou obzvlášť ti, co preferují téma od nepřátelství k lásce, ocení.

JP a Kelsey jsou kolegové, ale chemie mezi nimi je cítit ve vzduchu na míle daleko. JP ji neustále pošťuchuje k tomu, že by to spolu měli zkusit. Kelsey chce vážný vztah a nemyslí si, že JP je ho schopen. A hlavně láska podle ní nepatří do kanceláře. Odlétají spolu na služební cestu do San Francisca a JP se jí snaží přesvědčit o tom, že není takový, za jakého ho má. Kelsey ale štve na JPm snad úplně všechno a nejvíc ji vadí to, jak s ní neustále flirtuje (a jí se to líbí) a ten jeho dokonalý vzhled (který ji nedá spát). Ona si ale stojí za svým, že si nejsou souzeni.

První díl Zas tak moc ho nežeru byl naprosto dokonalý a hodnotila jsem jej 5. Tenhle si vysloužil 4.5, ale to hlavně proto, že já v knížkách nesnesu, když hlavní postavy spolu nejsou schopni komunikovat, což tady bylo. V knížce nečekejte žádné velké dráma, ale hromadu vtipných scén, kdy jsem se při čtení opravdu od srdce zasmála. Čekejte větší slow-burn, ale neuvěřitelnou chemii.

JP a jeho sebevědomí , jo to je chlapec, kterému by snad žádná „normální“ ženská neodolala. Kelsey se tedy snaží odolávat, co jí síly stačí, ales Kelsey jsem měla trošku i problém, jelikož někdy až moc přeháněla a prostě nebyla schopná si vyslechnout JP. Jinak byla skvělá

V knížce není moc sexu, ale autorka nás neochutila o několik HOT scén, kdy například JP přivede Kelsey k orgasmu ve dveřích. Proto hodnotím 3 plamínky

Plusem v knížce také rozhodně vidím to, že se znovu potkáváme s Huxleym a Lottie z prvního dílu, ale i se dozvídáme hodně o Breakerovi, o kterém je 3. díl série a já už se na něj teď neuvěřitelně těším.

12.10.2023 4 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

IG: @books_by_dee

Jak jsem si se zpletla, když jsem si myslela, že první knížku série nic nepřekoná. Tiché vody mě naprosto převálcovaly a moje srdce mě bolí ještě teď, při psaní recenze.

V téhle knížce sledujeme příběh Brookse a Maggie, a to dokonce od jejich dětství. Maggie totiž v dětství zažívá traumatickou událost, po které přichází o hlas a nedokáže ani opustit stěny jejich domu. Brooks byl pro ni vždycky skvělým kamarádem, a to že tu pro ni vždy bude ji slibuje až na věky věků. Jejich přátelství se mění v lásku, ale jejich milostný příběh rozhodně nemá na růžích ustláno. Brooks totiž sám prožije tragédii. A je na nich, jestli se nechají smést vlnou osudu nebo budou bojovat proti proudu!

Tenhle příběh byl prozatím nejsilnější ze série, celé čtení jsem byla v očekávání a sledovala jsem příběh až skoro přes prsty. Bylo to temnější a autorka mě dokázala do příběhu, že jsem měla pocit, že vím, co cítí jednotlivé postavy a chtěla jsem na ně křičet, když mě naštvaly, smát se, když řekly něco vtipného, ale hlavně jsem s nimi chtěla brečet. Tahle knížka je neuvěřitelně silná, stejně tak jako hlavní postava Maggie. To, co si prožila, by si neměla prožít žádná holčička, která v té době má jediný sen, a to si vzít si nejlepšího kamaráda jejího bratra a běda, jestli si vezme tu hnědou kravatu, namísto té fialové, kterou chce ona. Nemůžeme se tedy absolutně divit, že se po takové události uzavřela do svého světa a ztratila hlas.

Celá série je naprosto dokonalá a já jsem ráda, že jsem dala do čtení.

17.09.2023 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

IG: @books_by_dee

Po přečtení dokonalého 1 dílu Návrh jsem se okamžitě začetla do 2 dílu série Off Campus PLÁN a zase jedna volná neděle znamenala, že jsem knížku přelouskala za jeden jediný den.

V téhle potkáváme sukničkáře Johna Logana, který prožije rychlovku s prvačkou Grace Iversovou a svět se mu tím obrátí o 360 stupňů. Uvědomí si, že Grace se mu vlastně i docela líbí a chtěl by mít vztah jako jeho kámoš Garrett s Hannou. No jo, ale to by Gracec nesměl odehnat. Po letních prázdninách se Grace vrací jako vyměněná a Logan má co dělat, aby mu dala druhou šanci.

