BloodyO BloodyO komentáře u knih

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Příjemné decentní sci-fi, které se velice dobře čte a to i vzhledem k nezvyklému způsobu vyprávění. 354 stran uteče jako voda a to i z toho důvodu, že velká část knihy je vedena dialogem mezi jednotlivými postavami.

25.05.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Paoliniho posun ke sci-fi si zachovává šablonu z Eragona, už je to spousta let co jsem ho četl ale ty podobnosti tu vnímám. Ne negativně, funguje to a je to příjemně nostalgické :)
Ale jinak je knížka dospělejší, chemie mezi postavami tu je na vyšší úrovni než měl Eragon a je snadné najít si oblíbence.

24.04.2021 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Chtěl jsem si přečíst jen prvních pár stran, jen tak ze zvědavosti, že se ke knize později vrátím. A skončil jsem někde za duhou třetinou někdy dlouho po půlnoci.
Tohle se mi moc často nestává aby mě příběh tahle moc chytil už od prvního řádku. Jakmile se v knize začaly objevovat kapitoly z pohledu viru (mimochodem ty se opravdu povedly!) tak mě hned napadla spojitost s jinou knižní sérií a to Expanse - nebudu to dále rozvádět, to už by byl spoiler ale teď jsem opravdu zvědavý na další díly.

23.09.2020 5 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Více politiky a méně survivalu - né každému to bude vyhovovat ale když se podívám na celý příběh jako celek a časový posun od prvního dílu, tak mi to sem zapadá.

18.09.2020 4 z 5

Stín se šíří Stín se šíří Robert Jordan (p)

Tak, doufám že teď nebudu úplně za blbce a že to třeba někdo vnímá stejně ale jak roste číslovka na knihách, všechny postavy na mě působí víc a víc debilně (fakt to lépe říct nejde..)
Nechápu jejich chování, nechápu proč to z nich autor dělá ale dost to upozaďuje to pro mě důležité - příběh.. Skřípu zuby, přeskakuju odstavce a doufám že se brzy přelouskám k Sandersonovi.

19.02.2020 2 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Tady jsem neměl problém se hned pořádně začíst. Mia jako hlavní postava mi sedla, její chladná logika je sympatická a.. no logická. To co dělá, o co se snaží dává smysl a sledovat její cestu za pomstou mě baví.

17.08.2019 5 z 5

The Art of Kingdom Come: Deliverance The Art of Kingdom Come: Deliverance kolektiv autorů

Skvělý doplněk ke hře a způsob jak se dozvědět něco víc o jejím vývoji a historickém období kdy se příběh odehrává. Ilustrace jsou nádherné a samotná kniha má velmi povedené provedení.

Hříchy říše Hříchy říše Brian McClellan

Tentokrát mi chvíli trvalo než jsem se začetl a je tu znát změna ve vyprávění příběhu. Prachmistři ani privilegovaní (ti především) už tu nehrají takovou roli, příběh se točí spíše kolem politiky než akce, tu dostaneme až ke konci - osobně mi tento koncept tolik nevadí ale ocenil bych zaměření na více postav i celkově stran konfliktu, podívat se na situaci z více úhlů. Byla by super kapitola za nějakého Dinizského špeha, zapojení více ostrostřelců nebo pohled paloánce - bylo by fajn o nich vědět víc. Hádám že se to celé ještě rozjede v dalších knížkách a už se nemůžu dočkat!

26.07.2019 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Líbí se mi svět a samotný příběh, který je vlastně tak trochu postapo fantasy. Magie chran je něco nového s čím jsem se u jiného fantasy ještě nesetkal a je to příjemná změna a od autora super nápad! A skvěle napsané jsou i všechny postavy ať už hlavní tak i vedlejší, někdy dostávají pořádně zabrat a je snadné se do nich vcítit a prožívat příběh s nimi. Dost bylo vychvalování, Tetovaný patří k tomu nejlepšímu v mé knihovně a neměl by uniknout žádnému fantasy knihomolovi.

19.05.2018 5 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Dočteno a nemám slov. Kniha první byla hotová jízda od první až do poslední stránky a nešlo jinak než bez čekání navázat na knihu druhou už mnohem volnější, kde Kaladin a mostaři prochází svou proměnou na elitu Dalinarova vojska a do hry se přimotají další frakce, příběh se krásně rozvíjí aby se zhruba v polovině knihy znovu rozjela série zvratů a spousty napínavých okamžiků, končící hromadou otazníků. A další kniha v nedohlednu, ach jo..
Ale nakonec Sanderson zaujal a naprosto si získal můj obdiv. Příští stanice Mistborn.

30.09.2015 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Kniha od youtubera.. no přiznám se, že mi chvíli trvalo než jsem se rozhodl to zkusit. O to větší je teď mé překvapení. Dostal jsem ryzí fantasy s krásným příběhem a skvěle vymyšleným světem, která mě bavila od prvních stran. Už se moc těším na další díl :)

01.01.2022 5 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

U některých knih mi trvá než se začtu, u Sandersona nikdy. Je obdivuhodné jak dokáže celý příběh vybalancovat tak, že neobsahuje žádná hluchá místa. Bavil jsem se od první stránky až po poslední větu. A to že tu opět stvořil úžasný nový svět je u něj snad už samozřejmostí. Doufám že se dočkáme pokračování!

22.10.2019 5 z 5

Černé křídlo Černé křídlo Ed McDonald

Konečně jsem zas narazil na temněji laděnou fantasy, tenhle žánr mám rád a autor zřejmě také, jako jeho prvotina se kniha moc povedla.
Na ramena životem unaveného veterána, žoldáka padá složitý úkol a to pokusit se zachránit zbytky civilizace, žijící v podstatě v nepřetržitém obležení hrůzného nepřítele, ale šance jsou mizivé, možná vůbec žádné a jeho spíš zajímá dostatečný přísun kvalitní brandy. Nelze si ho neoblíbit :)

12.02.2019 5 z 5

Nejkrásnější cesty na písku Nejkrásnější cesty na písku Jana Bejčková

První komentář po 7 letech od vydání? Kolik nás lezců je asi zároveň knihomolů? :)
Ale k samotnému hodnocení: Knížka má skvěle popsané cesty a fotografické znázornění velice usnadňuje orientaci před skálou. Autorka si s tím dala spoustu práce a výsledek rozhodně stojí za to. Pro mě, jakožto občasného pískovcového záletníka jde o povinnou výbavu při každé návštěvě zmíněných lokalit.

28.01.2022 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Na světe je spousta lidí kteří by zasloužili smrt a spousta těch kteří umírají a zasloužili by žít. Death Note řeší onu první kategorii ale kdy si člověk smrt zaslouží a kdy má nárok na druhou šanci. Taková moc svádí na scestí a rozhodnout správně může být složité, neli nemožné.

17.08.2019 5 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Epické bitvy, hromada nových postav a rozvětvení dalších dějových linií. K tomu spousta akce, krve, emocí... a řádná dávka chaosu. Prostě Malazská Kniha Padlých jak má být! Nejvyšší hodnocení je na místě :)
Raraku + Smšť = Mlýnek na maso

26.06.2013 5 z 5