Bobina74 Bobina74 komentáře u knih

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Tak tohle určitě a rozhodně ano. Můj šálek kávy...Netvrdím, že se u této knihy dají dělat další tři věci jako u jiných. Tady se prostě musíte soustředit, ale odměna je převelice sladká....Při čtení se ponoříte do tmavých, spletitých uliček tajemné, katalánské Barcelony, kde za každým rohem na vás čeká....
Občas se musíte prokousat zdlouhavým popisem, ale mně to tentokrát neodradilo.
P.s. : pohřebiště zapomenutých knih....to je prostě spisovatelská nádhera

14.04.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak tohle klidně ano. Opět jsem se koukla do občanky zda jsem z takovýchto slaďáků nevyrostla a .....nevyrostla :-) Shrnu to jednoduše : poslední stránky jsem spotřebovala zásobu kapesníků svých, dětí a pracovních, od matky jsem neustále slyšela ať už neřvu, že jsem trapná a nakonec už to nevydržela a jen jsem dočetla vyrvala mi knížku z ruky, že to si teda bude muset taky přečíst....
P.s. : řvala ještě víc než já a mlela o tom další měsíc...:-) ( podotýkám, že moje maminka je nečtoucí).

22.03.2018 4 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Tak tohle bylo velmi milé překvapení. Dokonalá atmosféra 60. let, skvělý originální humor a hluboký příběh o vztazích, rovnoprávnosti i samotném bytí. Svěží román, který vás pohladí, pobaví i dojme, a pokud máte rádi autora J. Jonassona, tak tohle je takové ženské vydání v sukních. :-) Doporučuji! Více v recenzi od Kniha za knihou.

23.10.2022 5 z 5

Nelze vyjádřit slovy tak silné a naléhavé vyprávění, které se vám dostane prostřednictvím tohoto ojedinělého románu. Tahle kniha se zkrátka musí zažít. Příběh korejské dívky Hong Čehi se vám dostane pod kůži a už navždy pevně zakotví ve vašem srdci. Budete hltat stránku za stránkou a nořit se do vyprávění o životním osudu korejské ženy, jež zdobila neuvěřitelná odolnost, ale i hrdost a naděje. Vydejte se do Koreje a poznejte nelehký osud mladých dívek, jež byly nuceny pracovat jako ženy pro útěchu a objevte kus historie této východní země. Více v recenzi od Kniha za knihou.

14.11.2021 5 z 5

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

Tento psychothriller je neuvěřitelnou hrou autorky se svými čtenáři. Nemáte šanci odhalit celé zákulisí zápletky, jediné co vám autorka umožní, je sledovat napínavý děj, ale dál vás nepustí. Pěkně si to užijte až do samého konce, protože dřív odpovědi na své otázky nedostanete. Příběh vás bude bavit, okamžitě se ponoříte do děje. Autorka buduje stísněnou atmosféru už od samého začátku knihy a v čtenáři tak okamžitě převládne pocit děsivého očekávání věcí příštích. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

22.12.2020 5 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Dlouhá jízda plná napětí, která vás vtáhne přímou čarou doprostřed metodicky organizovaného vyšetřování, kdy vy osobně se stanete součástí důsledného pátrání. Detektivní thriller Třetí na řadě otevřel svou krvavou oponu a ode mě má velký aplaus. Více v recenzi od Kniha za knihou.

05.09.2020 5 z 5

Báječný čas života Báječný čas života Abby Williams (p)

Vyprávění, které se vám odvíjí před očima má všechny aspekty silného, dějového příběhu. Autorka píše velmi příjemným stylem, který bez jediného zádrhelu plynně putuje rozzářenou krajinou do svého působivého konce. Jestli se některý román může honosit dovětkem „dojemný“, tak je to právě příběh Lydie a Erin. Více v recenzi od Kniha za knihou.