Už jsem si v knížce dlouho tak neužila loudění kluka a odmítání holky. Grace mu tu druhou šanci prostě nechtěla dát zadarmo, přesto že její srdce jí radilo, ať se na vše vykašle a padne mu do náruče.

Opět tady máme také trošku rodinného dramatu na straně Logana, což ději jenom pomohlo. Nebyl to prostě jen jednoduchý děj s romantickou linkou.

Logan i Grace jsou úžasná dvojice, celá parta je vlastně skvělá. Úžasných scén není málo (a nemluvím jen o těch žhavých) za mě třeba úžasná scéna, když si Logan uvědomí, že se mu Hannah nelíbí, ale jenom se mu líbí její vztah s Garretem nebo jeho básnička, jejich seznámení, jejich první rande.

Všechno je to úžasně vtipné a romantické. Druhý díl byl skvělý, jako ten první, ale o trošičku méně. Proto dostává 4 .

03.07.2023 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

IG: @books_by_dee

Po úžasných dvou dílech hokejové sérii Off Campus z pera Elle Kennedy jsem se ihned vrhla do dílu 3 Skóre a budu upřímná a o ždibíček se mi díl líbil o něco víc než díl první. Ta chemie mezi Deanem a Allie byla přímo dokonalá a jeho nahánění bylo přímo dokonalé. Bylo to neuvěřitelně roztomilý, ale taky Too Hot To Handle (taková je moje poznámka během čtení, co si zapisuju).

V tomhle díle se Allie rozejde se svým dlouholetým přítelem a do cesty se ji jednoho večera plném alkoholu připlete do cesty sexy hokejista Dean. Dean je zvyklý střídat holky jak ponožky, ale jeden večer s Allie a nechce nikoho jiného, než jí.

Na to, jak jsem Deana neměla v lásce v posledních dvou dílech, tak tady jsem si ho naprosto zamilovala a Allie mě taky padla do noty. Bylo to takové celé víc reálnější a pro mě uvěřitelnější než Loganův díl. Je teda fakt že je zvláštní jak z kluka, který holduje sexu div ne každý večer, plánuje sexy trojku, tak najednou se z něj stane miloučkej chlapeček, který nechce jinou než tu jednu. Prostě Allie má zřejmě své kouzlo. Ta chemie mezi nimi byla úžasná, takže se vlastně nedivím. Allie mu taky nedala nic zadarmo a snažila se odolávat, ale já se jí vlastně vůbec nedivím, že podlehla. Já bych taky přicupitala k Deanovi

Nemám absolutně nic, co bych knížce vytkla. Byla to naprostá dokonalost.

03.07.2023 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

IG: books_by_dee

Pokud bych někde viděla pojem HATE-TO-LOVE tuhle knížku bych k ní přidala protože neznám knížku, která by mně k tomu tématu více seděla. Celý dej knížky úžasně plynul. Zamilovala jsem si oba dva hlavní hrdiny. Bylo to vtipné. Byla tam jedna úžasná erotická scéna. Nesnáším slow-burn romantiky, ale tady mě to nějak nevadilo, protože to jejich peskování mě bavilo snad víš než nějaká romantika. Měli mezi sebou úžasnou chemii.

V knize se potkáváme s Lucy a Joshuou, se dvěma kolegy, kteří spolu sdílí jednu kancelář, ale absolutně se nesnáší. Oba se začnou ucházet o stejnou vyšší pozici a tady teprve začíná pravý boj. Ani jeden se nechce vzdát a jejich časté hádky vedou k jednomu polibku ve výtahu (kdo nemiluje dobrou pusu ve výtahu) a oba si začnou uvědomovat, že k sobě možná necítí nenávist, ale co vlastně?

Říkal ji Jahůdko a to bylo děsně roztomilý a já se při každém takovém pojmenování culila na knížku, jako kdyby to říkal mě Čeká nás i klasické dramíčko na závěr, které pro mě bylo docela překvapením.

O víkendu jsem stačila zkouknout i film , který se (což jsem se trochu divila) docela držel knižní předlohy. A také musím doporučit. Lucy Hale je v něm úžasná a ten chlápek a jeho pekáč buchet, na to se také skvěle kouká. Takže na závěr doporučuji jak knížku, tak i film.

