Blanchidlo Blanchidlo komentáře u knih

Případ chirurg Případ chirurg Václav Gruber

Kniha se četla lehce a bylo to příjemné čtení, možná i proto, že sama na LFP pracuji. Nejvíc mě asi pobavila scéna, kdy chtěl klučík v nemocnici vrátit kýlu, aby mohl jít domů. Když primář nerozuměl, kluk mu vysvětlil, že když ho přijímali, primář mu slíbil, že mu spraví kýlu. A on se tedy ptá, jestli už mají tu kýlu spravenou, aby mu ji vrátili a on mohl jít domů :) Krapet mě rozčilovala agitka a kladení důrazu na to, že jsou děti jediný důležitý smysl života.

19.11.2018 4 z 5

Solární baroni III. - Vrazi v taláru Solární baroni III. - Vrazi v taláru Alena Vitásková

Nakonec jsem vytrvala a přečetla všechny díly trilogie. První dva mě příliš nenadchly, hlavně těžkopádnými větami, kdy jsem často nevěděla, co tím chtěl vlastně básník říct. Poslední díl byl milým překvapením. Z něj jediného jsem cítila autorčino osobní zainteresování a sedl mi nejlíp. Pokud Vás téma zajímá, vřele doporučuji nenechat se odradit prvními dvěma díly, které jsou sice zajímavé, leč podání je na nižší úrovni. Tento by Vám mohl být odměnou :)

31.07.2018 5 z 5

Markýza de Pompadour Markýza de Pompadour Dora Duncker

Moje srdeční záležitost. Kdysi jsem na ni čirou náhodou narazila při toulkách antikvariáty. Netušila jsem, kolik u ní poteče slz :) Je to nádherná kniha popisující život světoznámé kurtizány na francouzském dvoře od jejího narození až do posledního vydechnutí.

17.07.2018 5 z 5

Vražda mlsného humoristy Vražda mlsného humoristy Miloslav Švandrlík

Jedna z detektivek, ke kterým se nesmírně ráda vracím. A nejen proto, že jedna z postav se jmenuje jako můj dobrý kamarád :) Pro mlsného humoristu mám absolutní pochopení, protože jídlem žiju taky. Pokud máte rádi detektivky a jídlo, vřele doporučuju!

17.07.2018 5 z 5

Krámek s kouzly Krámek s kouzly James R. Doty

To je tak krásný příběh! Jen škoda té spousty překlepů, chybějících slov a pravopisných chyb. První část knihy byl pohádkový příběh, druhá část knihy ve stylu literatury faktu. Přesto kniha tvoří nádherný celek.

01.07.2018 5 z 5

Solární baroni II - Příprava mé vraždy Solární baroni II - Příprava mé vraždy Alena Vitásková

Stejně jako 1. díl mě ani tento příliš nenadchnul. Psáno takovým stylem, že jsem chvílemi neměla potuchy, co se tím básník snaží říct. Ne, že by námět nebyl děsivý, ale svým způsobem byla jen více rozepsaná jedna z mnoha "praktik" z prvního dílu, určitě to není na samostatnou knihu...

30.06.2018 2 z 5

Stín lotosového květu Stín lotosového květu Michael Molsner

Průměrná detektivka s občas těžkopádným překladem. Jako oddychovka určitě fajn :-)

01.04.2018 3 z 5

Celým tělem naboso Celým tělem naboso Katy Bowman

Zajímavé čtivo doplněné praktickými cviky - takové protahování lýtek je moc příjemné :)

14.03.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Nebyla špatná, nebyla ani dobrá. Ale moc se mi líbí zpracování a četla se lehce :)

07.03.2018 4 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Ve Skalpelu, prosím, se Stýblová dotkla dvou témat, která mě coby zaměstnance zdravotnictví pálí a tíží taky a často si kladu stejnou otázku. Četlo se velmi dobře a lehce :)

19.02.2018 4 z 5

Večeře s vrahem Večeře s vrahem František Kafka

Ani nepotěší, ani neurazí, ideální oddychovka na dovolenou.

18.01.2018 4 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Zbožňuju Paříž mě nadchlo, Vánoce byly spíš zklamání. Angela buď fňukala, nebo se opíjela. Normálně nemám nic ani proti jedné z aktivit, ale tady toho bylo až příliš.

17.01.2018 2 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Mě knížka nenadchla, těžko se mi četla a ani mi nic nedala. Asi jsem měla jiné očekávání.

17.01.2018 2 z 5

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

Drsná a syrová kniha, na konci vlastně dost smutná. Přečteno jedním dechem, příběh je nesmírně poutavý a čte se sám :)

23.02.2022 5 z 5

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Mně se kniha líbila moc. Bezstarostnost dětství, jistá naivita, ale v dobrém slova smyslu. Ráda se ke knize vracím.

23.02.2022 5 z 5

Opalin podraz Opalin podraz Eoin Colfer

Knihy s Artemisem mám moc ráda, ale tahle pro mě byla trochu au. Připomnělo mi to Harryho Pottera, i tam se ve 4. díle přitvrdilo...

19.01.2021 5 z 5

Antuka má barvu krve Antuka má barvu krve Antonín Karous (p)

Neurazí, vyloženě nenadchne, ale jako oddechovka dobré. Druhý příběh mě bavil podstatně víc :)

19.01.2021 3 z 5

Krvavé slunce pod gilotinou Krvavé slunce pod gilotinou Alena Vitásková

Kniha by to byla skvělá, kdyby...chápu, že kniha byla psána v emocích, ale od toho by měl být editor, aby děj dával smysl. Chvílemi se najednou řešilo něco, o čem před tím nebyla řeč a bylo složité se zorientovat. Přeskakování mezi kauzami. Jiné věci se zase zbytečně opakovaly. A kdo by se měl stydět, je korektorka. Gramatické chyby, z velké části nelogická skladba vět. Tohle všechno knize dost ubírá a je to velká škoda. Jde totiž o téma, ze kterého vstávají vlasy hrůzou na hlavě a obdivuji paní Vitáskovou, že to vše ustála a šla s tím ven. Jediná chvilka rozpaků byla, když popisovala, jak je nespravedlivě odsouzená (nyní už osvobozená) Michaela Schneiderová zničena zdravotně, společensky i finančně. Jelikož pod paní Vitáskovou spadá její nadace, vyvstala mi na mysli otázka, proč jí tedy nadace nepomohla? Ale to jen takový malý otazník.

04.10.2020 3 z 5

Příběhy nesnášený spolužačky Příběhy nesnášený spolužačky Rachel Renée Russell

Příjemný návrat do pubertálních let :)

04.10.2020 4 z 5

Případ prázdné plechovky Případ prázdné plechovky Erle Stanley Gardner

Skvělá detektivka na dovolenou, děj měl spád, kniha se četla sama :)

09.08.2020 5 z 5