14.04.2020 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Skvěle vyvážený mix romantiky, mystiky i dobrodružství. Co se nedá autorce rozhodně upřít je nápaditost i akčnost celého děje. Nebudete vědět co dřív, zda fandit Guttě nebo Natálii a se zvědavostí budete čekat, kam se příběh povine dál a co zajímavého si pro vás autorka připravila. Více v recenzi od Kniha za knihou.

12.03.2020 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Laura Griffin

Přesně dávkovaný mix detektivky a romantiky je natolik přesný, že nelze říct, která linka převládá. Na chvíli se ocitnete v detektivním thrilleru a hned nato jste hozeni rovnýma nohama do románu pro ženy. Navíc konec knihy je jedno velké finále plné dramatických okolností, které doslova zhltnete na posezení. Hodně příjemné čtení. Více v recenzi od Kniha za knihou.

24.11.2019 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Příběh se rozjíždí plynule a napětí je dávkováno postupně, aby se docílilo konečného „whau“ efektu, který se opravdu dostavil. Čím víc stránek máte přečteno, tím větší máte pocit, že v této rodině není tak úplně všechno v pořádku a nakonec vás stihne taková „schíza“, že přestanete věřit úplně všem. Více v recenzi od Kniha za knihou.

02.11.2019 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Tak fajn, našla jsem si novou detektivní sérii, od které asi budu muset mít všechny její díly ;-). První díl s názvem V MYSLI VRAHA bylo skvostné čtení a její dva hlavní vyšetřovatele jsem si oblíbila na první dobrou. Doporučuji!!! Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

20.10.2019 5 z 5

Sbohem, Paříži Sbohem, Paříži Anstey Harris

Román SBOHEM, PAŘÍŽI je melancholicky láskyplný příběh, který vás bude unášet na sytých, barevných tónech hudby. Někdy prostě musíte padnout na úplné dno, abyste zase ucítili pevnou půdu pod nohama, od které se můžete odrazit vzhůru. A Paříž? Ta ví o lásce víc než jakékoli jiné město na světě. Více v recenzích od Kniha za knihou ;-).

18.09.2019 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Knihy Lindy Castillo jsou bytostně návykové a já si udělala opravdu skvělý návyk. Neskutečná jízda, která nemá mantinely. Opět super.

13.06.2019 4 z 5

Pod rozpáleným sluncem Pod rozpáleným sluncem Adrienne Benson

Ačkoli to není zrovna veselé čtení jistou naději vám dá. Překrásné popisy drsné, rozpálené Afriky a různorodé vztahy mezi matkou a dítětem. Čte se dobře.

20.04.2019 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Skvělé čtení naplněné spoustou pohody a klidu. Já byla nadšená a mé chuťové pohárky zažily peklo :-)

18.04.2019 5 z 5

Privilegium samotného autora psát o čemkoliv... Je to jenom příběh! Příběh, který mě opět pobavil a nezklamal.

05.04.2019 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Božská mana nejen spisovatelská. Opět skvělý Peter May a opět skvělé počtení. Stará, dobrá detektivka bez červeného barviva kovové chuti...

17.03.2019 4 z 5

Ranní přání Ranní přání Natascha Lusenti

S touto knihou se prostě musíte naladit na stejnou notu jinak román nedočtete. Pokud se vám to ale podaří, obdaruje vás dojemným příběhem plným moudrosti a jinakosti. A Emilia prostě jiná je. Žije ve svém barevném světě a odlišuje se nejenom ode mě, ale i od všech ostatních...

10.03.2019 4 z 5

Incident v Čechách Incident v Čechách Thomas Årnfelt

A já přidávám další faux-pas knihy "život s prošlou zárukou". Že by v 17.stol. už používali slovní spojení prošlá záruka? Téma celkem dobré, ale uchopeno s prošlou zárukou ;-)

14.01.2019 2 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Za mně velmi dobrý. Příběh se moc hezky četl a i když to byla pořádná nálož ( jak obsahově tak stránkově ;-) ) a některé pasáže jenom zbytečně nafoukly knihu do obřích rozměrů, byla jsem spokojena.
P.s.: Po dlouhé době opět kniha, která nezůstala nedočtená...

17.11.2018 4 z 5