Book_lover469 Book_lover469 komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Naprosto skvělá kniha. Oba hrdinové jsou opravdu zajímavými postavami které mají své problémy a musí se s nimi naučit vypořádat. Miluji dopisy které si Declan s Juliet vyměňují. I přes trochu smutnější tón knihy jsem si užívala každou sekundu. Situace ve kterých se Declan a Juliet objevují mě nutili se usmívat a já mezi nimi cítila tu chemii od úplného začátku. Velmi originální nápad, rozhodně jsem knihu nečetla naposledy. 5/5

01.04.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Příběh mě úplně pohltil a konec dojal. Skvělá knížka u které mi vyhovoval jak styl psaní tak chování postav. Rozhodně doporučuji. Jedna z nejlepších knížek které jsem kdy četla

07.11.2022 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Skvělá knížka. Musím říct že kdybych na ni narazila když jsem byla mladší rozhodně bych ji četla znovu a znovu. Skvělý byl u humor kterým mi náramně seděl a jak se situace měnila s postupem děje. Rozhodně si přečtu i další díly.

02.11.2022

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Kniha se mi líbila, proto dávám pět hvězdiček v žánru contemporary. Adama jsem si velmi oblíbila a Olive byla taky fajn. Jediná postava která mi do oka úplně nepadla byla Olivina kamarádka. Ta mi ale nebránila si knihu užít. Prostředí bylo velmi zajímavé a zápletka příjemná. Je to prostě letní odpočinková knížka která neurazí.

03.08.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

5/5. Nemohla jsem se dočkat až si nějakou knihu od Maasové přečtu a musím říct že jsem si vybrala dobře. Celaena je úžasná hlavní hrdinka které fandím a zároveň se o ni bojím když ostatní bojovníci umírají. Příběh byl velmi zajímavý a plný tajemství které Celaena musela odhalovat. Velmi jsem si také užívala sledování vztahů mezi ní, Dorianem a Chaolem. Rozhodně doporučuji a hned se pouštím do dalšího dílu.

01.03.2023 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Asi nejlepší díl série. Akční, vtipný, a konec překvapil. Škoda že jsem na sérii nenarazila dřív protože bych četla pořád dokola. Rozhodně doporučuji.

29.11.2022 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Úžasný závěr trilogie plný zvratů a odkrývání tajemství. Opět jsem z něj byla unesená jako z předchozích dvou dílů. Na začátku knihy jsem se ve čtení sice trochu sekla, upřímně ale nevím z jakého důvodu. Všechny postavy zůstali pořád skvělé a jde u nich vidět i jistý vývoj. A to finále? Nemohla jsem přestat číst. Vše pak už jen dovršuje epilog, který jsem opravdu nečekala. Ráda bych si z tohohle světa přečetla víc, třeba příbéh z jiné části světa mimo město, nebo například příběh navazují na epilog což se přímo nabízí, bohužel jsem ale nikde nevyčetla že by autorka měla něco takového v blízké budoucnosti v plánu. Můžu tedy jen doufat.

17.02.2024 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Tak kde začít.... Díl byl opět úžasný a Riordan nezklamal. Nemohla jsem se dočkat konce, hlavně kvůli vtipům co jsem na internetu zahlédla. A samozřejmě kvůli závěrečné bitvě. Ta mě ale bohužel zklamala. Nebo jsem po posledním díle předchozí série čekala něco víc. Pořád mě ale dokázal konec rozplakat a já si ho užívala. Celkově jsem si příběh užívala, ale chyběli mi kapitoly z pohledu Percyho a i Annabeth, naštěstí to trochu vyvážili ty z pohledu Nika. Jeho putování se sochou bylo naprosto úžasné a já měla chuť přeskakovat kapitoly jen abych se mohla vrátit k němu. Naštěstí jsem nemusela protože příběh sedmi polobohů byl sám dostatečně zajímavý a napínavý. Přeci jen jde do tuhého.