22.06.2023 4 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

#spolupraceknihydobrovsky

Tohle bylo WAU.

Jak už to u knížek většinou mám, hned od samého začátku shippuju hlavní dvojici , což tady měl být zřejmě profesor Nate a jeho nová chůva Swayze. Ale nesmíme tady opomenout ten fakt, že Swayze má přítele Griffina - potetovaného sexy motorkáře , který ji miluje a vždy vyslechne. Já teda i po přečtení nejsem rozhodnutá, s kým chci aby nakonec zůstala.

Swayze potkává Nata v ordinaci svého psychologa a má nějaký zvláštní pocit, že ho zná. Náhoda nebo osud, ale přihlásí se na pozici chůvy jeho novorozené dcery.

Nate měl ve svém životě dvě lásky -Morgan, lásku z dětství, která zemřela příliš mladá a Jennu - manželku, která zemřela při porodu jejich dcery. Nyní u něj začíná Swayze pracovat jako chůva a společně vzpomínají na jeho dětství a je sakra zvláštní, že i přesto že je Swayze o 15 let mladší než on pamatuje si, co zažil jako dítě.
Nate si začíná pohrává s myšlenkou na reinkarnaci a domnívá se, že Swayze je Morgan.

Tuhle krásku jsem zvládla za 2 dny přečíst a to z jednoho jediného důvodu - ten příběh je tak originální, že váš to nutí číst dál a dál, abyste se dozvěděli jak je tedy možné, že Swayze má vzpomínky jeho první lásky. Do toho tu je ten úžasný milostný trojúhelník, že když čtěte scény mezi Natem a Swayze cítíte tu chemii, ale zase když je Swayze s Griffem, tak fandite jim. Swayze si několikrát v knížce musí vybrat, zda pomůže Natovi nebo se bude věnovat svému příteli.

Já vám tuhle knížku 100 % doporučuji , protože se domnívám že jde o originální inteligentní erotický román, který vás určitě nezklame.

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Nesnáším tě, je mojí druhou přečtenou knihou od dvojice Keelandová a Wardová a rozhodně se mi líbila víc než Můj nejmilejší suvenýr. Vlastně ani nevím proč nehodnotím 5 hvězdičkami, tak moc se mi knížka líbila, a tak moc Vám jim doporučuji.

Tahle love story začíná tak trochu zvláštně – svatebními šaty, které hlavní hrdinka nachází v sekáči a v nich vložený romantický vztah s podpisem autora – od Reeda Eastwooda. Toho, se rozhodne vyhledat, ale hned při prvním setkání zjišťuje, že to není její vysněný romantik, ale arogantní chlápek a čistou „náhodou“ se také stává jejím novým šéfem. Cítí, že za jeho chováním musí být určitý důvod a chce ho odhalit.

Já jsem si čtení užívala. Jak Reed, tak Charlotte mě sedly do noty. Jen Reed mě občas lezl na nervy, ale zároveň s odhalením tajemství jsem ho i chápala.

Slzička mě sice i přes to „drámo“ neukápla, přesto to bylo velmi emotivní čtení. Na závěr měla knížka krásný epilog s větším posunem v čase.

13.12.2023 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Mariana Zapata a její slow burn romantika je zpět!

Já se zrovna ve slow burnu nevyžívám, ale ona je pro mě v tomhle opravdovou královnou a umí ten pomalu rozvíjející vztah krásně napsat, že se čtenář rozplývá od prvních stránek.

Její první letošní přeložená knížka Drahý Aarone mě zklamala (hodnotila jsem 3*), ale Dvojitým zásahem si mě opět dostala na svoji stranu. Tohle bylo skvělé. Mám jen pár drobných výtek, kvůli kterým nemůžu dát plný počet hvězdiček

Biancu by mohlo mnoho lidí odsoudit s tím, že se chovala dětinsky, hloupě a byla až moc nejistá, ale já jí to všechno snědla i s navijákem a naprosto ji rozuměla. Ono věřit někomu, kdo vám ublížil (i když nevědomě), je sakra náročné.

Zac byl fajn, ale občas mi lezl na nervy. Sakra, jestli ji chceš, TAK JI TO ŘEKNI. Podle mě prostě nedosahoval takových kvalit jako Lukov nebo Kulti. To jsou pánové s velkým P.

