BludickaJulie BludickaJulie komentáře u knih

Znám tě? Znám tě? Nika Peas (p)

Musím sa priznať, že k prečítaniu tohto titulu som sa odhodlávala dosť dlho, aj napriek tomu, že som sa naň tešila. Nakoniec som však bola nemilo prekvapená. Dej sa mi zdal akoby bol len na rýchlo zlátaný pretože od predchádzajúceho dielu ubehol veľmi dlhý čas. Bol bez "šťavy", zdĺhavý a fádny. Zarážala ma, miestami až prostoduchosť hlavnej hrdinky ako aj oslovenie "Zuzanko" hrdinom, ktorý nevedel česky. Od literatúry tohto žánru sa prirodzene neočakáva, že sa bude tváriť ako hlboko intelektuálne dielo, ale predsa len som od autorky očakávala trochu viac.

28.01.2019 1 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborne napísaná detektívka, bravúrne vykreslené postavy s prekvapivým rozuzlením.

15.01.2019 4 z 5

Švédske umenie smrteľne vážneho upratovania Švédske umenie smrteľne vážneho upratovania Margareta Magnusson

Knihu som si kúpila a akosi som jej čítanie odkladala. Teraz som sa však po dlhšej dobe vrátila zo zahraničia, kde som mala pracovné povinnosti späť domov, a presne riešim problém ako vtesnať nové veci do pôvodného priestoru, ktorý sa žiaľ nezväčší len preto, že si to prajem :-).
Kniha je síce primárne písaná vo forme návodu pre starších ľudí, ako minimalizovať veci, ktoré budú musieť naši príbuzní po smrti likvidovať, ale je to tiež skvelá pomôcka a podnet na zamyslenie, keď si chceme, alebo potrebujeme dôkladne pretriediť veci, ktoré sme doteraz nadobudli bez ohľadu na fyzický vek.

05.02.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha bola fantastická! Dej bol napísaný tak pútavo, že som sa od knihy nemohla odtrhnúť. Zároveň bol nesmierne desivý a skľučujúci. Veľmi sa mi páčilo striedanie kapitol v podobe minulosti a prítomnosti, pričom sa tieto na konci nádherne prepojili. Záver sa mi zdal primeraný . Čokoľvek navyše by zmenšovalo dojem z nej ako aj dopad na čitateľa. Páčil sa mi paradox, ktorý autorka zvolila pri výbere prípadov, ktoré Jack riešil ako zdôvodnenie prečo tak robil.

22.09.2017 5 z 5

Nebojte, pěšky se daleko nedostane Nebojte, pěšky se daleko nedostane John Callahan

Kniha ma zaujala v rámci prehľadu "Knižní novinky" bola som zvedavá aká bude kniha na tému kvadruplégie v kombinácii s alkoholizmom. Netušila som čo môžem očakávať. Priznávam, že prvé dve kapitoly ma príliš nenadchli a knihu som odložila s vidinou možnosti vrátiť sa k nej niekedy neskôr. Tento víkend som mala pocit, že by som mohla pokročiť v čítaní tak som to skúsila, a voilá je dočítaná. Na moje prekvapenie ma niektoré pasáže a karikatúry rozosmiali. Niektoré myšlienky som si dokonca podčiarkovala, a aj keď som pôvodne zamýšľala knihu po prečítaní darovať knižnici, nechám si ju. Bolo tam veľa životných právd, ktoré si môže osvojiť aj zdravý človek. Ponúkajú pohľad na život z perspektívy toho, kto je odkázaný na cudziu pomoc bez možnosti zlepšenia. Napriek všetkému mi po prečítaní nezostal nepríjemný pocit, ale len vďačnosť za to, že sa ráno môžem postaviť a nepotrebujem asistenciu pri elementárnych činnostiach.

14.07.2019 4 z 5

Kráľovnin korgi (Na stope zmyslu života) Kráľovnin korgi (Na stope zmyslu života) David Michie

Táto kniha bola úžasná, zábavná, dojemná ako aj nenásilne poučná. Našla som v nej neuveriteľné množstvo myšlienok, ktoré sa mi páčili a musela som si ich poznačiť.
No a obal, prosto rozkošný. Určite vrelo odporúčam.

22.04.2020 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Vynikajúci príbeh, pútavo napísaný. Nechcela som ju pustiť z ruky. Je to jedna z knih, ktorú keď dočítate, zostanete v pomykove, pýtate sa čo ďalej?! Máte chuť pokračovať v čítaní, ale pocit z práve prežitého príbehu Vás núti ešte si tú chvíľu podržať a neprekryť ju niečím ďalším. Mám chuť si ju prečítať znova a to okamžite.

25.01.2020 5 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Do knihy som sa pustila na základe jednej audio prednášky o literatúre a bola som na príbeh zvedavá. Pre mňa dej kolísal od nezáživného k miestam kde som netrpezlivo čakala čo sa udeje. Priznám sa, že mi bolo ľúto Moll, keď zostala nezaopatrená, ale na druhej strane v období jej života, keď sa stala zlodejkou som skôr ľutovala tých okradnutých, lebo v tej dobe to muselo byť pre nich devastujúce. Prekvapilo ma ako bolo v závere knihy popísané stretnutie Moll s jej synom v Amerike. O žiadnych iných deťoch sa už autor nezmienil. V každom prípade som rada, že som si knihu prečítala. Bol to výlet do histórie s možnosťou nahliadnuť do obdobia, ktoré autor naozaj prežíval a nejde len o fikciu na základe niekoľkých historických faktov.

28.02.2019 3 z 5

Sedem krátkych prednášok o fyzike Sedem krátkych prednášok o fyzike Carlo Rovelli

Výborne a zaujímavo napísané. Aj človek, pre ktorého je fyzika španielska dedina sa niečo naučí, zapamätá si a pochopí.

15.01.2019 4 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Neskutočne fascinujúca kniha, ktorá čitateľa vtiahne do deja. Neotrelosť spočívala aj v tom, že kapitoly striedali obdobia v ktorých sa príbeh odohráva.

15.01.2019 5 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Výborne napísaná. Zaujme aj po rokoch, ktoré uplynuli od jej napísania.

15.01.2019 5 z 5

Úplne najviac Úplne najviac Maxim E. Matkin

Moja prvá kniha od tohto autora. Prečítala som prakticky na jedno sedenie. Zaujímavá, ale viac ráz ju čítať nemusím.

15.01.2019 2 z 5

Vánoční skříňka Vánoční skříňka Richard Paul Evans

Čakala som síce trošku viac, ale kniha bola veľmi pekná s dojímavým príbehom na zamyslenie.

15.01.2019 2 z 5