blazejmartin blazejmartin komentáře u knih

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Masterpiece. Takový knižní předchůdce seriálu Ztraceni, který má narozdíl od něj velmi dobrý závěr.

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Úplně jsem zapomněl na tuhle parádní knihu. Luxusní nejen pro mladé čtenáře ale i pro ty starší-což je bohužel i můj případ :)))

20.10.2023 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Jedna z prvních knih, kterou jsem přečetl jako dítě. Spolu s Robinsonem. Bezkonkurenční.

Penis nemá uši Penis nemá uši Marek Dobrý

Učebnicový příklad toho, jak je nejdůležitější obálka a název knihy. A je jedno, co je uvnitř...

28.04.2023 1 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Není tak dobré jako originál ale určitě stojí za přečtení.

03.10.2022 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Krátké ale povedené a vtipné.

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Na dlouhou dobu nejspíš poslední díl ze série Písně ledu a ohně. S ohledem na věk a rychlost psaní spisovatele pomalu přestávám věřit, že plánované dvě pokračování vzniknou. Každopádně, tato kniha je masterpiece, kterému se po epické stránce může rovnat snad jen Pán prstenů.

09.02.2022 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tuto knihu by měl přečíst každý. Je velmi podobná jako film, avšak stále jiná. Nelze říct jestli je kniha lepší než film- obojí je MASTERPIECE.

20.10.2023

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Epické dílo. Tohle bych chtěl vidět jako seriál mnohem raději než Witchera. Možná časem.

06.08.2023 5 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Poslední dobou přečtu snad všechno. A tohle prakticky na jeden nádech. Snad nejlepší kniha na Pointě.

28.04.2023 5 z 5

Na pobavení super. Připomnělo mi to Deník moderního fotra.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tohle se čte tak dobře, že vlastně téměř samo :))

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl, bez ohledu na kategorie. Škoda, že nebyla nikdy zfilmována tak, jak by si zasloužila.

10.02.2022 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

V některých věcech je lepší seriál, někdy je to ovšem naopak. Doporučuji obě varianty.

09.02.2022 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Lehký nadprůměr, který se ale četl dobře.

20.10.2023 4 z 5

De(bil)níček De(bil)níček Veronika Lechnerová

Vtipná oddychová knížka. Ale asi žádný důvod přečíst si ji znovu.

28.04.2023 4 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Perfektní fantasy

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Nadprůměr, který se až na pár výjimek čte velmi dobře. Inspirace Alienem je ale někdy do očí bijící.

03.10.2022 5 z 5

Pro nenáročné zasmání. Příběh ovšem chybí, jedná se jen o humorné popisování problémů, které rodiče moc dobře znají. 4/6

09.02.2022 3 z 5

Dula Dula Michal Viewegh

O h**ně... Nejhorší kniha Viewegha.

28.04.2023 odpad!