Ta romantika je v tom celým, ale neuvěřitelná. Je krásný sledovat to, jak si pomalu Bianca uvědomuje, že ho vlastně nikdy nepřestala milovat a zase Zac, jak si uvědomuje, že už Bibi není ta malá holka a že ji má vlastně rád.

20.11.2023 4 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

IG: @books_by_dee

Tak Melanie mě s novou knížkou rozhodně nezklamala, ba naopak, naprosto mě nadchla. Tenhle díl je zaručeně jejím nejlepším ze série III. generace.
Ava, poslední single potomek v rodině Callaghanů, si žije svůj spokojený život, je šťastná, že její bratři si našli skvělé partnerky, ale tohle není nic pro ni, ona je úspěšná businessmana a „světem mužů“ proplouvá s jedním úspěchem za druhým. Jednoho dne se potkává s Hunterem Owensem, který městem pouze projíždí, nikdy nepoznal, co znamená být členem rodiny, vždycky byl spíše tulákem. Vzhledem k tomu, jak to ty dva k sobě přitahuje, tak se domluví, že si spolu na chvilku užijí, ale pak si každý půjde svojí cestou. No alenic není tak snadné, když se do všeho připletou city

Všichni chlápci v sériích Melanie Moreland jsou sexy. Ale Hunter Owens je z nich ten nejsexovatější. něco na něm prostě bylo. Možná to byl ten věk (něco přes 40), jeho svalnaté tělo nebo to tak mám kvůli těm žhavým scénám, kterých v knížkách nebylo málo. Prostě on je pro mě Chlapem knížek MM.
Knížka je slaďoučká stejně jako všechny ostatní knížky Melanie, ale tahle mě přišla něčím jiná, prostě lepší.

Dá se číst i samostatně.

12.10.2023 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

IG: @books_by_dee

Tohle bylo úžasné čtení a naprosto chápu ta vysoká hodnocení. Někdo si možná stěžuje na delší a zbytečné pasáže, ale mě tam sedlo naprosto všechno.
Naomi utíká ze své vlastní svatby a odjíždí do Knockemoutu za svojí sestrou, dvojčetem Tinou. Tina se však od puberty vůbec nezměnila a poté co ji okrade a ukradne auto, zanechává ji v motelovém pokoji její 11letou dceru Waylay. Nyní je Naomi zaseklá v městečku bez auta, bez domova, bez peněz a s nepříjemným chlápkem jménem Knox na krku.

Knox by nemohl být větší mrzout, ale k Naomi ho to táhne neuvěřitelnou silou. Má snahu ji pomáhat a nenechat ji na holičkách. Naomi je zase zvyklá být tou „nejlepší dcerou“, zachraňovat každou situaci a všechno zvládnout sama. Zalíbí se ji však, že je poblíž někdo, kdo na ni dohlíží.

Já se zamilovala jak do Knoxe, tak do celého městečka Knockemout a těším se na další pokračování a příběh Nashe a Luciana, které nás čekají v nadcházejících letech (takže je zřejmě přečtu v angličtině, to čekání asi nedám).
Je to vtipné, sexy, roztomilé a čeká vás i nějaké to dramíčko.

12.10.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

IG: @books_by_dee

Když jsem jela na dovolenou do Itálie vzala jsem sebou právě Evelyn, proto je doba čtení delší, než je u mě obvyklé. Sedět doma na zadku, tak ji mám přečtenou za 2-3 dny, protože tohle byla dokonalost a absolutně chápu tu vlnu 5hvězdičkových recenzí.

S autorkou mám zkušenost s Daisy Jones & The Six (5) a Možná v jiném životě (4) a její další knížky rozhodně do konce roku zařadím na seznam. Teď už ale k Evelyn Hugo.

Stárnoucí hollywoodská hvězda Evelyn Hugo se konečně rozhodně prozradit svůj životní příběh a k sepsání jejího příběhu si vybere neznámou reportérku Monique Grantovou. Monique nabídku přijímá a z úst Evelyn se dozvídá vše o jejím životu plném skandálů s láskou spojených a o jejím životu u filmu.

Taylor je prostě Queen co se týče postav, protože při čtení má čtenář pocit, že osoba opravdu existovala a má chuť googlit vsi její příběh o stošest. Celá knížka má prostě takový vibe, že se děj musel stát a vše je tak moc reálné. Tohle byla naprostá DOKONALOST a já nemám ani nic, co bych vytkla.