Během čtení jsem opět znovu pocítila mnoho emocí a užívala si každou sekundu. Celou sérii si určitě přečtu někdy znovu, i když na PJO nemá.

17.02.2024 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Mám ráda fantasy ale tato kniha mi nesedla. Začátek se mi líbil, hezky plynul a bylo to zajímavé. Jenže poté se to dle mého názoru až do konce knihy táhlo. Jistě, je dobře že to není tak že Alina objeví svoji schopnost a hned ji umí skvělé ovládat a ve všem se vyzná. Musí se hodně co naučit. Nicméně pro mě to bylo to nejnudnější z celé knihy. Až na konci mě to opět více v táhlo a já byla zvědavá jak to skončí. Knihu jsem četla přes dva měsíce což je na mě docela dlouho. Druhý díl si přečtu protože svět a postavy jsou opravdu zajímavé, rozhodně ale ne hned. 2/5

21.12.2022 2 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Opět jsem se skvěle bavila, přesto mě prostředek knihy trochu nudil a nemohla jsem se přes něj překousat. Pak jsem se ale zase rozečetla a musím říct, že i slza mi ukápla. Konec knihy, hlavně rada bohů, mě skvěle pobavil a rozhodnutí hrdinů, byla dobře odůvodněná. Také se těším, jak se vyvine linka s Nikem. Rozhodně se hned vrhám na další díl.

18.11.2022 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Nádherná knížka! Byla první kterou jsem od autorky četla a musím říct že jsem si snad ani nemohla vybrat lépe. Kniha mě chytila tak moc že jsem se od ní nemohla odtrhnout a rozhodně si ho nejdřív přečtu další autorčiny knihy. Za mě rozhodně úžasné.

20.08.2022 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knihu jsem možná četla s velkým očekáváním, protože mě rozhodně nenadchla tak jako ostatní. Nebyla špatná ale rozhodně jsem četla mnoho lepších knih. A to jsem v cílové skupině. Možná mi jenom nesedl styl psaní neboť mi trvalo dlouho knihu přečíst a někdy jsem se do čtení nutila, proto 3/5.

Svět byl úžasně promyšlený a postavy byly taky dobré. Jediný kdo mi úplně nesedl byl Peeta ale doufám že se to později změní. Za to Hurikán byl příjemná postava stejně tak jako Cina. Sama Katniss pak byla velmi dobrá vypravěčka a hlavní hrdinka. Chytrá, odvážná a rozhodně ne dokonalá. V průběhu knihy jsme mohli vidět i její nedostaky které ji dělali živější, lidštější. Při každé srmti v aréně jsem s Katniss soucítila a jsem ráda že můžu říct, že svět Hunger Games není místo kde bych chtěla žít.

16.09.2023 3 z 5

Tajemné dopisy Tajemné dopisy Hannah Reynolds

Zajímavý příběh s originálním tématem.

Knihu jsem si přečetla protože jsem na léto chtěla nějakou oddechovku a nezklamala. Bylo zajímavé číst o tématech jako druhá světová válka nebo transporty židovských dětí, což jsou témata která jsem ve škole nikdy moc nemusela ale tady jsem se začetla a opravdu mě zaujali a něco naučili. Celkově to tedy byla příjemná oddechovka, já bych ale klidně ocenila ještě více rozvést romantickou linku. Knihu si znovu asi nepřečtu, i když se mi líbila. 4/5

26.08.2023 4 z 5

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Když jsem poprvé tento příběh otevřela ještě na Wattpadu, nečekala jsem že mě tak moc pohltí. Milovala jsem každý okamžik a těšila se na každou chvíli kdy budu moct zase číst. Příběh jsem si zamilovala a už ho přečetla asi pětkrát, a to i s pokračováním. Jsem strašně ráda že si ho můžu přidat v pevné podobě na svou poličku mezi mé oblíbené knihy.

