Boboking Boboking komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Překvapení jako hrom. Kniha, která se svým brutálním námětem může srovnávat klidně s Running manem od velkého Kinga.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Musím se přiznat, že první díl byl pro mne překvapením. Čtivý, napínavý, neuvěřitelně brutální, prostě úžasné oddechové čtivo. Ale tato dvojka, to prostě autorka naprosta "zazdila". Zkazila to. Půl knihy samé "koho mám ja nebohá vlastně milovat" a pak ta druhá polovina, kdy mi uvědomělí proti zlému Kapitolu. dočetl, ale zklamání.

05.01.2011 2 z 5

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

Tato kniha je jedna z nejlepších knih, které jsem v životě četl. Tragikomické vyobrazení současné rodiny a jejich problémů, které se odehrávají sice v Anglii, ale dneska už je to v Evropě asi všude stejné. Celkem se vidím jako hlavní hrdina v důchodovém věku.Skutečně doporučuji.

Hlasy země Hlasy země Jean Giono

Nádherný příběh, citlivý, ale přitom drsný jako země, kde se odehrává. Úžasný příklad autorovi předválečné tvorby.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Skutečně v dějinách literatury bych těžko hledal lepší příběh, než tento. Jsem rád, že ho vlastní, a čtu ho i několikrát do roka. Nic nedokáže člověka naplnit štěstím, klidem a vírou v dobro v člověku, než tento kratičký příběh velkého francouzského autora, na kterého se ale u nás nějak pozapomělo.

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Nádherný, čtivý, značně italský krátký román, s výbornýma postavama a s nápady (především manželský sex ve stylu veřejných domů), které vhání slzy smíchu do očí.

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Jsem zatím asi v třetině knihy, ale je to skutečně dobrý. Díky propracovanějším postavám se mi to líbí více než film. Ale to je jev velmi častý.

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Přestože se za vrchol Kingovy tvroby považuje obečně TO (It), osobně mám asi nejvřelejší vztah k právě těmto dvěma novelám - Tělo a Nadaný žák. Ani jedna není de facto horor, ale jsou napsány skutečně srdce. Obě čtu téměř každý rok, Tělo naposledy na Nový rok 2011.

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Dolores je velmi dobrá kniha, i když nepatří do klasického žánru hororu, fantastického už vůbec. Je to výborný příklad toho, že S. King dokáže napsat výbornou knihu i pro čtenáře mainstreamové literatury. Nejlépe zpracováný námět na ženskou otázku u SK.