Byla jsem vtažena do fiktivního světa královny filmového plátna a bylo mi prokázáno, že ne vše se děje, tak jak to může na venek vypadat. Ano, Evelyn Hugo měla sedm manželů, ale byl nějaký z nich její životní láskou? A co všechny ty kauzy? Opravdu se staly tak jak je bulvární plátky otiskly? Evelyn nám všechno prozradí.

Tohle je za mě jedna z TOP knížek, které jsem zatím v roce 2023 četla.

26.06.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

IG: books_by_dee
#spoluprace @knihydobrovsky jsem měla možnost přečíst si tuhle úchylárničku. Už jsem měla dost lochtáníčka a pusinek do vlasů, jak tomu bývá v typických YA romanťárnách. Já už na sobě cítila, že potřebuji víc, ale že moje víc začnu s Rinou Kent , to mě asi nenapadlo. Ale díky bohu za to, tedy díky Dobrovskýmu za to

Zvrhlého krále bylo na bookstagramu hodně a proto jsem taky měla potřebu si ho přečíst a začít s ním tedy tuhle Královskou elitní sérii. Jediné co mě mrzí, že jsem nečetla nejdříve 0 díl, ale já se k němu ještě dostanu. Protože TOHLE - TOHLE je. Já nemám slov.

První 2 kapitoly jsem si říkala - Sakra Andreo, do čeho si se to pustila, tohle je asi moc velkej skok do neznáma. Aiden je prostě hajzl prvního kalibru, jeho chování k Else je šílené, ale přesto všechno jsem mu po malých krůčcích začínala fandit. Elsa mě jako ženská postava hrozně bavila, protože mu nechtěla dát nic zadarmo. Choval se k ní jako blbec, šikanoval ji, ze střední školy ji udělal peklo a pak si myslí, že po něm s radostí skočí. To ego chlapský. Tady jde však holky feminismus stranou a naprosto chápu, že mu nakonec postupně a jistě podléhala. Baví mě všichni kluci z Elitní party a nemůžu se dočkat, až se dostanu k jejich příběhům. Takový Xander a Kim, tam to snad bylo všem jasný ne, že ji chce a jak já se těším až si o nich budu číst. Četlo se to přímo skvěle, miluju ty kratičké věty, kterými Rina tu scénu ještě úžasně dotvoří. Ale Rino, co ten cliffhanger na konci, co my to děláš.

Tohle je na plný počet hvězdiček . Tohle mě změnilo. Už nejsem vanilka

08.06.2023 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

IG: books_by_dee

Lovestory Willa a Lary má svá tajemství a my se je pomaloučku dozvídáme. Postupně zjišťujeme, co se vlastně v jejich minulosti stalo a proč se k sobě chovají, tak jak se chovají. Oba to k sobě neskutečným způsobem přitahuje (to je cítit z těch stránek), ale mozek jim v tom brání. Říkejte tomu osud nebo prostě-Will-žárlí-a-nemohl-ji-nechat-odletět-samotnou-do-Říma, ale tahle dvojice se vydává do Říma Will pracovně a Lara se snaží naleznou svého otce. Jules umí krásně popsat i vedlejší postavy: takže Babču jsem nesnášela, Giovanniho si představovala jako totálního mamánka a Gisselu, ta pro mě byla prostě dokonalá potvora. Jules prostě umí psát dokonalou romantiku a tady tomu nebylo jinak.

A pak ta bomba ke konci. No tohle mě vůbec nenapadlo. To mě na Jules docela překvapilo, takový zvrat jsem teda vůbec nečekala a myslím, že to tomu ději jenom přidalo. S tím to totiž začalo docela všechno dávat smysl a pochopila jsem, proč se babča a Will vlastně takhle chovali.

08.06.2023 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

IG: books_by_dee
Když jsem tento týden přemýšlela nad tím co číst, věděla jsem, že potřebuju knížku , u které moc nebudu namáhat mozkové buňky, a to zrovna knížky od Penelope Bloom pro mě jsou mě baví, je to vtipné, obsahuje to nějakou fajn hot scénku, ale není to žádný literární skvost. Pro mě to splnilo to jsem v danou chvíli potřebovala.