Rozhodně 5/5, ať už mluvíme o postavách, romantice či ději. Larissa je úžasná hlavní hrdinka kterou nelze nemilovat, stejně jako ostatní charaktery, obzvláště jejího démona. Všechno co se v knize děje mi přišlo logické a pěkně vysvětlené. Nemluvím tady ani o romantické lince která je naprosto úžasná ale o samotném ději. Rozhodně doporučuji.

25.08.2023 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Úžasné pokračování předchozí knihy. Milovala jsem skrývání tajných identit jak Novy tak Adriana, dynamiku mezi anarchisty i směr, jakým se vztah mezi hlavními hrdiny vyvíjel. Autorčin styl psaní se mi velmi líbí a tahle kniha mě utvrdila v tom, abych si ji přidala k mým nejoblíbenějším autorům. A konec mě opět dorazil. Akční, napínavý a plný emocí. Meyerová zase nezklamala.

03.08.2023 5 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Tuhle knihu jsem si zamilovala. Rozhodně mi přišla lepší než série Selekce kterou jsem četla asi před rokem a líbila se mi. V knize bylo spousty zvratů které mě překvapily a momentů, které mě rozesmutnily. Knihu si určitě někdy přečtu znovu, hlavně kvůli oboum hlavním hrdinům, které jsem si hned zamilovala.

26.07.2023 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Knihu jsem četla po prvním díle série. A nezklamala. Celaena je úžasná hlavní hrdinka a tím že jsem si přečetla tutou knihu jsem pochopila více její chování v prvním díle. Všechno to co si prožila, v průběhu čtení my jí bylo strašně líto. Stejně tak jako Sama. Příběh určitě není zbytečný a tento svět i příběh Celaeny jen obohacuje. Ps: Přes konec se asi jen tak nepřenesu.

01.05.2023 5 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Krásná feel-good knížka při které jsem se velmi bavila. Osobně mě nejvíce bavily kapitoly z pohledu Jacka, možná proto že mi Pepper nepřišla ze začátku tak moc sympatická. To se naštěstí v polovině knihy změnilo a já si tak užívala vše. Vtipné konverzace na twitteru a rodinné vztahy obou z hlavních hrdinů mě chytili a já se nemohla odtrhnou. To že se hlavní hrdinové seznamují na více frontách mě velmi nadchlo a já se nemohla přestat smát. Na léto výborná vtipná knížka kterou si určitě zas někdy přečtu.

01.04.2023 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tuto knihu jsem začínala s velkým očekáváním a rozhodně nezklamala. Adrian a Nova jsou skvělý vypravěči od kterých se dozvídáme o světě, stejně tak o jejich názorech a postojích, kdy každý chápe zlo a dobro jinak a jde si pevně za svým cílem. Děj příběhu mě snad nikdy nenudil. Mělo to tempo, pořád se něco dělo ale zároveň byl čas na poznávání postav. Anarchisti i Adrianovu skupinu renegátů jsem si zamilovala a nemůžu se dočkat až se dozvím jak to s nimi bude dál. Stejně tak vztah Novy a Adriana. Konec byla jen třešnička na dortu která mě nutí začít číst druhý díl co nejdříve. Rozhodně doporučuji!

01.03.2023 4 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Opět skvělá kniha. Lepší než první a druhý díl hlavně proto že se nám konečně potkává celá skupinka. Hlavně Percy a Annabeth kteří mají v knize spoustu společných chvilek které jsem si naprosto zamilovala. Dynamika mezi postavami je skvělá. Frank, Leo a Hazel a jejich propojení mě opravdu zajímalo a Hazelin život mě rozbrečel. Dojemná kniha ve které se opět dozvídáme více o mytologii a potkáváme další bohy a bytosti. A ten konec? Rozhodně navnadil na další díl do kterého se musím hned pustit. Za mě zatím nejlepší díl ze série.

01.03.2023 5 z 5