V Tajemství byla taková směsice prvků šéf x podřízená, předstíraný vztah, tajemství Violetina dcera. Možná toho bylo moc, možná ne ale dle mě to byla jedna z těch povedenějších PB knih. Bylo to krátké čtení, vtipné, žádné velké drama, takže pokud hledáte něco podobného, tak určitě po knížce sáhněte. Za mě super, že se opět potkáváme s postavami z minulých knížek ale určitě nevadí pokud jste předchozí knížky nečetli. To, co jsem postrádala u Banána nějakou reálnost, vtip a chemie tak tady to byl pravý opak (až teda na to, že ji nabídl 100.000 plat, když neměla zkušenosti), ale reálné to jinak určitě bylo, vtipných scének bylo několik a chemie, no ta byla cítit od prvního kontaktu hlavních postav.

Pro mě druhá nejlepší knížka série, po třešničkách.

08.06.2023 4 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

IG: books_by_dee

Taky jste vždycky smutní,když končíte s nějakou sérii! Já dneska dočetla sérii Objekt touhy od Penelope Bloom, která někoho baví a někoho prostě ne. Já se řadím k týmu, který ji zbožňuje. Vždy totiž od ní můžete čeka pořádně odpočinkové romantické počtení s nádechem erotiky, které vás skvěle pobaví.

Šestý díl Její keřík je kupodivu docela slow burn, kdy k nějakému fyzickému kontaktu dojde až ve 3/4 knížky, to u Penelope není zrovna obvyklé. A ano, děj je předvídatelný. A ano, je to story jako z pohádky, ale prostě vás to baví číst dál a fandíte hlavní dvojici.

Nell omylem namísto tvaru tučňáka vytvoří z keře tvar penisu a pozdvižení je na světě. Najednou je zvaná na VIP party, všimne se jí agent a všichni chtějí kousek jejího umění. Samozřejmě jí doprovází milionář Harry, u kterého doma penis vytvořila. Láska na první pohled by byla, ale dohání je jejich minulost. Oba dva se musí sakra snažit, aby si k sobě cestičku nalezli a uvědomili si, že historie se nemusí opakovat. Byla to typická vtipná kniha na kterou jsem u Pen zvyklá, ale rozhodně nedosahovala kvality, jako moje oblíbené Třešničky.

08.06.2023 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

IG: books_by_dee

Jak tohle měla být další knížka na 3 dny, bohužel jsem ji slupla jako jahodu během jednoho nedělního dne. Ptáte se proč? Protože mě naprosto překvapila a dostala svojí originalitou. Celý příběh je totiž vyprávěn z POV několika postav a je v podstatě psán jako jeden velký rozhovor. Bylo to moje první setkání s autorkou a rozhodně teď chápu proč všichni hodnotili její další knížku o Evelyn Hugo 5 , protože jestli je Evelyn alespoň tak dobrá jako Daisy, nejde ani hodnotit jinak. Já dávám Daisy 5 , protože vlastně nevím proč ne.

Proč jsem se do Daisy vlastně pustila? Tak nejen proto, že se s autorkou roztrhl pytel v podobě recenzí na její novinku Evelyn Hugo, ale hlavně proto, že tento týden má premiéru seriál natočený na motivy knížky a já jsem chtěla knížku přečíst právě předtím, než se na seriál budu koukat. Knížka je samozřejmě vždycky lepší než filmové/seriálové zpracování, ale mě knížka neuvěřitelně navnadila a podle obsazení a traileru, který jsem mohla vidět, věřím, že nás čeká parádní pokoukáníčko.

Ale teď už ke knížce, ta je plná drog (bez sexu) a pravého rockn rollu. Vypráví o skupině The Six ze 70. let, která k sobě přibere zpěvačku Daisy Jones a teprve poté začne vznikat něco kouzelného. Není to typická romantická knížka, která by vyprávěla příběh dvojice tady těch dvojic máme několik ale za mě ti hlavní byli jasně Billy a Daisy ta chemie mezi nimi .Tohle není romanťárna, tohle je spíš životopisné, ale jak už víme skupina a ani Daisy nikdy neexistovali. Autorka ve vás však probudí pocit, že pak je pravdou.

Je také skvělé, že s nově vzniklým seriálem máme i zpracované písničky . Určitě si je pusťte.

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

INSTAGRAM: books_by_dee

Zákusek je mojí třetí knihou, kterou jsem od Penelope ze série četla a nezklamala anitahle kniha. Čtenář si u jejich knih odpočine, i když předem zná konec. Kniha je zase plná vtipných hlášek - tady mě pobavila hlavně 3Pčká - Polibek, pomazlení, penetrace - jo takhle chlapi prostě myslí. Baví mě jak se v knížkách objevují i postavy z minulých dílů. Snad je možná moji nejoblíbenější, zatím.

29.10.2022 4 z 5